Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2016, 15:31   #1
Pir
ford::average

Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Domyślnie Światła do jazdy dziennej

Wczoraj widziałem dwa Focusy III - modele po FL . Jeden z ledowymi światłami do jazdy dziennej , drugi z tradycyjnymi (tak to chyba trzeba określić) dziennymi (żarówka h15). Według mnie światła dzienne h15 wyglądają lepiej niż ledy i są efektywniejsze (szczególnie przy mocnym dziennym świetle słonecznym). Oczywiście każdy sam oceni i wybierze ale moim zdaniem dobrze , że ford dał możliwość tego wyboru.

Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 15:43   #2
azitoshi

Imię: Michał
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Wydaje mi się jednak że świtała w technologii led są traktowane jako rozwiązanie dodatkowe lepsze i podnoszące standard wyposażenia auta i są one z reguły dodatkowo płatne więc nie jest to na zasadzie wybierasz jakie chcesz możesz jedynie dopłacić do ledowych. Nie wiem swoją drogą chyba jest tak że na przykład jak chcesz mieć bixenony to są tylko w komplecie z ledami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. O skuteczności ciężko mi się wypowiadać osobiście mam bixenon + ledowe z przodu i ledy z tyłu z wyglądu bardzo mi się podobają a że mają one pełnić jedynie funkcje można powiedzieć światłem pozycyjnych to wydaje mi się że świecą wystarczająco mocno.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 17:15   #3
Pir

Cytat:
Napisał azitoshi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są one z reguły dodatkowo płatne więc nie jest to na zasadzie wybierasz jakie chcesz możesz jedynie dopłacić do ledowych
Oczywiście tak jest. Do led jest dopłata 900 zł. Marketing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale w innych modelach (innych marek) często nie ma wyboru - tylko ledy - i nie oszukujmy się - tam też pewnie dopłacamy nawet o tym nie wiedząc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale plus dla forda , że oferuje i to i to. Niektórym zwykłe bardziej się podobają.
Stary 16-03-2016, 18:35   #4
azitoshi

no tak ale tak jak pisze na przykład nie ma opcji bixenon bez led.
Stary 16-03-2016, 21:12   #5
Pir

Cytat:
Napisał azitoshi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak ale tak jak pisze na przykład nie ma opcji bixenon bez led.
To prawda. A przy okazji pytanie mam. Czy w tej wersji z bixenonami możliwe jest takie ustawienie aby świeciły ledy do jazdy dziennej przód + ledy tył? Czy tył włącza się jedynie po włączeniu ksenonów? Pytam bo uważam, że nie jest trafiony przepis mówiący o tym, że światła dzienne powinny świecić tylko z przodu. Bezpieczniej byłoby gdyby świecił również tył. (Brakuje mi takiego ustawienia dzienne przód + tył.)

Ostatnio edytowane przez Pir ; 16-03-2016 o 21:16
Stary 17-03-2016, 06:10   #6
weuek
Zablokowany

Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023

Za opcję LEDy przód + pozycyjne tył należy się mandacik, więc ford nie może operować takiej konfiguracji. Ale w aucie sprzed 2009 możesz sobie tak legalnie zrobić: dzienne + wszystkie pozycyjne (te z przodu też).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2016, 08:55   #7
Pir

Dzięki za odpowiedź. Niedługo przesiadam się na Focusa 2016 więc będę świecił tym co mi dała fabryka i co jest w tej chwili dozwolone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary 17-03-2016, 20:08   #8
azitoshi

Z tyłu są led ale pozycyjne w dzień się nie świecą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary 20-03-2016, 10:26   #9
rb-net
ford::beginner

Imię: Rafał
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 150KM -> 182KM ecoboost
Rocznik: 09.2015

Ja mam ledy do jazdy dziennej i uwazam ze swieca super mocno i bardzo dobrze je widac. Wg mojego gustu wygladaja rowniez super i dodaja auto takiego "zadziora", ale gusta sa rozne. Dodatkowo zwracam uwage ze te ledy sa "aktywne" czyli: w pozycji swiatel pozycyjnych i mijanek, swieca duzo ciemniej (tu pytanie czy ten ktos kogo kolega widzial nie jechal na pozycjach przykladowo), w pozycji "zero" czyli tak jak sie jezdzi normalnie na dziennych (z wylaczonym tylem) swieca bardzo mocno. Rowniez podczas jazdy na dziennych gdy wlaczy sie kierunkowskaz pojedynczy led z danej strony sciemnia sie bo inaczej slabo byloby widac kierunek - to wlasnie jest takze potwierdzeniem tego ze swieca bardzo mocno.
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2016, 10:35   #10
weuek
Zablokowany

Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023

Z fabrycznymi problemu nie ma, ale dla informacji tylko podam, że z tymi światłami nie jest tak, że im mocniejsze, tym lepsze (jak niemal każdy sądzi). Przepis ustala przedział ich jasności od 400 do 1200 kandeli. I w tym przedziale wszystkie mają się mieścić.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania