Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2013, 17:49   #11
ikea
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Wrzoch dobrze mówi, Ja się spytałem w ASO czy po przypisaniu dodatkowego klucza będzie jakiś ślad w samochodzie czy papierach to mi odpowiedział, że nie będzie ale nie wiem czy to w 100 % prawda.

Jeśli chodzi o cenę to 220 kosztuje wymazanie starych kluczy i przypisanie od nowa - po np. kradzieży kluczyków.

ikea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 19:51   #12
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo ciekawi mnie jak niby sprawdzą ile


Jeżeli będziesz to robil w aso to zawsze pozostanie slad. Ubezpieczyciel będzie Cie pytal o wszystko, sam sprawdzał ostatnie naprawy itd. gdzie zostawiałeś pojazd z kluczykami- wynajmują do tego własnych detektywów.Musisz wiedziec, ze robią wszystko zeby sprawdzic dokladnie i tylko nie wypłacić odszkodowania, zwłaszcza wysokiego. \zresztą przeczytaj dokładnie umowę auto cacko a wszystkiego sie dowiesz

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-03-2013 o 13:03 Powód: Poprawiono cytowanie
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 20:06   #13
ikea
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Ale Ja nie zamierzam nic kombinować! i zgadzam się, że firma ubezpieczeniowa ma prawo wiedzieć i sprawdzać wszelkie informacje odnośnie ubezpieczonego auta.
Odnośnie 3-go kluczyka to chciałbym mieć w domu komplet oryginalnych kluczy, a dać żonie ten trzeci i nie ma nic przeciw zgłoszeniu tego faktu firmie ubezpieczeniowej. W ASO pytałem się z ciekawości jak to jest z papierami i ect.
ikea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 20:59   #14
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Ok. Podałem Ci tylko informacje, zebys sie zapoznal przed "dorabianiem" z umową ubezpieczyciela
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 22:13   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Kombinujecie koledzy nieco na wyrost... Ta część wątku zaczyna zmierzać w kierunku "czy należy do ubezpieczyciela zgłaszać każdorazowo miejsce pobytu samochodu...". Na prawdę nie ma co być świętszym od papieża i zgłaszać fakt posiadania oryginalnego kluczyka dla zapewnienia dobrego samopoczucia ubezpieczyciela. Zaręczam, że ubezpieczyciele zupełnie nie troszczą się o nasze dobre samopoczucie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-03-2013 o 13:04 Powód: Zbędne cytowanie
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 17:15   #16
ikea
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Pojawił się jeszcze jeden motyw odnośnie 3-ciego kluczyka do nowej Kugi 2013, jeden z pracowników Forda powiedział, że słyszał, iż mają wprowadzić nowy system w którym nie będzie można mieć 3-go kluczyka, co ma zabezpieczyć właściciela przed kradzieżą i powiedział, że trzeba to koniecznie sprawdzić przed zamówieniem w/w części czy aby nie jest tak w tej Kudze.
ikea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 22:05   #17
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kombinujecie koledzy nieco na wyrost... Ta część wątku zaczyna zmierzać w kierunku "czy należy do ubezpieczyciela zgłaszać każdorazowo miejsce pobytu samochodu...". Zaręczam, że ubezpieczyciele zupełnie nie troszczą się o nasze dobre samopoczucie...
Nie zrozumiałeś ............
Chodzi o to że w przypadku kradzieży samochodu możesz być posądzony że współpracowałeś w tym procederze zatajając fakt dorobienia kluczyka dodatkowego . Wtedy mogą odmówić wypłaty odszkodowania .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 23:36   #18
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Dokładnie o to chodziło.....

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 12-03-2013 o 13:05 Powód: Usunięto zbędne i błędne cytowanie
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 07:36   #19
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Panowie nie popadajcie w paranoje.
Jeżeli dorabiacie kluczyk fizycznie czyli grot to trzeba zgłosić ubezpieczycielowi że posiadaliśmy np jeden kluczyk a teraz mamy dwa, albo mieliśmy dwa a teraz mamy trzy.
Jeżeli ktoś ma key free i chce dorobić tylko pilot to po jaką cholere ma zgłaszać coś ubezpieczycielowi? Bez przesady...
Ja kupiłem nie dawno samochód , po jakimś czasie pokazal sie komunikat na conversie że bateria słaba, wziąłem zapasowy a ten nie działa. Miałem nadzieję że się rozkodował ,ale niestety był padnięty. Zamówiłem nowy pilot (bez grota) bo ten miałem w starym , zaprogramowali i po problemie. I dodam że nie mam zamiaru nikomu tego zgłaszać.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 08:32   #20
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dodatkowy trzeci kluczyk

Cytat:
Jeżeli ktoś ma key free i chce dorobić tylko pilot to po jaką cholere ma zgłaszać coś ubezpieczycielowi? Bez przesady...
Czy taki kluczyk wystarczy aby odjechać w siną dal?
Wydaje się, że tak, także jak najbardziej powinieneś to zgłosić ubezpieczycielowi. Mają straszne opory co do wypłacania odszkodowań w przypadkach, gdy samochód odjechał z kluczykiem do niego przypisanym. Zawsze wtedy pada podejrzenie, że kradzież była ustawiona.
O ile się nie mylę, to w KeyFree grota nie ma, ewentualnie jest awaryjnie w razie jakby się KeyFree skopało, także jest to w pełni sprawny kluczyk.
Jedyne okoliczności, w których wypłacają bez kompletu kluczyków dla danego auta to jest chyba rozbój. Jeśli buchną Ci samochód z kluczykiem, to wykpią się rażącym zaniedbaniem klienta - gdyż powinieneś odpowiednio zabezpieczyć kluczyki i dokumenty samochodu.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.