Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2016, 15:48   #2931
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A możesz napisać więcej szczegółów dotyczących tej sytuacji? W instrukcji obsługi jest napisane że to działania o ile spełniony jest szereg warunków. Szczerze mówiąc boję się że w rzeczywistości spełnię je przez zupełny przypadek. Jeśli tak się stanie i ACS zadziała, to wszystko OK, ale pewnie wtedy gdy przydałoby się jego działanie, będę akurat hamować, przyspieszać, skręcać lub cokolwiek innego co nie wyzwoli systemu.

tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 15:53   #2932
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ja często mam długi pasek ledów (ustawiłem wszystkie ochrony na maksa) i w większości przypadków świeci bez sensu. Czasem lekko przyhamuje, ale czasem jest tak, że wydaje mi się, że powinno coś mnie rzucić na kierownicę, a muszę sam sobie zahamować (wcale nie rzucając się na ową deskę). Więc może ACC bierze się za hamulce gdy naprawdę jest źle.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 15:55   #2933
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiedzcie mi jeszcze, do czego służy przycisk na lewarku od biegów. Mowa oczywiście o automacie. Czy to pomaga przy podjazdach czy przy zjazdach? I jak się objawia ta pomoc?
Do pomocy przy zjazdach masz chyba L w skrzyni biegów tam gdzie ja mam S

Aby włączyć tryb ułatwiający jazdę na wzniesieniach, wciśnij przycisk na dźwigni zmiany biegów. Na wyświetlaczu zestawu wskaźników zapali się lampka kontrolna trybu ułatwiającego jazdę na wzniesieniach.
Tryb ułatwiający jazdę na wzniesieniach:
Zapewnia dodatkowe hamowanie na wzniesieniach dzięki połączeniu hamowania silnikiem i ładowania akumulatora wysokonapięciowego, co pozwala utrzymać prędkość pojazdu podczas jazdy ze wzniesienia.
Pojazd określa, w jakim stopniu należy hamować silnikiem i ładować akumulator wysokonapięciowy; zauważysz wówczas zwiększenie i/lub zmniejszenie prędkości pojazdu, co pozwala utrzymać prędkość pojazdu podczas jazdy ze wzniesienia.
Aby wyłączyć tryb ułatwiający jazdę na wzniesieniach, wciśnij przycisk na dźwigni zmiany biegów, gdy tryb ułatwiający jazdę na wzniesieniach jest włączony. Lampka kontrolna trybu ułatwiającego jazdę na wzniesieniach wyłączy się.
Wolny (L)
Zapewnia maksymalne hamowanie silnikiem.
Skrzynię biegów można przełączyć w tryb wolny (L) przy dowolnej prędkości pojazdu.
Nie jest on przeznaczony do jazdy przez dłuższy czas ani w normalnych warunkach i spowoduje zwiększenie zużycia paliwa.
Blokada przełączania biegów podczas hamowania

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 24-04-2016 o 16:01
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 16:00   #2934
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

To ACC, czyli ostrzeganie przed dojeżdżaniem, zmniejszającym się odstępem do poprzednika, działa mi, gdy przed wyprzedzaniem dojeżdżam blisko do jakiegoś pojazdu. Zapala mi się 6 LEDów, ale nie hamuje.
No i oczywiście tempomat jest wyłączony, bo ten utrudnia podjeżdżanie do czyjegoś zderzaka.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 16:11   #2935
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Mam około 1300 km od środy (dzisiaj jest niedziela).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 16:12   #2936
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ale wcześniej napisałeś o ACS. Czy Ty przypadkiem nie mylisz 2 systemów?
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 16:18   #2937
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Wydaje mi się, że nie mylę. One (ACC i ACS) działają różnie i nie wykluczają się.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 16:28   #2938
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat z ulotki:
Adaptive Cruise Control inteligentny tempomat z systemem Pre-Collision Asissts
Tak to jest opisane.
A mój komentarz, to wrażenia z jego działania.
Nie wykluczam, że jeszcze nie wszystko rozumiem, co w MK5 jest i jak działa. To zaledwie piąty dzień jazdy nowym autem


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 16:37   #2939
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał antrobius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam około 1300 km od środy (dzisiaj jest niedziela).


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ja właśnie przy tym przebiegu pierwszy raz usłyszałem ten dźwięk. Chciałem go dzisiaj nagrać, ale coś mi się zrąbało w telefonie (nieszczęścia chodzą parami). W każdym razie dźwięk przypomina brzęczenie cienkiej blachy wpadającej w wibracje o dużej częstotliwości.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 17:03   #2940
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał antrobius Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj pierwszy raz odczułem działanie ACS. Faktycznie zahamował mi niemal w miejscu. Nie najechałem na tego, co przede mną jechał.
Tutaj piszesz o ACS. I to właśnie o ten system mi chodzi prosząc Cię o opisanie okoliczność w których Ci to zadzialalo.
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.