Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2019, 11:46   #81
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W fieście mam tylko na podstawie kamery i działa w miarę dobrze. A masz pakiet Technology? Bo jak nie masz to możliwe że pobiera znaki tylko z satelity i stąd głupoty.
Jednak nie zależnie czy z kamery, czy z satelity ja osobiście uważam że funkcjonalność w PL tej funkcji jest raczej pomijalna. Bo jeżeli działa na podstawie kamery, to skąd ma wiedzieć że jakieś ograniczenie prędkości zostało właśnie anulowane przez skrzyżowanie? Nie wie tego i cały czas pokazuje ostatnio mijany znak. Ja osobiście i tak nie zrezygnuję z Yanosika na trasie, a tam ograniczenia są pokazywane bardzo ok.
Mimo oryginalnej nawigacji i możliwości wpięcia map google przez AA do głównego ekranu, i tak mam odpalonego Yanosika zawsze. Więc planuję w focusie (tak jak mam w fieście i Citroenie) zakupienie uchwytu dedykowanego Brodit Pro clip
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i do niego dokręcenie na stałe uchwytu z indukcją, np takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wtedy mam wszystko pod ręką. Mogę odpalić google maps i Yanosika na telefonie, telefon się automatycznie ładuje, łatwa obsługa telefonu, asystent Google, itd. Jak mam kaprys to się wepnę kablem (wypinając go z uchwytu) i mogę włączyć AA na duży ekran (ale tracę Yanosika)

Ideałem byłby mirror Screen, ale jeszcze tego nie ogarniałem, wiem że jest to możliwe przez zainstalowanie dodatkowych aplikacji.


Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 21-03-2019 o 11:48
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 12:00   #82
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ideałem byłby mirror Screen, ale jeszcze tego nie ogarniałem, wiem że jest to możliwe przez zainstalowanie dodatkowych aplikacji.
Oglądnij sobie te filmy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 12:16   #83
piotrek00
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB 150 KM @ 182 KM
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy mam wszystko pod ręką. Mogę odpalić google maps i Yanosika na telefonie, telefon się automatycznie ładuje, łatwa obsługa telefonu, asystent Google, itd. Jak mam kaprys to się wepnę kablem (wypinając go z uchwytu) i mogę włączyć AA na duży ekran (ale tracę Yanosika)
Dlaczego masz tracić Yanosika? Google Maps na Sync przez AA, a Yanosik na telefonie normlanie.
piotrek00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 13:54   #84
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał piotrek00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego masz tracić Yanosika? Google Maps na Sync przez AA, a Yanosik na telefonie normlanie.

Dokładnie - włączam przez AA Google Maps i jednocześnie mam Yanosika na komórce włączonego i daje mi on komunikaty przez głośniki auta.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 16:22   #85
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ok, ale nie widzisz wtedy znaków ograniczeń, a o tym rozmawialiśmy. Będę miał auto to będę kombinować z mirrorscrean bo chciałbym uzyskać funkcjonalność calego telefonu na ekranie samochodu. Wtedy to ma sens. Samo AA mnie nie kręci, to połowiczne rozwiązanie, choć już i tak coś daje. Poza tym komunikaty z Janosika w głośnikach mnie drażnią, wolę je mieć w tle a nie zamiast muzyki. Ja w fiescie najczęściej jednak nie wpinam się kablem i nie łączę się poprzez AA tylko korzystam z telefonu umieszczonego na takim dedykowanym indukcyjnym uchwycie na wysokości kratek nawiewowych.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 07:58   #86
golum
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1,0
Rocznik: 2018
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobil juz ktos jakas sensowna ilosc km po Polsce i jest w stanie mi powiedziec, czy u niego tez system rozpoznawania znakow dziala tak zalosnie?
Focusem MK4 juz prawie 10kkm, po całym kraju i działa ok, jasne że od czasu do czasu coś tam mylnie pokaże ale powiedziałbym w 90% jest tak jak powinno, i tak mało z tego korzystam a raczej nie ufam bo w sumie od tego są znaki na drogach ;-)
golum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 08:32   #87
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Coraz więcej tych systemów zwalniających od myślenia. Jak któryś kiedyś zawiedzie i wyrzuci samochód z drogi to może przyjdzie refleksja.
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 09:33   #88
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Dlatego tez po dłuższych przemyśleniach w Focusie zrezygnowałem z pakietu Technology. Raz że w Fieście kompletnie nie używam tempomatu adaptacyjnego (nie dogaduję się z nim), na rozpoznawanie znaków tez nie bardzo mogę liczyć. Resztę dostałem w innych pakietach, ale dużo w tym racji że te systemy zwalniają nas z myślenia i rozleniwiają. Pamiętam jak po wielu latach jazdy z czujnikami cofania siadłem do samochodu bez nich, to przy pierwszym cofaniu wywaliłem zderzakiem w niski, niewidoczny słupek... Niby ktoś może powiedzieć "nie mogłeś go widzieć", ale z drugiej strony, gdybym miał zakodowane w głowie że nie mam "wspomagacza" to może bym się bardziej skupił na tym manewrze? Nie macie tak że jadąc na nawigacji nie zwracacie uwagi na otoczenie, nie kodujecie charakterystycznych punktów? A potem nagle awaria nawigacji i już nie wiecie jak wrócić... Przykłady można mnożyć, ale faktem jest że do ułatwień człowiek przyzwyczaja się szybko, a nasz mózg jest tak skonstruowany że jak się go zwolni od myślenia, to on z tego chętnie skorzysta...
Absolutnie nie twierdzę że wszystko co nowe jest złe, twierdzę tylko że trzeba mieć tego świadomość i uważać.
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 10:23   #89
fuji
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Właśnie wychodząc z tego punktu myślenia celowo nie brałem pakietu technology. A za zaoszczędzone pieniądze wolę doposażyć samochód w pakiety poprawiające jazdę lub comfort.
P.S. Oglądałem test nowej Mazdy 3 na kanale Pertyna i przeraziło mnie jak samochód sam z siebie podczas jazdy gwałtownie zahamował bo uznał zaparkowany równolegle do drogi samochód jako zagrożenie. Wystarczyłoby żeby ktoś za nim jechał w niedużej odległości i byłoby kuku.
fuji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 10:27   #90
gucio770920
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi MK4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120KM ZTDA
Rocznik: 2018
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał fuji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oglądałem test nowej Mazdy 3 na kanale Pertyna i przeraziło mnie jak samochód sam z siebie podczas jazdy gwałtownie zahamował bo uznał zaparkowany równolegle do drogi samochód jako zagrożenie. Wystarczyłoby żeby ktoś za nim jechał w niedużej odległości i byłoby kuku.
W focusie mk4 też masz taki bajer w standardzie, więc uważaj żeby Tobie nie zahamował.
gucio770920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.