Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2016, 10:31   #11
Kacper29
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

A problem z komunikacja (sterowaniem) z joysticka nie wystąpi gdy wsadzę Sony KW2000 zamiast mojego ford 6000cd KW2000, prawda?

Bump:
Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

To tak jak napisałem wcześniej => jeśli już wymieniasz, to włóż Sony

pozdrawiam
A problem z komunikacja (sterowaniem) z joysticka nie wystąpi gdy wsadzę Sony KW2000 zamiast mojego ford 6000cd KW2000, prawda?

Kacper29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 21:31   #12
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Nie wystąpi sam wymieniałem na sony i działa wszystko p&p na 200%

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 08-07-2016 o 21:36
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 23:07   #13
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fordowskie radio a Sony to jakosciowa przepasc . I dzwiek
Przepraszam, że co? Ile razy ktoś będzie jeszcze powielał te bzdury?
Końcówka mocy jest ta sama,. Fakt, że niektórzy porównują dwa systemu audio: podstawowy z radiem 6000CD z systemem audio Sony z zupełnie innymi głośnikami. I tu tkwi ta różnica. Nie powielajcie bdur, że sama zmiana radia zrobi efekt "wow".

Jeśli ktoś nie posiada modułu BT, to np radio od poliftowego Mondeo nie będzie niczym się różnić (funkcjonalnie) od Sony. Oba czytają mp3, kwestia dostrojenia barwy w obu ograniczona.
Co do wyglądu, to już inna bajka, każdy ma inny gust.
Ale pisanie, że 6000CD to śmietnik, a zmiana na Sony to już sprzęt audiofilski, przepraszam, ale to zwykłe ignoranctwo.

Ostatnio edytowane przez dodo34 ; 10-07-2016 o 23:07 Powód: literówki
dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 11:30   #14
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Cytat:
Napisał dodo34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam, że co? Ile razy ktoś będzie jeszcze powielał te bzdury?
Końcówka mocy jest ta sama,. Fakt, że niektórzy porównują dwa systemu audio: podstawowy z radiem 6000CD z systemem audio Sony z zupełnie innymi głośnikami. I tu tkwi ta różnica. Nie powielajcie bzdur, że sama zmiana radia zrobi efekt "wow".
[...].
Witam

Nie mogę się z kolegą zgodzić, że radio 6000 oraz Sony brzmią tak samo
Osobiście wymieniałem TYLKO radio Ford 6000 na Sony (bez wymiany głośników)
a) w Mondeo mk3
b) w Mondeo mk4
i jest całkiem inne brzmienie radia Sony, niż 6000 na tych samych głośnikach
Jakkolwiek mam drewniane ucho, to różnica w brzmieniu była słyszalna nawet dla mnie

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 13:49   #15
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Nie mogę się z kolegą zgodzić, że radio 6000 oraz Sony brzmią tak samo
Może inaczej. Radia, z którymi miałem styczność, to 6000cd z Mondeo MK4 po lifcie do radia Sony również poliftowego.
Najpierw bylem zaskoczony, że to fordowskie gra całkiem nieźle w porównianiu do psów, jakie się wiesza na tym skromnym sprzęcie. Owszem, nie jest to szczyt marzeń, ale po umiejętnym użyciu "ułomnego" korektora tragedii nie ma.
Nie wiem, czy te radia po 2011r. były lepsze, ale moim skromnym zdaniem nie grają gorzej od Sony. Oczywiście, mamy w zwyczaju popadać w autosugestię, że jak zmieniliśmy na to "rzekomo lepiej grające", to na pewno teraz mamy pełne pasmo bez zniekształceń, ale często, niestety, tak nie jest.
Podkreślam, chodzi mi o te dwa konkretne modele, nie wiem jak było z takim 6000cd wcześniej.
dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 19:48   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Trzeba by jednak być konkretnie głuchym, żeby różnicę pomiędzy 6000CD a sony sprowadzić do zakresu autosugestii. 6000Cd to radio z najgorszym dźwiękiem, jakie słyszałem w samochodzie. Wszystkie normalne (markowe) radia uniwersalne, nawet te najtańsze, brzmią znacznie lepiej.

