Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2019, 07:22   #581
Pokemoniec
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Gorlice, Małopolska
Model: Ford S-Max
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Wynika z punktów montażowych

Pokemoniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 09:12   #582
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Ja polecam Thule Edge Wing Bar dopasowany do konkretnego modelu. Niby drogo, ale się opłaca. Mam w Galaxy i jestem mega zadowolony. Trzymanie super, najniższy montaż na całym rynku, cisza zarówno bez boksu jak i z dużym boksem Thula. Kupując taki zestaw dobieramy długość skrzydła oraz kit montażowy.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 09:24   #583
Pokemoniec
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Gorlice, Małopolska
Model: Ford S-Max
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Każdy powinien załączać zdjęcia swoich bagażników - tego mi brakowało jak szukałem opcji dla siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokemoniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 09:33   #584
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Cytat:
Napisał Pokemoniec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy powinien załączać zdjęcia swoich bagażników - tego mi brakowało jak szukałem opcji dla siebie
mój Cruz Aero jest na którejś stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. bagażnik całkiem spoko, powyżej 90km/h słychać go już dość wyraźnie. Jest cichszy z boxem niż bez niego ( mam box evospace 500DX).

znalazłem : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez rojass ; 17-05-2019 o 09:37
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 09:45   #585
Pokemoniec
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Gorlice, Małopolska
Model: Ford S-Max
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Tak z ciekawości, jak ci przylegały te uszczelki? Bo jak dla mnie to one lepiej przylegają jakby je na odwrót włożył tylko że wtedy nie da się dokręcić śrub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak to jakieś dziwne rozwiązanie z tym obcinaniem kawałka gumy i średnie przyleganie
Pokemoniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 13:42   #586
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

One się z czasem ułożą, ale faktem jest że wykonanie mogłoby być lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O jakim kawałku gumy mówisz ? Ja obcinałem jedynie uszczelkę do profilu, bo tego wymaga montaż uchwytów rowerowych. BOX mocuję innym mocowaniem, jak w Thule.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 13:45   #587
Pokemoniec
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Gorlice, Małopolska
Model: Ford S-Max
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

W instrukcji jest narysowane żeby obciąć narożnik takiego rantu, żeby lepiej przylegało do dachu. Bez obcięcia nie przylega dobrze. Rant jest od wewnętrznej strony, w połowie uszczelki na dłuższym, zewnętrznym boku. Natomiast uszczelka założona odwrotnie przylegałaby idealnie tylko że wtedy nie ma otworu na dojście imbusem do śruby. Takie to dziwne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pokemoniec ; 17-05-2019 o 13:48
Pokemoniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2019, 13:51   #588
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Ja już nie do końca pamiętam, było to już kawałek czasu temu, u mnie raczej nie ma problemu ze złym dopasowaniem.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 23:47   #589
mjoker
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: FSW
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 101
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

A ja mam do Was pytanko odnośnie montażu bagażnika Thule na S-Maxie ze szklanym dachem.
Otóż pomimo panoramy, to samochód ma fabryczne punkty montażowe bagażnika.
I teraz zagwozdka. Czy mozna zastosować mocowanie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], czy trzeba użyć [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]?

OK, zajelo mi to 3 godziny, ale przeczytalem caly temat. Coniektorzy maja na panoramie zalozony kit 3030 i niby jest OK.
Wyczytalem też, że oryginal z ASO ma jakieś dystanse wkladane do rynienki. Jak to wyglada?
To taki zwykly dystans by bagaznik poszedl nieco w gore?
A jakby zrobic takie dystanse, np z plaskowniczka o grubosci np 3mm?
Pytam, bo moge zakupic Wingbara z mocowaniem kit 3030 w wersji Black za 550zl i nie wiem czy ryzykowac.
Ciekawe jak z naprezeniami na dach. Te klamry chyba nieco lepiej by odciazaly dach - tak mi sie zdaje.

EDIT:
Napisalem do Thule. Napisalem, jakie rozwiazanie jest do S-Maxa ze szklanym dachem ktory ma punkty montazowe pod bagaznik.
Pani odpisala, ze jedyne rozwiazanie pod taki dach to KIT5137, czyli ten z lapa za rant dachu.
No to napisalem, ze bagazniki ASO forda (produkcji Thule) montowane sa w punkty montazowe pomimo szklanego dachu.
Pani odpisala, ze w instrukcji Kitu3030 jest wyraznie napisane, ze nie nalezy go montowac przy szklanym dachu. Przy takich samochodach rekomenduja tylko Kit5173

Ostatnio edytowane przez mjoker ; 17-06-2019 o 09:50
mjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 13:33   #590
sian
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: Gród Kraka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 190KM by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Ja zanabyłem zestaw Whispbar - belki Yakima ThruBar S17YB (czarne) i kit K602W (w punkty montażowe) i bardzo jestem zadowolony. Podoba mi się wygląd (gra mi z linią auta), jest naprawdę cicho i ma fajny patent z gumką - nic nie trzeba przycinać przy zakładaniu boxa, czy innych dobroci. Polecam, dopytywałem o panoramę i nawet w instrukcji kitu stoi, że pasuje.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Później wrzucę parę zdjęć.

Obiecane fotki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez sian ; 23-06-2019 o 17:27 Powód: link do fotek
sian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.