Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2020, 18:48   #1
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Parujący reflektor

Witam w moim fordzie występuje parowanie lampy i nie wiem co jest przyczyną czy gdzieś się woda dostaje czy zapchany jet odpowietrznik.Miał ktoś taki problem a jak tak to jak sobie z nim poradzi.Nie wiem czy mm się tym martwić a może dać sobie spokój.Pomyślałem też, że może autko jest po wypadku i coś jest niedopasowane i woda się dostaje.

MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 19:02   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Lampa mocno zaparowana ?
Para znika po przejechaniu kilku kilometrów ?
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 20:36   #3
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampa mocno zaparowana ?
Para znika po przejechaniu kilku kilometrów ?
Bardzo, że aż krople zlatują jak w nią uderzam delikatnie ręką.Muszę sprawdzić czy ustępuje po przejechaniu.Jak rozumiem jak się okaże, że nie ustępuje po przejechaniu to odpowietrzniki są zatkane!?Kiedyś jeżdziłem jak padało i była niska temperatura a z tego co czytałem to różnica temperatury na zewnątrz i w środku lampy to powoduje.

Ostatnio edytowane przez MATRIX266 ; 07-05-2020 o 20:39
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 20:42   #4
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Kolego przerabiałem ten temat w MK4 na ksenonie jak mi parowały reflektory to przyczyną była klapka reflektora zaczepy pękały i robiła się nieszczelnośc sprawdz zaczepy plastikowe one lubią pękać wymieniłem z pięc szt w 5 lat użytkowania
jak będzie urwany to doraznie możesz spiąc trititką klapka na reflektor nowa z ksenonem około 90zł różni się tym że przykręcony jest moduł ksenona na żarówke H7 około 40 zł

Bump: a jeszce jedno często może być nieszczelna wystająca wtyczka reflektora i sprawdz piny wtyczki przy reflektorze lubią rdzewieć
jak będziesz miał lampe na zewnątrz to weż wlej do lampy wode destylowaną poruszaj i wylej wode i wysusz bo jak to co teraz masz w lampie wyschnie to zostaną ci zacieki

Bump: jak opisujesz twoj przypadek to przejechanie się samochodem nic nie pomoże
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 21:05   #5
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego przerabiałem ten temat w MK4 na ksenonie jak mi parowały reflektory to przyczyną była klapka reflektora zaczepy pękały i robiła się nieszczelnośc sprawdz zaczepy plastikowe one lubią pękać wymieniłem z pięc szt w 5 lat użytkowania
jak będzie urwany to doraznie możesz spiąc trititką klapka na reflektor nowa z ksenonem około 90zł różni się tym że przykręcony jest moduł ksenona na żarówke H7 około 40 zł

Bump: a jeszce jedno często może być nieszczelna wystająca wtyczka reflektora i sprawdz piny wtyczki przy reflektorze lubią rdzewieć
jak będziesz miał lampe na zewnątrz to weż wlej do lampy wode destylowaną poruszaj i wylej wode i wysusz bo jak to co teraz masz w lampie wyschnie to zostaną ci zacieki

Bump: jak opisujesz twoj przypadek to przejechanie się samochodem nic nie pomoże
Czemu nie pomoże?Jak odpowietrznik jest sprawny to nie powinien odprowadzić tej wilgoci?Chyba, że tylko przy małych zaparowaniach a tak jak u mnie to jest ewidentnie,że woda dostaje się gdzieś lewym żródłem?Przy wymianie odpowietrznika trzeba ściągnąć reflektor?

Ile taka klapka kosztuje i czy trzeba ściągać reflektor?Mój też ma biksenon.

