Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2014, 10:53   #101
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Widzę że temat zdominowany przez diesla. To może ja coś napiszę o moim przednionapędowym benzyniaku. Ostania kalkulacja 8,2 l. Trasa 70% (tempo mat na 120-130, momentami do 170, z częstymi ograniczeniami do 50-70) miasto 30% (raczej zakorkowane miasto). Jeżeli bez szczególnego oszczędzania osiągnąłem taki wynik „aerodynamiczną kostką brukową” to co poniektórzy mają coś nie tak ze swoimi ropniakami albo je katują.

PS. Kolega jeździ Tiguan-em 1.4 – spalanie mamy podobne.

jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 08:44   #102
Bolec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2010
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał ssaramis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym razem sie z Toba zgodze. Kuga nadaje sie tylko na asfalt. Szczerze to zastanawiam sie nawet po co wymyslaja takie samochody. Ok, ladny moze jest ale i to kwestia gustu, na plus widocznosc, moja Zona ma tylko 171 cm wzrostu wiec uwielbia suvy, za to komfort (wysoko polozony srodek ciezkosci i nieduzy rozstaw osi powoduja ciagle kolysanie na nierownosciach a w zakretach kladzenie na boki) ,trakcja a nawet pojemnosc bagaznika tez gorsza jak w sedanie. No a do tego chleja srednio 1,5-2,5 L paliwa wiecej. Na zewnatrz wygladaja na duze a w srodku miejsca tyle co w focusie. No coz taka to moda...mam wieksze auto to i wazniejszy jestem..

Bump:
Czytam Twoje komentarze i nabieram podejrzeń że wcale nie jeździłeś nową Kugą albo bardzo krótko. Po pierwsze nie przechyla się na zakrętach bardziej niż zwykła osobówka - trakcja Kugi przez wielu fachowców (i nie mam tu na myśli fachowców z tego forum) jest porównywalna do tej z focusa. Po drugie miejsca w środku jest sporo więcej niż w focusie - proponuję żebyś naprawdę wsiadł do obu aut i się przekonał. Wspólny mianownik kończy się w tym wypadku na płycie podłogowej.

Ostatnio edytowane przez Bolec ; 02-07-2014 o 08:46
Bolec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 09:21   #103
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Uwierz mi, trakcja i przechyły Kugi nie są z Focusem porównywalne. Miejsca w środku też nie jest sporo więcej. Ona jest wyższa i wyżej się siedzi, co daje fałszywe poczucie przestrzeni, ale tak nie jest.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 12:45   #104
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

"Fałszywe uczucie przestrzeni" - mój syn grubo powyżej 180 ma też to "fałszywe" odczucie bo w Kudze z szyberdachem ma jeszcze miejsce nad głową a w Focusie niekoniecznie.
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 13:45   #105
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ona jest wyższa i wyżej się siedzi, co daje fałszywe poczucie przestrzeni, ale tak nie jest.
Czyli co - Twoim zdaniem "nogi sobie w powietrzu dyndają a głową o sufit się wali..."Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciekawa koncepcja...

BTW - siedziałeś w ogóle kiedykolwiek w Kudze? Bo coś na to nie wygląda...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 14:09   #106
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

No bez jajec w Kudze jest więcej miejsca niż w Focusie i to jest realne odczucie nie wynikające tylko z wysokości. W Focusie człowiek czuje się osaczony przez tunel i deskę, a w Kudze (jak i C-maxie) nie. Kolana nie zachaczają o kierownicę itp...
Ale co do przeczylania się, to akurat prawda, ale każde wyższe auto bardziej pochyla się w zakretach niż Focus. Tutaj jeszcze istotna jest masa, czyli typ silnika, bo 2,0 będzie subiektywnie mniej się wychylał niż 1,6.
Ale to przecież watek o spalaniu...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 14:21   #107
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

tedi_k - nie będę komentować twój komentarz, natomiast przedstawię ci kilka ważnych faktów...

Ford Kuga 2, tak jak i Ford Focus 3 i C-Max 2 stoją na tej samej płycie podłogowej. By Ford mógł jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń wewnętrzną przy praktycznie niezmienionym rozstawie osi, musi stosować najprostszą sztuczkę - budować wnętrze do góry. I dlatego mój drogi tedi_k kierowca Focusa siedzi najniżej podłogi, ale za nim jest najmnniej miesca, W C-Maxie jest lepiej a w Kudze najlepiej. By udowodnić, że to nie są puste rzeczy, tylko tak naprawdę jest, poniżej znajdziesz po kolei zdjęcia foteli Focusa, C-Maxa i Kugi. Jeżeli nie masz problem ze wzrokiem, to pewnie zauważysz, że aż na tapicerkę są to praktycznie identyczne fotele, zmienia się tylko ich baza - a właściwie jej wysokość. Więc tak tedi_k, w Focusie siedzi się na podłodze a w Kudze siedzi się jak w kiblu i nogi dyndają. Tylko głowa o sufit nie wali, bo jak już napisałem wcześniej, wnętrze jest budowane do góry.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS1 - no i tak, Kugę nie tulko widziałem, ale również testowałem już w zeszłym roku w marcu. Focusa już miałem i mogłem porównywać bezpośrednio

PS2 - boncio - oj mylisz się kolego, bardzo się mylisz

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 02-07-2014 o 14:24
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 14:33   #108
Bolec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2010
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k - nie będę komentować twój komentarz, natomiast przedstawię ci kilka ważnych faktów...

Ford Kuga 2, tak jak i Ford Focus 3 i C-Max 2 stoją na tej samej płycie podłogowej. By Ford mógł jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń wewnętrzną przy praktycznie niezmienionym rozstawie osi, musi stosować najprostszą sztuczkę - budować wnętrze do góry. I dlatego mój drogi tedi_k kierowca Focusa siedzi najniżej podłogi, ale za nim jest najmnniej miesca, W C-Maxie jest lepiej a w Kudze najlepiej. By udowodnić, że to nie są puste rzeczy, tylko tak naprawdę jest, poniżej znajdziesz po kolei zdjęcia foteli Focusa, C-Maxa i Kugi. Jeżeli nie masz problem ze wzrokiem, to pewnie zauważysz, że aż na tapicerkę są to praktycznie identyczne fotele, zmienia się tylko ich baza - a właściwie jej wysokość. Więc tak tedi_k, w Focusie siedzi się na podłodze a w Kudze siedzi się jak w kiblu i nogi dyndają. Tylko głowa o sufit nie wali, bo jak już napisałem wcześniej, wnętrze jest budowane do góry.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS1 - no i tak, Kugę nie tulko widziałem, ale również testowałem już w zeszłym roku w marcu. Focusa już miałem i mogłem porównywać bezpośrednio

PS2 - boncio - oj mylisz się kolego, bardzo się mylisz
Proponuję zatem jeszcze jedną próbę - taki mały test. Usiądź na krześle z regulowaną wysokością (takie zwykłe biurowe wystarczy). Ustaw sobie coś pod nogami co by imitowało pedały w samochodzie. Postaw na nich nogi i opuść fotel na maksa w dół (masz focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) potem podnieś do góry i zobacz jak się przesunęło krzesło żebyś mógł tak samo trzymać nogi na pedałach....
Tak... przesunąłeś się z krzesłem do przodu, a to oznacza że za twoim fotelem zrobiło się więcej miejsca - np. dla pasażera tylnej kanapy. Na tym polega "fenomen" przestrzeni Vanów i SUV'ów czyli wspomnianego przez Ciebie budowania wnętrza do góry.
Bolec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 14:41   #109
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Bolec:

1. nie cytuj post nad swoim, o ilę nie uważasz że jego autor jest kompletnym debilem i nie pamięta co napisał 5 minut temu lub nie jest w stanie przesunąć stronę wyżej,

2. nie wiem co chciałeś swoim postem udowodnić, skoro on tylko potwierdza to, co napisałem... jeżeli już, to tłumacz to koledze tedi_k
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 16:50   #110
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Atlis, Bolec napisał samą prawdę, że dla tego samego kierowcy jego fotel będzie w wyższym aucie bardziej przesuniety do przodu, żeby odległośc do pedałów była zachowana, czyli tym samym będzie więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu. To chyba nie jest złudne wrażenie przestrzeni, a realne kilka cm? Chyba, że Ty patrzysz tylko z punktu widzenia kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomijam regulowane siedzenia z tyłu.
Ale dla samego kierowcy też ilość miejsca jest większa, bo deska jest wyżej. Ja nigdy nie uderzyłem kolanem o kolumnę kierownicy, co mi się spokojnie udaje w zwykłym niskim aucie, a zawsze opuszczam na maksa. Wynika to z wysokości bez dwóch zdań, ale są to zauważalne i odczuwalne różnice. Chyba, że Ty w Focusie masz odsunięty fotel na maksa do tyłu, to wtedy inaczej to odbierasz.
Zgadza się na szerokość jest prawie identycznie, choć też są minimalne różnice.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.