Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2015, 08:12   #1
mic_rys
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-02-2015
Skąd: Lublin
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Przetarty lakier na masce po gąbce

Witam, okoliczności powstania otarć wole nie przybliżać ponieważ aż sam sobie sie dziwie ze popełniłem takie głupstwo.
Pytanie jest takie czy na takie otarcia lakieru (nie głębokie, takie jakby tylko powierzchowne) można coś poradzić nie wysokim kosztem? Czytałem o pastach k2 turbo i chyba będę musiał spróbować ale jeszcze myślałem żeby fachowiec się temu przyjrzał aby na stałe zaradzić bo pasta to podobno do kilku myć tylko.
Orientujecie się czy może on coś poradzić bez konieczności malowania całej maski? I jaki ewentualny może być tego koszt? Dołączam zdjęcia (marnej jakości ponieważ w słońcu robione).
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20150628_085240.jpg (87.8 KB, 88 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20150628_085236.jpg (89.2 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20150628_085227.jpg (86.4 KB, 66 wyświetleń)

mic_rys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2015, 12:05   #2
LukNL
ford::beginner
 
Avatar LukNL
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Tg
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przetarty lakier na masce po gąbce

Dawno temu, taką gąbko załatwiłem całego CC, też czarny.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykła pasta K2 pomogła, fakt na 2 razy.


Pzdr
__________________
"Mając dwadzieścia lat myślałem tylko o kochaniu. Potem kochałem już tylko myśleć' -A. Einstein
LukNL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2015, 15:24   #3
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Przetarty lakier na masce po gąbce

Zwykła polerka wystarczy. Pasty typu turbo,tempo itp.. sobie odpuść bo jeszcze bardziej porysują lakier. Sam je stosowałem ale wystarczy pooglądać filmiki na youtube aby dowiedzieć się,że więcej wyrządzi szkód niż pożytku choć na pierwszy rzut oka jest igła.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2015, 23:13   #4
LukNL
ford::beginner
 
Avatar LukNL
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Tg
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przetarty lakier na masce po gąbce

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasty typu turbo,tempo itp.. sobie odpuść bo jeszcze bardziej porysują lakier.

Ja tam źle nie chciałem...

Natomiast jeśli kolega przeleciał gąbką do garów samochód, to wątpię aby strzelił polerkę takim "czymś"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście bez obrazy dla kolegi, to nie jest takie łatwe, a lakier łatwo przytrzeć już o przetarciu nie wspomnę, chociaż na pierwszy rzut wygląda cacy.

Z 2-ch pierwszych ofert w google, wśród firm zajmujących się detailingiem z wawy, cena takiej imprezy to 300pln.

Natomiast za 10 pln, spokojnie można usunąć z 10 letniego lakieru te rysy przy użyciu np tempo ( może być Meguiar's, czemu nieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) .
Rysy nie będą wk...wiać oka. Na spokojnie będzie można się zastanowić, jak wydać pozostałe 290pln aby wynagrodzić autko to "fo pa"

Oczywiście to tylko moje podejście.


Pzdr

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2.jpg (12.4 KB, 99 wyświetleń)
__________________
"Mając dwadzieścia lat myślałem tylko o kochaniu. Potem kochałem już tylko myśleć' -A. Einstein
LukNL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2015, 05:34   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Przetarty lakier na masce po gąbce

LukNL jak wcześniej napisałem też używałem tych past. Ich efekty są pięknie pokazane w sieci więc moim zdaniem nie ma o czym tu dyskutować. Jak sam autor wspomniał po kilku myciach efekt powróci.

O zwykłej polerce napisałem z myślą aby do jakiegoś zakładu pojechał i samą maskę mu spolerowali. Koszt nie będzie duży...
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 14:41   #6
LukNL
ford::beginner
 
Avatar LukNL
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Tg
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przetarty lakier na masce po gąbce

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby do jakiegoś zakładu pojechał i samą maskę mu spolerowali. Koszt nie będzie duży...
W sumie fakt, to najlepsza opcja.
__________________
"Mając dwadzieścia lat myślałem tylko o kochaniu. Potem kochałem już tylko myśleć' -A. Einstein
LukNL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.