Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2019, 08:46   #21
arni_
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-08-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dziwny objaw podczas hamowania

Miałem podobnie,wymienione tarcze i za około pół roku zaczeły bić tarcze. Mechanik mi powiedział że chamulec jakby pulsował to tarcze z tyłu biją,a jak drży kierownica to mogą być tarcze z przadu,i tak właśnie było.Zablokował mi chamulce z jednej strony i przejechałem sie kawałek i biła kierownica dalej,zablokował póżniej 2 strone i nie biła,czyli wyszły tarcze z przodu. Bicie tarczy zaczynała sie,jak sie troszke zagrzała.Na zimnej tarczy nie biło.

arni_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 20:30   #22
olej92
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 01-04-2019
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Kierownica drży podczas hamowania

Tak jak w temacie.
Ostatnio zauwazylem ze kierownica drży podczas hamowania.
Jakies sugestie co do wymiany i co sprawdzic?
olej92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 20:35   #23
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,697
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

Najpierw na stację diagnostyczną i niech sprawdzą luzy w zawiasie. Jeśli nic nie będzie to do mechanika na pomiar bicia tarcz. Jeśli będzie norma to na ponowne wyważenie kół.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 05:07   #24
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

Cytat:
Napisał olej92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak w temacie.
Ostatnio zauwazylem ze kierownica drży podczas hamowania.
Jakies sugestie co do wymiany i co sprawdzic?
Sprawa prosta w mondeo mk4 . Krzywe tarcze.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 07:58   #25
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

Cytat:
Napisał olej92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak w temacie.
Ostatnio zauwazylem ze kierownica drży podczas hamowania.
Jakies sugestie co do wymiany i co sprawdzic?
Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawa prosta w mondeo mk4 . Krzywe tarcze.
Dokładnie. Jak tarcze były rozgrzane to wjechałeś w kałuże za szybko się schłodziły i wygiely.
Tarcze do frezowania lub jak nie można ich wyfrezować to do kosza.

Wysłane z mojego SM-T825 przy użyciu Tapatalka
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 08:02   #26
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

tarcze się frezuje? czy toczy ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 10:17   #27
karmelek88mk3
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Stargard
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 69
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

Tarcze sie toczy (przetacza), jezeli jest z czego zebrac, ale czy dzis sie oplaca to robic skoro tarcze z klockami do mk3 czy 4 trw kosztuja 350 pln. Jestem tokarzem 15 lat i kiedys czesciej sie to robilo dzis rzadziej. Sprawdz tarcze jezeli krzywe to nowe bo pewnie jakies firmy krzak sa zamontowane.

Bump: Mowie o przodzie tyl moze tansze beda.
karmelek88mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 11:11   #28
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

Jeżeli już chcesz je toczyć, to tylko u kogoś kto ma maszynkę do toczenia tarcz na aucie. Taką usługę można znaleźć za 100-150zł od kompletu. Z mojego doświadczenia wynika, że zazwyczaj piasta powoduje krzywienie się tarcz. Bardzo rzadko wjechanie np. w kałużę z mocno rozgrzanymi tarczami, no chyba że są bardzo słabej jakości. Dlatego właśnie toczenie na aucie może wyeliminować problem krzywej piasty i bicia tarczy. Toczenie na zwykłej tokarce za 50zł nic nie da. Jak już przetoczysz i zdejmiesz tarcze nie zaznaczając w jakim były położeniu, to cyrki z biciem wrócą ponownie. Bardzo ważne jest, żeby cały zacisk działał bez najmniejszych zacięć, wyczyszczone prowadnice.

Ostatnio edytowane przez szneider ; 01-04-2020 o 11:14
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 11:44   #29
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

Cytat:
Napisał karmelek88mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tarcze sie toczy (przetacza), jezeli jest z czego zebrac, ale czy dzis sie oplaca to robic skoro tarcze z klockami do mk3 czy 4 trw kosztuja 350 pln. Jestem tokarzem 15 lat i kiedys czesciej sie to robilo dzis rzadziej. Sprawdz tarcze jezeli krzywe to nowe bo pewnie jakies firmy krzak sa zamontowane.

Bump: Mowie o przodzie tyl moze tansze beda.
Czasami sie opoaca toczyc . Ja mialem tarcze z prze iegiem 15 tys km i sie wykrzywily lekko. Nawet rantu jeszcze nie bylo.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 17:57   #30
karmelek88mk3
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Stargard
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140 km
Rocznik: 2008
Postów: 69
Domyślnie Odp: Kierownica drży podczas hamowania

Cytat:
Napisał szneider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli już chcesz je toczyć, to tylko u kogoś kto ma maszynkę do toczenia tarcz na aucie. Taką usługę można znaleźć za 100-150zł od kompletu. Z mojego doświadczenia wynika, że zazwyczaj piasta powoduje krzywienie się tarcz. Bardzo rzadko wjechanie np. w kałużę z mocno rozgrzanymi tarczami, no chyba że są bardzo słabej jakości. Dlatego właśnie toczenie na aucie może wyeliminować problem krzywej piasty i bicia tarczy. Toczenie na zwykłej tokarce za 50zł nic nie da. Jak już przetoczysz i zdejmiesz tarcze nie zaznaczając w jakim były położeniu, to cyrki z biciem wrócą ponownie. Bardzo ważne jest, żeby cały zacisk działał bez najmniejszych zacięć, wyczyszczone prowadnice.
Jezeli przylgnia tarczy ktora przychodzi do piasty jest prosta to jak najbardziej po toczeniu wszystko gra, natomiast gdy krzywa moge sie zgodzic ze wtedy maszynka tylko ze warunkiem jest zamocowanie zawsze w tym samym polozeniu. Oczywiscie wiadomo ze zawsze trzeba wszystko dokladnie wyczyscic. Ale wiadomo ze jezeli tarcze sa dobrej jakosci raczej nie powinny sie skrzywic.

Bump:
Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami sie opoaca toczyc . Ja mialem tarcze z prze iegiem 15 tys km i sie wykrzywily lekko. Nawet rantu jeszcze nie bylo.
Przy takim przebiegu to wiadomo ze przetaczamy, mialem na mysli przebiegi jak u mnie kolo 150 tys.
karmelek88mk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.