Ostatnio edytowane przez MATRIX266 ; 07-05-2020 o 21:08
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 07:55   #6
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Czesc
Ja walczylem z tym dosyc dlugo, tez szukalem tutaj na forum odpowiedzi i tez widzialem podpowiedzi z klapą, jednak w moim przypadku nie klapka była problemem. Mozesz zobaczyc jak parowalo, a raczej napelnialo się wodą w moim przypadku na zdjeciach. Po dobrym deszczu musialem wykrecac lampe z auta i suszyc suszarka w domu ( masaka ). Regenerowalem najpierw sam xenon w firmie w ZG i poprosilem o sprawdzenie szczelosci. Z poczatku sugerowali klapke albo nieszczelna wtyczke i ze tamtedy moze sie woda dostawac. Metoda prob i bledow zaklejalem cala lampe silikonem, wszystkie zakamarki - bez skutku. Jakis czas jezdzilem z tymi zregenerowanymi xenonami, ale jeden padl, i stwierdzilem, ze przerobie w tej firmie lampy na LED. Powiedzialem im, ze dalej mam problem z parowaniem i chcialbym, zeby to ogarneli. Firma podeszla bardzo profesjonalnie do tego i wzieli lampe na dosyc duze cisnienie i przeslali mi film, jak pod woda normalnie ida bomble dosyc mocno. Do wstawienia LEDow tak czy inaczej lampe rozklejali, polerowali klosze itd itd i po sklejeniu, zamontowaniu jak reka odjal. Nawet nie wiesz, jaka to ulgaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wilgoc w lampie moze robic jakies zwarcia po jakims czasie jak zaczną przewody się utleniać itd.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200508-084100.jpg (85.5 KB, 96 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200508-084119.jpg (87.6 KB, 85 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200508-084126.jpg (95.7 KB, 83 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200508-084133.jpg (93.8 KB, 82 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Tomas_zg ; 08-05-2020 o 07:58
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 09:58   #7
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Rdzewieć itp ale też takie lampy potrafią tak samo oślepiać jak te ze zmatowionymi kloszami ponieważ wiązka światła jest źle skupiana tylko rozproszona.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 10:40   #8
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Przed chwilą patrzyłem i w rogu lampy zebrało się z pół kieliszka wody jak pukam do widać, że to woda.Jak ktoś się zna to niech mi wytłumaczy jakim sposobem może tam być wilgoć zakładając, że to wina odpowietrzników a nie nieszczelności lampy bo tak jest często z tego co czytam.Przecież właśnie jedynym miejscem gdzie jest przepływ powietrza jest właśnie odpowietrznik a skoro jest zatkany.Chyba, że taka lampa nie jest szczelna całkowicie wbrew pozorom i są inne miejsca którymi wilgoć może się dostawać.
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 10:47   #9
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

No to podalismy Tobie pare mozliwych przyczyn. Prostokatna klapka z tyłu / Odpowietrzniki / Nieszczelnosc na laczeniu klosza / Wtyczka do lampy. Ktoras z tych przyczyn jest tego powodem - ktora to dla nas wrozenie z fusów. Musisz sam działać. Na ten moment jak pogoda jest ładna, to sciagnij calkowicie ta okragla gume co jest od strony grilla, odparuje Ci ta woda za pare dni. Tak czy inaczej zacznij od najprostszych rzeczy. Sprawdz czy łapy od klapki nie sa urwane, pozniej mozesz wyciagnac odpowietrzniki, wyjac je z lampy i sprawdzic czy sa drozne, odepnij i docisnij wtyczke ( mozesz na probe sprobowac uszczelnic ja jakims silikonem, jak to nie pomoze to jak w moim przypadku - sprawdzenie szczelnosci kosza, jak okaze sie to, to za jednym razem sobie przynajmniej wyczyscisz lampe od wewnatrz. Samemu jednak bym sie tego nie podjal.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 13:21   #10
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Parujący reflektor

Cytat:
Napisał Tomas_zg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to podalismy Tobie pare mozliwych przyczyn. Prostokatna klapka z tyłu / Odpowietrzniki / Nieszczelnosc na laczeniu klosza / Wtyczka do lampy. Ktoras z tych przyczyn jest tego powodem - ktora to dla nas wrozenie z fusów. Musisz sam działać. Na ten moment jak pogoda jest ładna, to sciagnij calkowicie ta okragla gume co jest od strony grilla, odparuje Ci ta woda za pare dni. Tak czy inaczej zacznij od najprostszych rzeczy. Sprawdz czy łapy od klapki nie sa urwane, pozniej mozesz wyciagnac odpowietrzniki, wyjac je z lampy i sprawdzic czy sa drozne, odepnij i docisnij wtyczke ( mozesz na probe sprobowac uszczelnic ja jakims silikonem, jak to nie pomoze to jak w moim przypadku - sprawdzenie szczelnosci kosza, jak okaze sie to, to za jednym razem sobie przynajmniej wyczyscisz lampe od wewnatrz. Samemu jednak bym sie tego nie podjal.
Byłem u pobliskiego mechanika i ściągnął lampę i jakaś mu tam uszczelka przy wtyczce nie pasowała i wymienił.Wodę wylał było na prawdę sporo z parę kieliszków.Nie wiem czy to głupie ale wpadliśmy na pomysł aby wtłoczyć do lampy dym z papierosa i czy się gdzieś ulatnia i właśnie tą uszczelką minimalnie.Jak by gdzieś klosz był nieszczelny to by dym uciekał raczej.Wątpię aby to było to ale przynajmniej tą wodę my walali.Odpowietrzniki niby ok ale nie wie m na jakiej podstawie to stwierdził.
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.