Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2018, 19:18   #1
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Gdy czujniki są zimne silnik się dusi.

Witam,
do rozwiązania jest ciekawa sytuacja...
Puma z silnikiem 1,4 ma pewien problem. Odpalam rano silnik, ruszam i Pumiszcza się dusi. Odpalam, daję gaz w podłogę i silnik się zadusi lub ledwo wkręca się na obroty. Wkręcenie się na obroty trwa wtedy ok 3-5 sekund. Wystarczy jednak, że rano włączę zapłon na 1-2 minuty i mogę odpalić i jedzie bez problemu lub mogę obroty wkręcić do odcinki.
Jeśli odpalę silnik i nie tykam gazu to ładnie trzyma obroty, jak pochodzi z 30 sekund to ruszy jedzie normalnie.
Dodatkowo po wykasowaniu błędów i przejechaniu ok kilometra powraca błąd P171-C. Układ dolotowy obejrzany i nie widzę nieszczelności, lambda nowa, filtr powietrza nowy.
Wydaje mi się, że fakt, że włączenie zapłonu na minutę eliminuje szarpanie wskazuje na to, że coś elektrycznego się nagrzewa i zaczyna działać. Pytanie co to może być??
Ma ktoś jakieś pomysły??

Zaobserwowałem, że Pumiszcza nie odpali jeśli gaz wciśnięty jest do podłogi. Nie ważne czy zimna czy rozgrzana, można kręcić do upadłego i nie odpali. Zapali dopiero jak gaz będzie wciśnięty na 3/4, jak wciśnięty na maksimum nie zapali nigdy. Sytuacja nie występuje jak odłączymy czujnik położenia przepustnicy, wtedy bez względu czy gaz puszczony czy w podłodze... cyk i chodzi.
Co ciekawe jak odłączę czujnik przepustnicy to silnik podczas jazdy szarpie, głupieje, ale błąd ubogiej mieszanki nie występuje.
Teraz pytanie... dlaczego jak komputer widzi wciśnięcie pedału gazu to źle dawkuje paliwo??


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 06-08-2018 o 21:40
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.