Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2017, 08:47   #11
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał bestia150 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym momencie znając nr rej. jego auta pobieram nr polisy z neta i zgłaszam szkodę z jego OC oczywiście nie podając swoich danych. Po 12h zadzwonię, że się dogadaliśmy, a on niech sobie to później odkręca
Nie zapomnij mu tylko - np. przy użyciu siekiery - wyperswadować, że powinien podpisać oświadczenie o winie za spowodowaną kolizję, bez tego papierka to sąsiad może Cię potem "skubać" o zrekompensowanie strat za wyższą składkę OC.
"nie podając swoich danych".
Taki numer nie przejdzie. Nie ma poszkodowanego, nie ma zdarzenia i nie ma szkody.

__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 01-05-2017 o 08:49
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2017, 12:57   #12
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz słyszę o czymś takim, by zniżki tracił kierujący.
No niestety tak jest. Nie wiem jak w przypadku policji, na miejscu zdarzenia, jeśli dostaje się tylko nr polisy, ale przy oświadczeniu gdzie widnieje również kierujący, ubezpieczalnia wprowadza go do systemu, i widnieje że miał (kierowca) szkodę. Lipa niestety ale fakt.

Bump:
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki numer nie przejdzie. Nie ma poszkodowanego, nie ma zdarzenia i nie ma szkody.
To jest polska, znam sytuacje wypłaty odszkodowania bez oświadczenia sprawcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jedynie po podaiu wszelkich jego danych itp. Magia infolinii.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2017, 15:05   #13
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Jeżeli samochód ma 2 właścicieli to zniżki w razie stłuczki jednego lecą i drugiemu. Ale jeżeli ktoś jedzie moim autem i ma stłuczkę to mi lecą zniżki ? A co z nim ? Bo 2 osobom nie mogą polecieć zniżki.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 01-05-2017 o 15:08
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2017, 23:15   #14
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Przecież napisałem. Kiedyś leciały na pojeździe tylko, nie ważne kto kierował. Odkąd jest baza po nr PESEL, to jeśli ubezpieczalnia poda do systemu kierowce, to lecą i kierowcy i właścicielowi. Czemu 2 osobą nie mogą. Zniżka to coś uznaniowego dawanego przez firmu ubezpieczające, jedna da ci 60% inna 70% a jak miałeś szkodę to ci nie dadzą rabatu wg ich uznania.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 06:00   #15
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś leciały na pojeździe tylko, nie ważne kto kierował. Odkąd jest baza po nr PESEL, to jeśli ubezpieczalnia poda do systemu kierowce, to lecą i kierowcy i właścicielowi.
Nie kiedyś, ale tak jest nadal. Mam kilka samochodów (ubezpieczone w różnych towarzystwach), które często wynajmuję (jako auta zastępcze) i o ile jako właściciel tracę zniżki po każdej stłuczce spowodowanej przez klienta, o tyle kierujący zniżek nie traci. W ubiegłym roku dwie szkody, a w lutym kolejna. Będę się więc upierał przy swojej racji, że zniżki traci tylko właściciel pojazdu. Nasze prawo ubezpieczeniowe - w odróżnieniu od rozwiazań stosowanych np. w Austrii, czy Szwajcarii - zakłada ubezpieczenie pojazdu, a nie kierującego.
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jeżeli ktoś jedzie moim autem i ma stłuczkę to mi lecą zniżki ?
Tak właśnie jest. Zniżki traci właściciel pojazdu powodującego szkodę.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez hak64 ; 02-05-2017 o 06:03
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 14:16   #16
tomalam
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2013
Model: MK3.5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 38
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Baza UFG przechowuje dane o:
"Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny informuje, że na dzień 21/08/2016 w bazie danych Ośrodka Informacji UFG znajdują się wymienione poniżej szkody z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za okres liczony od daty 01/01/2010 do 21/08/2016 dla następującego posiadacza pojazdów / kierującego pojazdami:"

Zatem nie trzeba być właścicielem pojazdu by figurować w bazie. Z innego źródła mam też informację, że osoba która ubezpieczała samochód (pierwszy na siebie) dostała informacje z ubezpieczalni, że już miała szkody (likwidowane z AC - auto w leasingu).

Zatem tak różowo to chyba nie jest
tomalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 14:46   #17
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] niestety nie masz racji, zniżki za szkodę (z własnej winy) traci i kierowca i właściciel pojazdu.
Skąd masz info, że kierujący Twoim pojazdem (wypożyczonym) nie stracił zniżek?
Ja mam info od kierowcy (mojego pracownika), który moim samochodem miał szkodę, że gdy ubezpieczał swój prywatny pojazd, tę szkodę mu wyłowiono z UFG i zniżki stracił.
Uważam za logiczne takie rozwiązanie, że kierujący traci zniżki, a nie właściciel pojazdu. Bo z jakiej okazji to ja mam ponosić konsekwencje?
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 15:38   #18
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam info od kierowcy (mojego pracownika), który moim samochodem miał szkodę, że gdy ubezpieczał swój prywatny pojazd, tę szkodę mu wyłowiono z UFG i zniżki stracił.
Może w przypadku leasingu firma chroni się w ten sposób i negocjuje warunki z ubezpieczycielem, przerzucając odpowiedzialność na użytkownika pojazdu. Ja mam nieco inaczej. Wykupuję ubezpieczenie w różnych towarzystawach (zwykle z opcją ochrony zniżek). Jeden z klientów spowododował drobną stłuczkę w ubiegłym roku, potem syn (tym samym autem skosił latarnię) i ani klient, ani syn nie stracili zniżek, natomiast ja mam 20% w plecy na wszystkich autach.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 17:13   #19
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kiedyś, ale tak jest nadal.
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę się więc upierał przy swojej racji, że zniżki traci tylko właściciel pojazdu.
Możesz sie upierać, ale tak nie jest. Niestety przekonałem się o tym na własnej skórze. Miałem szkodę nie swoim pojazdem, a w UFG widnieje zapis na moim nr PESEL iż miałem szkodę. Co ciekawe nie każda firma ubezpieczeniowa to bierze pod uwagę.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 18:40   #20
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Ta ja dam jeszcze inny przykład:
Miałem szkodę, (klasycznie wjechali mi w tył, tylko plastiki do malowania i wymiany), podpisane oświadczenie, zgłaszam do TU sprawcy, a tam, brak takiej polisy... No to niech gościu sobie wyjaśnia, a ja zrobiłem z AC ( z regresem ).
Po jakimś czasie dowiedziałem się że sprawca pozałatwiał sobie co trzeba ( jak i co nie wiem), mój ubezpieczyciel pobrał z jego OC, a moja polisa AC stała się ponownie czysta.

Fajnie, ale przy następnej umowie z następną firmą, okazało się że to ja jednak figuruję w UFG jako "szkodnik". Było trochę zamieszania by to odkręcić, Wpisać mnie wpisali do bazy, ale jak pobrali sobie regresem z OC sprawcy to już bazy nie zmodyfikowali...
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.