Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|podkarpacka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2019, 13:50   #31
dawidxt
ford::beginner

Imię: Dawid
Model: Focus II
Silnik: 1.6L Duratec-16V
Rocznik: 2005
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Z jednej strony nie rozumiem powielających się pytań o mechanika w Rzeszowie/okolicach. Powstało sporo rankingów, gdzie można znaleźć "dobre" serwisy ogólnych marek, patrząc po liczbie i jakości opinii. Tu rodzi się pytanie, czy naprawa Forda wymaga specjalistycznej troski, czy serio ogólna mechanika w rzeszowskich warsztatach jest na niskim poziomie. Osobiście szukam mechanika, który wymieni rozrząd w moim Focusie II. Ale widełki cenowe za samą robotę sięgają od 350-450zł. Rzeszowscy mechanicy raczej skąpią od chęci kalkulacji takiej usługi razem z częściami. Mam umawiać się na wizytę, aby raczyli przed usługą wycenić jej koszty. To trochę kpina, czasy komuny już minęły.
Osobiście patrzyłem po warsztatach korzystając z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam nadzieję, że dopuszczalne jest umieszczanie tego typu linków. Być może to dobry pomysł, aby na forum powstał specjalny temat z polecanymi mechanikami od Fordów w poszczególnym mieście.

dawidxt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2019, 10:06   #32
jojownik
ford::amateur

Imię: Marcin
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Witam jestem świeżym posiadaczem Focusa 2.0 z LPG Mk2. Jakiego polecacie mechanika w Rzeszowie lub okolicy?
jojownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 12:45   #33
dawidxt

Ktoś wcześniej polecił mechanika AUTO-JACK z Racławówki - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Osobiście próbowałem się z nim skontaktować trzy razy w trzech różnych dniach. Nikt nie odbiera, nikt nie oddzwania. Osoba niepoważna. Inni mechanicy jeżeli nie odebrali, zawsze oddzwaniali. Widać, gdzie szanowny Pan ma klienta. Osobiście odradzam.

edit: zdecydowałem się zrobić rozrząd w Cars Concept na ul. Panoramicznej w Rzeszowie. Pierwsze wrażenie warsztatu jak najbardziej pozytywne. Posiadają sprzęt i kawał budynku. Koszt roboty 400zł + 300zł części (firma Ina) bez pompy wody - bo tej nie trzeba było wymieniać, bo jest poza rozrządem i powiedziano mi, że ma inne, niezależne czasy zużycia. Nie wiem, czy drogo/tanio. Szkoda, że nie zaproponowano mi niższej ceny, skoro zakładanie pompy nie wchodziło w stawkę. Dzwoniąc po innych warsztatach było podobnie z pompą wody. Miłym zaskoczeniem było zobaczenie właściciela otwierającego warsztat, który przyjechał również Fordem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno tam wrócę i będę serwisował auto.

Ostatnio edytowane przez dawidxt ; 26-02-2019 o 14:33
Stary 12-03-2019, 19:32   #34
tomekmazepa

Imię: Tomek
Model: ford
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013

Z wymiana rozrzadów w fordach nie ma problemu potrzeba jedynie blokady oraz ewentualnie schemat ustawienia posiadam blokady do większości fordów oprócz 2.0 ecoboost 1.6 ecoboost również posiadam miejscowość Jarosław
tomekmazepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 19:55   #35
stiff43

Imię: Robert
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 flexifuel
Rocznik: 2007

Potrzebuję zrobić diagnozę silnika 1,8 Duratec Flexifuel bo zaczął brać olej i ewentualnie potem jakiś remont.Dajcie jakieś namiary.
stiff43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 00:26   #36
pan_p

Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011

Witam. Koledzy - gdzie dobrze i nie drogo zrobią rozrząd do 1.6 Duratec - rocznik 2011. Jakieś osobiste doświadczenia?
Ten Cars Concept, o którym dawidxt pisze wyżej wygląda zachęcająco. Dziwi mnie tylko, ze nie wymienili pompy wody. Z tego co się orientuje to wymiana tego to standard przy wymianie rozrządu.
pan_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 06:04   #37
weuek
Zablokowany

Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023

Standard w autach, w których ta pompa jest na pasku rozrządu. Czyli nie w twoim.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 18:34   #38
dawidxt

Cytat:
Napisał pan_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Koledzy - gdzie dobrze i nie drogo zrobią rozrząd do 1.6 Duratec - rocznik 2011. Jakieś osobiste doświadczenia?
Ten Cars Concept, o którym dawidxt pisze wyżej wygląda zachęcająco. Dziwi mnie tylko, ze nie wymienili pompy wody. Z tego co się orientuje to wymiana tego to standard przy wymianie rozrządu.
No właśnie, powiedziano mi, że pompa wody jest poza paskiem rozrządu i jej nie wymienia się, bo ona ma swój czas eksploatacji.
Miałem już dwie wizyty w tym warsztacie i mam mieszane uczucia. I raczej odradzam ten serwis niż go polecam. Opinie raczej są sztucznie podbijane. Obecnie poszukuję innego mechanika do przyszłych spraw, które mnie jeszcze czekają do zrobienia.
Stary 17-02-2020, 20:50   #39
88mph

Imię: Mateusz
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 duratec

Przejrzałem cały post i nie znalazłem żadnego poleconego mechanika. W swoim Focusie mk2 1.6 Ti-Vct chce wymienić rozrząd i sprawdzić luzy zaworowe, ewentualnie wyregulowac. W warsztatach w których byłem mechanicy twierdzą że w tym silniku się nie reguluje luzów. A reguluje się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś już robił luzy to proszę o polecenie mechanika. A może był ktoś u mechanika który był polecany w pierwszych wiadomościach, ten co pracował w ASO

Pzdr
88mph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania