Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2020, 19:02   #291
19Art82
ford::amateur
 
Avatar 19Art82
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Kończyce Małe
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cześć! Jestem tu nowy i to mój pierwszy wpis - proszę o wyrozumiałość :)
Od tygodnia jestem posiadaczem Mondeo MK4. Wszystko było OK, aż nagle pojawił się komunikat "nie rozpoznano kluczyka" - ale auto odpala bez problemu. No i tak co jakiś czas (na dwóch kluczykach). Przeglądałem instrukcję i wiem, że kluczyk nie powinien być blisko telefonów, metalowych przedmiotów itd. Fakt - pierwszy raz komunikat pojawił się, kiedy kluczyk był blisko telefonu, ale przy drugim było podobnie.

Oprócz tego wyskoczył komunikat "kierownica zablokowana - powtórz" - zablokowana nie była. Odpiąłem aku i zniknęło. Dziś przez kilka sekund znów to było.

Czy ktoś może mi wyjaśnić, co tu się dzieje?

Przy okazji jeszcze jedno pytanko: czy wlew paliwa powinien być zablokowany przy zamkniętym aucie?

Z góry dziękuję za pomoc :)

19Art82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 19:38   #292
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Komunikat "nie rozpoznano kluczyka" potrafi sią pojawić,jak klucz będziesz trzymał w kieszeni z jakimiś metalowymi elementami,albo telefonem.Jeśli auto jest odpalone to ten komunikat nic nie wnosi bo auto nie zgaśnie.
Komunikat "kierownica zablokowana - powtórz" wyskakuje,gdy auto nie może odblokować kierownicy,np ze względu na to,że koła są mocno skręcone.
Z wlewem to różnie bywało,były wersje ,że nie był zainstalowany siłownik na klapkę wlewu.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 20:03   #293
19Art82
ford::amateur
 
Avatar 19Art82
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Kończyce Małe
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Dzięki za odpowiedź. Jeśli dobrze myślę, to parkowanie z kołami na prosto powinno wyeliminować kłopot?
19Art82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 20:08   #294
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Tak.
Ważne jest by kierownica nie miała naprężeń,tylko była swobodna w momencie blokowania/odblokowania.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 15:53   #295
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Keyless, doorless, Converss

Witam,

Kupiłem Conversa z plusem i minusem. Minus jest taki że dziwnie reagują drzwi pasażera na system keyless. Objaśniam:

- Gdy otwieram zaryglowane drzwi z klamki od strony kierowcy, wszystko OK.
- Gdy pasażer chce otworzyć swoje drzwi gdy np ja już wsiadłem, nie OK.
- Gdy najpierw podejdę do drzwi pasażera to pasażer sam klamka może otworzyć drzwi.
- Gdy wsiądę pierwszy i otworze drzwi od środka wewn. klamka, działa.
- Baterie w pilocie wymienione. Drugi działa tak samo.
- Gdy otwieram drzwi z przycisku na pilocie, pasażer nadal ma zamknięte drzwi. Myślałem że to ten program pilota co trzeba dwa razy nacisnąć otwieranie że za pierwszym razem otwiera tylko drzwi kierowcy, ale to też nie to.

Czy klamka pasażera posiada swoją antenę która nie łapie sygnału gdy jestem od strony kierowcy?
MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 17:30   #296
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Keyless, doorless, Converss

Cytat:
Napisał MondeoWariat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Myślałem że to ten program pilota co trzeba dwa razy nacisnąć otwieranie że za pierwszym razem otwiera tylko drzwi kierowcy, ale to też nie to...
A jednak z powyższego opisu wynika jasno, że "to to".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc dlaczego "nie to"?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - oczywiście, że każde drzwi mają swoją antenę, która musi "wyczuć" kluczyk w odległości max do 1,5m aby drzwi dały się otworzyć z zewnątrz jak zamek centralny jest zamknięty.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 18:41   #297
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Wg. instrukcji po drugim naciśnięciu przycisku odryglowania powinny otworzyć się wszystkie drzwi. A te od pasażera jako jedyne się nie otwierają. Więc to nie jest ten tryb. Swoją drogą np. stojąc 2m od prawej strony auta, pasażer jest w stanie otworzyć drzwi. Ale jak stoję przy swoich drzwiach albo zamknę drzwi od środka i mam kluczyk w prawej ręce to już nie łapie sygnału? Trochę dziwna różnica. No to w takim razie szukam anteny. Zastanawiałem się czy da się to jakoś źle podłączyć bo poprzedni właściciel wspomniał o tym że naprawiał klamki po obu stronach a właściwie przyciski ryglowania. Akurat to działa.
MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2020, 14:09   #298
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Przechodziłem przez to. Uszkodzony silniczek główny zamka. Wymiana prosta - z tym, że dużo rozbierania.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2020, 15:46   #299
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Witam,

Rozebrałem zamek. Okazało się że system Keyless działa prawidłowo. Problemem były plastikowy mechanizm zamka który powoduje odblokowanie drzwi. Klamka wewnętrzna musiała być z dużą siłą ciągnięta przez co jej zapadki się minęły i po dłuższym czasie zdeformowały się. To tymczasowo udało mi się wyprostować i działa. Drugim problemem były zapadki klamki zewnętrznej. Klamka działała gdy byłem z kluczykiem obok niej ponieważ to silniczek elektryczny otwierał drzwi. Otwieranie z pilota nie działało ponieważ wyłamana była zapadka (brakowało jednego kawałka) od cięgła klamki w zamku więc klamka działa tylko elektrycznie a nie mechanicznie. Zostało mi szukanie nowego zamka.

Pozdrawiam i dziękuję za naprowadzenie.
MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2020, 16:46   #300
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: system bezkluczykowy - czy to tak powinno działać?

Cytat:
Napisał 19Art82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
C

Przy okazji jeszcze jedno pytanko: czy wlew paliwa powinien być zablokowany przy zamkniętym aucie?

Z góry dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wlew paliwa nie jest blokowany w tych rocznikach bodaje w miedzy lifcie dodali zamek do wlewu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , drzwi , key free , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.