Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2018, 19:33   #11
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu mk4 2,0 tdci

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lancuszek wymienia sie jesli slychac wyraznie jego prace, nawet jesli przebieg auta na to nie wskazuje. Teoretycznie wymiana lancuszka jest zalecana co droga wymiane rozrzadu.
Może niepotrzebnie zmieniłem na olej MILLERS, to jest podobno olej który mocno czyści silnik, nawet gdzieś na forach innych aut czytałem że ludzie zaraz po wymianie wracali do poprzedniego oleju bo silnik głośniej chodził (nie wiem czy to możliwe), jeździłem wcześniej na Total i tak mi się wydaje że nie był tego dźwięku a może niedawno sie to zaczęło i nie zwróciłem uwagi. Albo olej czyści silnik z nagaru i coś się zapchało. Miało być ciszej itp. Tylko filtry kupiłem kratft ale to pewnie nie ma znaczenia.

Bump:

Bump:
Cytat:
Może niepotrzebnie zmieniłem na olej MILLERS, to jest podobno olej który mocno czyści silnik, nawet gdzieś na forach innych aut czytałem że ludzie zaraz po wymianie wracali do poprzedniego oleju bo silnik głośniej chodził (nie wiem czy to możliwe), jeździłem wcześniej na Total i tak mi się wydaje że nie był tego dźwięku a może niedawno sie to zaczęło i nie zwróciłem uwagi. Albo olej czyści silnik z nagaru i coś się zapchało. Miało być ciszej itp. Tylko filtry kupiłem kratft ale to pewnie nie ma znaczenia.

Bump:
Nagrałem silnik telefonem ale nie mogę dołączyć pliku mp4 zipowany, jest chyba za ciężki.
Teraz dylemat czy jeździć i sie nie przejmować czy rozbierać a jest roboty dzwoniłem do ABSCAR to mi powiedzieli za samą robotę 1600 plus cześci razem 3-4 tysiące. I stwierdzili że bez rozebrania ne da się stwierdzić co jest. Może jeszcze na diagnozę do ASO się udać?
Pojeździłem dziś trochę i nie było brzęczenia, postał dwie godziny i znowu słychać tak jakby pod osłoną paska.

Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 20:47   #12
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

Daj na YouTube
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 21:33   #13
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj na YouTube
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wrzuciłem mam nadzieję na Wasze fachowe porady, pozdrawiam
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 06:54   #14
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu mk4 2,0 tdci

Cytat:
Teraz dylemat czy jeździć i sie nie przejmować czy rozbierać a jest roboty dzwoniłem do ABSCAR to mi powiedzieli za samą robotę 1600 plus cześci razem 3-4 tysiące. I stwierdzili że bez rozebrania ne da się stwierdzić co jest. Może jeszcze na diagnozę do ASO się udać?
Pojeździłem dziś trochę i nie było brzęczenia, postał dwie godziny i znowu słychać tak jakby pod osłoną paska.
Olej-dobry tylko przyspieszył objaw
Co do cen trochę doładowali
Po nagraniu ciężko stwierdzić-rozmawialiśmy o tym

Bump: Dalsza jazda zwiększy później koszta naprawy
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 07:03   #15
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

Ja bym nie ruszał, to jest łańcuch i musi trochę halasowc. Poczytaj inne tematy, ludzie wymieniali i po wymianie było dalej to samo.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 22:46   #16
roy61
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 18-01-2016
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 140
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

Jesli to łańcuch to jeszcze bardzo słabo go słychać.. u mnie słychac juz bardzo głośno no i jezdze dalej..a mam 217 tys. Słysze go odkad kupiłem jak miał 200tys.
Pierwsze było słychac tylko na ciepłym teraz cały czas i głośniej..
Oczywiscie nie zachęcam do olania problemu..
wymiana duzo trudniejsza niż pasek - który tez trzeba sciagnac i raczej wymienic..
roy61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 23:41   #17
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

Cytat:
Napisał roy61 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli to łańcuch to jeszcze bardzo słabo go słychać.. u mnie słychac juz bardzo głośno no i jezdze dalej..a mam 217 tys. Słysze go odkad kupiłem jak miał 200tys.
Pierwsze było słychac tylko na ciepłym teraz cały czas i głośniej..
Oczywiscie nie zachęcam do olania problemu..
wymiana duzo trudniejsza niż pasek - który tez trzeba sciagnac i raczej wymienic..
Nie jest to mocno słyszalne i chyba wcześniej nie za bardzo na to uwagę zwracałem choć od wiosny coś wyczulem ze lekko brzeczy.
Cały czas myślę że może ten niby wypas olej Millers po wymianie natezyl objawy. Zobaczymy co będzie dalej. Dzięki za pomocne info.
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 11:05   #18
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

Tak nawiasem mowiac, to serwisy PSA stosuja w tym silniku oleje Total.
Tak wiec nie wiem dlaczego mialby byc zlym olejem, jak twierdzil sprzedawca.
Przed wymiana lancuszka mozna sprawdzic stan jego napinacza i slizgu gornego a przy okazji czy lancuszek jest rozciagniety.
Napinacz jest hydrauliczny, ze sprezyna naciagu wstepnego. Moze kanalik oleju jest lekko przypchany
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 11:44   #19
Maz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak nawiasem mowiac, to serwisy PSA stosuja w tym silniku oleje Total.
Tak wiec nie wiem dlaczego mialby byc zlym olejem, jak twierdzil sprzedawca.
Przed wymiana lancuszka mozna sprawdzic stan jego napinacza i slizgu gornego a przy okazji czy lancuszek jest rozciagniety.
Napinacz jest hydrauliczny, ze sprezyna naciagu wstepnego. Moze kanalik oleju jest lekko przypchany
dlatego zastanawiam się czy zaraz nie wyminic tego Millera na Total jako od lat stosowalem bo dziwne ze w jednym momecie taki objaw wystąpił
Maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 13:21   #20
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Łańcuch rozrządu 2,0 tdci

millesr jest bardzo dobrym olejem, może jakąś podróbkę trafiłeś?
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.