Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2018, 06:34   #1
Mith
 
Postów: n/a
Domyślnie 2.0 bezyna 163km

Cześć! Od jakiegoś czasu rozglądam się za zmianą samochodu i wybór padł na forda focusa mk3 i prawdopodobnie wybiorę opcję sprowadzonego z USA. Głównym powodem jest cena i to, że w rodzinie mam zakład blacharsko lakierniczy gdzie naprawa będzie wykonana „jak dla siebie”. Kolejnym plusem jest to, że po wykupieniu dostępu do baz jest dostęp do dość dokładnej historii pojazdu.

Jedynym problemem przez który nie podjąłem jeszcze decyzji jest to, ze większość samochodów posiada nie sprzedwana w EU jednostkę napędowa 1999cm3 bezyna 163 km w automacie 6-cio biegowym. Na żadnej stronie ubezpieczalni nie widziałem w konfiguratorze takiego silnika - nie ma problemu z oc? Drugie pytanie jak w przypadku potencjalnych awarii jest z dostępnością elementów zamiennych? Standardowe serwisy obsługują takie samochody, czy raczej trzeba szukać takich, które specjalizują się obsługa amerykańskich wersji?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 15:21   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: 2.0 bezyna 163km

Obsługa niczym sie nie różni, po co zaraz zakładać że będziesz musiał kupować jakieś części. a specjalistów od aut amerykańskich omijaj szerokim łukiem.
Miałem przez parę lat Focusy USA, wiem cos o tym.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2018, 19:16   #3
dudinet
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2012
Skąd: Czestochowa
Model: focus mk1, mk3
Silnik: 1.8 TDDI, 2.0 se
Rocznik: 2002, 2013
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 bezyna 163km

Cześć, od niedawna jestem posiadaczem takiego auta, tylko 5 cio biegowego manualna. 2013r, nadwozie hb, OC przy pełnych znizkach poniżej 600zl. Taki silnik podobno był dostępny w Eu do 2012 r, więc myślę, że i części są. Cała reszta chyba taka sama, jak w Europie. Autko w sumie fajne, ale strasznie dziwna jest charakterystyka silnika, tzn jak nie trzymasz min. 4500 rpm, auto słabo przyspiesza, a np. mk1 przy 3000 rpm już rwie asfalt, pomimo 30 km mniej i niespełna 100 kg mniejszej wadze. Szczerze, to od takiej pojemności i mocy, oczekiwałem trochę lepszej dynamiki w niższym zakresie obrotów.
Spalanie w mieście, przy średnio dynamicznej jeździe 8.8 - 9.5 L, trasa jak nie przekraczam 120km/h 6.2 - 6.5 L i przydałby się 6 sty bieg. Jak miałbym kupować jeszcze raz, szukałbym ekobosta, ale występowały w USA tylko w polifcie
dudinet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.