6000Cd miał kolega w s-maksie 2006, drugi w fokusie 2009, więc jak kupowałem swojego 2008 to jeszcze przed zakupem wiedziałem, że to radio musi koniecznie "odejść" jako pierwsza rzecz.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 21:01   #17
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba by jednak być konkretnie głuchym

OK, z racji tego, że dźwiękiem zajmuję się*zawodowo i rozkładam go na co dzień na więcej składowych, niż służą do tego potencjometry głośności i suwaki equalizera, to napiszę Ci, że już nie takich "znafców" słuchałem.
Niestety, jeśli ma się podstawową wiedzę na pewne tematy (dlatego w ogóle nie udzielam się na temat mechaniki) to wiem, że łatwo się pewnymi rzeczami zasugerować. Zresztą, proszę przeczytaj mój poprzedni post jeszcze raz ze zrozumieniem.
Obiektywny opis fali akustycznej składa się na: poziom ciśnienia, częstotliwość i widmo. Subiektywnie odbieramy to jako głośność, wysokość i barwę. Tu nie ma magii. Po prostu. Choć czasami chcemy do tego dorobić ideologię, że coś gra lepiej lub gorzej, to zawsze sprowadza się do subiektywnej oceny, która często nie zależy od obiektywnych czynników. Tyle. Nie zależy, bo te się nie zmieniają.
Nie chcę wchodzić w głębszą dyskusję i udowadniać komuś swoje racje, bo rozmawiamy o podstawowym torze audio, w którym często odtwarzane są pliki, różnego pochodzenia (i nie chodzi o sam format mp3, bo ten choć stratny, przy dobrym kodowaniu i przeciętnych warunkach odsłuchowych, jest nie do odróżnienia od materiałów bezstratnych dla 95% słuchających).
dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 23:42   #18
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Ale wiesz co mnie obchodzi "zawodowe rozkładanie dźwięku" w moim aucie? To, że pracujesz z dźwiękiem nie czyni cię wyrocznią. A tak się składa, że sam akurat "zawodowo" zajmuję się czytaniem ze zrozumieniem. I chociaż czynię to w języku obcym, to nie sądzę, żebym w ojczystym radził sobie z tym gorzej.

6000CD grało dramatycznie słabo, słuchałem tych sprzętów w liczbie trzech sztuk w trzech pojazdach i (podobnie jak wielu użytkowników forum) zauważyłem znaczną różnicę po wymianie na sony mp3 (bez wymiany czegokolwiek innego). Teraz jeszcze szwagier ma auto z tym radiem (to będzie czwarte). Dla jasności - opieram swoją opinię na wersjach 6000CD z lat 2006-2009.

Miałem trzy rożne uniwersalne radia w poprzednim aucie (fabia) i dosłownie nie mogłem uwierzyć w to, jak słabo gra 6000CD w fordach. Podróżowałem nimi wielokrotnie i zawsze mnie to na nowo zaskakiwało. W swoim fokusie najpierw powierciłem usilnie w ustawieniach, ale nic to nie dało.

I tyle. Subiektywna ocena moja i innych była taka sama. :-)

Ostatnio edytowane przez weuek ; 11-07-2016 o 23:51
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 20:06   #19
patryczekkqq
ford::amateur
 
Imię: PATRYK
Zarejestrowany: 07-07-2017
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Radio z nawigacją do ford focus MK2 android czy windows

Cześć jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa MK2 rocznik 2011. Auto spisuje się wyśmienicie, jedynym problemem jest radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 6000cd
Co prawda w schowku mam wejście in i możliwość podłączenia mp3 player jednakże player mp3 wyładowuje się. Ponadto popsuła mi się nawigacja - stąd najlepszy moment aby kupić radio z nawigacją. Czy możecie coś polecić? Głównie zależy mi na szybkości działania i niezawodności GPS oraz odtwarzania z usb lub karty bądź pamięci wbudowanej muzyki mp3. Docelowo może zamontuje kamerę cofania.

Obecnie rozważam kilka opcji:

1) Ponoć bezinwazyjny montaż, bardzo zachwalają, 10 cali, no i android, ale android niestety tylko 4.4.4 kitkat - ora sterowanie z kierownicy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2) windows ce
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3) windows ce
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

4) android 5.1
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


A może drodzy Koledzy i Koleżanki macie inne i rekomendujecie?
patryczekkqq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2017, 10:42   #20
B75
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 09-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wymiana radia 6000cd

Witam. Wczoraj właśnie zamieniłem radio z 6000 na Sony po lifcie (2013 rok, pokrętło z czarną obwódką). Wg mnie różnica w dźwięku jest, choć nie wiem z czego to wynika. Oczywiście jest lepszy korektor dźwięku. Gdy ustawię basy na maxa i podgłośnię słychać wyraźnie, że głośniki nie dają rady i wpadają w nieprzyjemny rezonans. Jednak nawet bez korektora dźwięk wydaje się inny, lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
B75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.