Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2018, 00:16   #571
maximondi
ford::average
 
Avatar maximondi
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 200PS
Rocznik: 2012
Postów: 168
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na który się zdecydowałeś ?

__________________
jest MK4 2.2 TDCI 200PS było MK3 2.2 TDCi 155PS Kierowca jest BOGIEM Silnik jest Sercem, Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro tylko Zabawą...
maximondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 14:06   #572
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Cytat:
Napisał radekrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja z Francji komentuje. W mk3 aku 9 lat miał jak padł, w mk4 po 6 jest postęp. Ja w Yahuse zainwestowałem , ale ładowanie dziwnie pracuje i skacze jak na gazie to 12.4 a jak z górki to 14.8 jakby coś nie tak z alternatorem.
w mk4 to jest normalne, poczytaj o BMS
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 21:32   #573
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Dawno temu kupiłem w market do benzyniaka 2,0 zwykłego jenxa 55Ah, wytrzymał ponad 5 lat. Nie miałem z nim problemów i dlatego teraz kupiłem sobie jenox gold 63Ah, ma tam jakąś nową technologię. Skoro z marketu tyle wytrzymał to teraz mam z sklepu firmowego za 270zł + wymiana i sprawdzenie ładowania gratis.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 22:58   #574
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Cytat:
Napisał maximondi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na który się zdecydowałeś ?
Kupiłem jenoxa gold, ale chyba troche za wczesnie zeby cos o nim napisaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 23:43   #575
deltoro
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4 2013
Silnik: 2.0TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Witam,
mondeo MK4 TDCI 163KM PS, rocznik 2013 - oryginał fordowski 72Ah właśnie wyzionął ducha (zaraz po kupnie auta)
Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów mam na oku 2 poniższe (codzienna jazda ok.15km)
BOSCH SILVER S5 010 - 85Ah 800A P+
VARTA SILVER DYNAMIC F18 - 85Ah 800A P+
deltoro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 23:48   #576
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Cytat:
Napisał deltoro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
mondeo MK4 ...
Przy doborze aku warto zawsze pamiętać, iż Ford stosuje akumulatory o niższej wysokości niż standardowe. Należy zawsze dobierać aku z kreatorów dla danego modelu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 08:33   #577
deltoro
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4 2013
Silnik: 2.0TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy doborze aku warto zawsze pamiętać, iż Ford stosuje akumulatory o niższej wysokości niż standardowe. Należy zawsze dobierać aku z kreatorów dla danego modelu.
Wymiary wziąłem z natury przy podmianie na zastępczy - oryginał ma 315x175x175.
deltoro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 11:00   #578
Marcian
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Mondeo MK IV 2011 r. 2.0 PB
Silnik: 2.0 145 km PB + LPG
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Odnośnie akumulatorów. Traf chciał, że sprzedaję ich w ciągu roku setki. Rolnicze + osobówki. Praktycznie każdy w miarę markowy akumulator ZAP, Bosch, Varta, Jenox, Centra są dobre. Oczywiście na ileś tam akumulatorów zdarza się odsetek z wadą (zwarcie). Ale uwierzcie mi, współczynnik każdej z firma nie odbiega zabardzo od siebie, że jedne padają a drugie nie. Niestety ponad 90 % reklamacji wynika ze złego użytkowania:
1. Niesprawne alternator i brak ładowania lub przeładowanie, że w środku robi się sucho jak pieprz.
2. Poluzowane, pęknięte klemy.
3. Brak masy, kable stare.
4. Uwalony rozrusznik, który robi zwarcie lub podbiera prąd.
5. Uciekanie prądu.
6.Źle dobrany akumulator do auta - większa pojemność nie znaczy lepiej w szczególności Ci co jeżdżą na krótkich dystansach.
7. Brak profilaktycznego ładowania min. 2 razy w roku a w przypadku akumulatorów obsługowych uzupełnianie elektrolitu.

Jestem ciekawy ilu z Was przeczytało kiedykolwiek instrukcje do akumulatora. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 15:53   #579
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Cytat:
Napisał Marcian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie akumulatorów. Traf chciał, że sprzedaję ich w ciągu roku setki.
W takim razie mam Kolego pytanko. Czy słyszałeś kiedykolwiek o celowym " postarzaniu produktów " przez producentów ? Chodzi mi konkretnie o akumulatory . Nie twierdzę że jest coś takiego, ale pytam. Konkretnie miałem sytuacje że oryginalny akumulator w Mondeo MK4 zdechł z dnia na dzień. Wjechałem do garażu było wszystko cacy , żadnych wcześniejszych oznak czegokolwiek. Następnego dnia / lato/ centralny ledwo zadziałał. Zacząłem go ładować , prostownik ciepły a akumulator napięcie 12,5 V. Wkładam do auta , a ono ani me a ni be. Tak jakby jedna cela odłączyła się zero-jedynkowo. Kupując nowy rozmawiałem ze sprzedawcą i on mi mówił że nie wiadomo czy producenci nie montują czegoś co pozwala na kilka tysięcy cyklów ładowania, kilka lat, lub uruchomień silnika i w pewnym momencie następuje koniec. Może to bajka z krainy mchu i paproci, a może coś obiło się Ci o uszy, jeśli tak to warto wiedzieć.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 16:11   #580
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiadomo czy producenci nie montują czegoś co pozwala na kilka tysięcy cyklów ładowania, kilka lat, lub uruchomień silnika i w pewnym momencie następuje koniec.
Oczywiście jest to możliwe. By to sprawdzić należałoby akumulator rozebrać i dokładnie zbadać, ale trzeba też brać pod uwagę to:
Cytat:
Napisał Marcian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na ileś tam akumulatorów zdarza się odsetek z wadą
i jest to całkiem normalne i po to jest właśnie gwarancja.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kod , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.