Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2015, 11:36   #1
ixion2010
ford::average
 
Avatar ixion2010
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Trójmiasto
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Naprawa S-MAX 2006 zderzak+lampa+ ......

Cześć wam, mój s-max rocznik 2006 potrzebuje naprawy, jest do wymiany przedni zderzak, lewy reflektor (Jest cały, tylko mocowania popękały, chyba dwa, a trzecie trzyma), halogen, nie ma też lewej pokrywki i samego spryskiwacza reflektora ale na pewno jest samo doprowadzenie płynu.

Czy możecie odpowiedzieć na parę pytań.

1. Ile może wynosić naprawa, sama robocizna jeśli mam części.

2. Na aukcji znalazłem wszystkie części, lampa, zderzak,halogen, wychodzi około 2000 zł czy to dobra cena za te części?

3. Jak skomplikowana jest wymiana, może mogę to zrobić samemu? nigdy nie naprawiałem jeszcze auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale mam jakieś tam pojęcie techniczne, kanał do dyspozycji, klucze też by się znalazły, mam wrażenie że gdybym tylko miał jakąś instrukcje serwisową, gdzie są śruby, gdzie co i jak jest przykręcone to bym sobie poradził.

4. Czy może nie kupować części, i oddać do naprawy, ile w takim razie może wynieść kompletna naprawa?

ixion2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 11:07   #2
LukNL
ford::beginner
 
Avatar LukNL
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Tg
Model: Ford Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: Naprawa S-MAX 2006 zderzak+lampa+ ......

Witam

Cytat:
Napisał ixion2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Ile może wynosić naprawa, sama robocizna jeśli mam części.
To zależy,
- ASO uuu może być drogo, gdzieś widziałem cenę chyba 2kpln (fakt ubezpieczalnia płaciła) za małą ryskę na tylnym zderzaku, a tu cały przód do rozebrania
-Rychu, który twierdzi, że jest malarzo-tynkarzo-blacharzem do tego mechanikiem a to wszystko z zamiłowania do szkła, no tu cena może się wahać, to zależy o której godzinie będą prowadzone cenowe negocjacje ( zalecałbym tylko nie w weekend i nie za późno, max do 13-tej

Cytat:
Napisał ixion2010 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Jak skomplikowana jest wymiana, może mogę to zrobić samemu?gdybym tylko miał jakąś instrukcje serwisową, gdzie są śruby, gdzie co i jak jest przykręcone to bym sobie poradził.

Ok, żarty na bok. Najwyraźniej gdzieś się zagapiłeś, skoro ubezpieczalnia za to nie płaci w ASO (pomińmy AC). Moim zdaniem, jeśli masz chęci, a co najważniejsze miejsce i narzędzia to spróbuj, czemu nie. Oczywiście nic na siłę, a jak nie wypali, to wtedy do mechanika.
Co do schematów to tu jest zderzak.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tu link do stronki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ponieważ 4 modele występują w S-MAX.
Jedyne co będziesz musiał (chyba) kupić to spinki, których tu nie widać a część jest pewnie połamana, skoro zderzak do wymiany.
Resztę obadasz, zdejmując stary zderzak.

Oczywiście to tylko moje podejście do tematu, powodzenia jeśli….

Pzdr
__________________
"Mając dwadzieścia lat myślałem tylko o kochaniu. Potem kochałem już tylko myśleć' -A. Einstein
LukNL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.