Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2018, 08:54   #2401
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał robert1405 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jak w koncu
było już nie raz pisane, ale widać, że potrzeba jeszcze raz:

w mondeo4/smax/galaxy FABRYCZNIE klawisze tempomatu z OFF były montowane we wszystkich PRZEDliftach oraz w poliftach, których sterowniki silnika nie obsługują funkcji ogranicznika prędkości czyli w wolnossących benzynowych 1.6 i 2.0 oraz w dieselach nie spełniających Euro5 (czyli 1.8tdci i starszych 2.0tdci DW10)

w pozostałych (DW10C, ecoboosty i chyba 1.6/2.2tdci) były montowane klawisze tempomatu z ogranicznikiem prędkości, ale przy odpowiednim skonfigurowaniu można założyć klawisze z OFF

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 11:05   #2402
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy odpowiednim skonfigurowaniu można założyć klawisze z OFF
Dodałbym jeszcze, że zakładając do aut poliftowych przełączniki z "OFF" nie ma znaczenia, czy pochodzą one z aut przedliftowych (numery zaczynające się od "6"), czy też pochodzą one z aut poliftowych (numery zaczynające się od "A").
O to w tym wątku są częste zapytania.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 11:07   #2403
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w pozostałych (DW10C, ecoboosty i chyba 1.6/2.2tdci) były montowane klawisze tempomatu z ogranicznikiem prędkości
I kolega właśnie posiada DW10C.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale przy odpowiednim skonfigurowaniu można założyć klawisze z OFF
Tylko po co się bawić skoro nawet po skonfigurownaiu nie będzie miał ogranicznika, a kupując właściwe przyciski może sobie zrobić wszystko plug&play bez kombinacji jak "panbuk" przykazał?

Przecież te przyciski są praktycznie w jednakowej cenie...

Bump:
Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie twierdzisz, że klawisze z kierownicy, której zdjęcie wylinkował @robert1405 będą miały oznaczenia zaczynające się od "6".
Na tej podstawie, że miałem tą kierownicę w ręku w niedzielę i to oznaczenie widziałem.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 11:21   #2404
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tej podstawie, że miałem tą kierownicę w ręku w niedzielę i to oznaczenie widziałem.
Ok.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 12:10   #2405
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko po co się bawić
1. jak już kupił, to dla niego "zabawą" byłaby wymiana, a nie montaż
2. użyteczność ogranicznika jest niewielka
3. kol Robert ma małe czerwone zegary, a na nich nic nie wyświetla się nt. ogranicznika, więc jego używanie jest w ciemno
4. od strony używania samego tempomatu, to klawisze z OFF są wygodniejsze - wystarczy odruchowo nacisnąć po kolei lewy górny, prawy górny i jedzie się na tempomacie

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodałbym jeszcze, że zakładając do aut poliftowych przełączniki z "OFF" nie ma znaczenia, czy pochodzą one z aut przedliftowych (numery zaczynające się od "6"), czy też pochodzą one z aut poliftowych (numery zaczynające się od "A").
poliftowe z OFF mają dłuższe kabelki do klaksonu, więc nie trzeba ich przedłużać, aby pasowały do poliftowej poduszki
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 29-05-2018 o 12:13
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 13:23   #2406
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Za przyciskami z ogranicznikiem przemawia sam ogranicznik i fakt, że mógłby poszukać czegoś w lepszym stanie. Imo obecna kierownica i przyciski są już dość zmęczone - jak już polarny wcześniej zauważył są na nich ślady użytkowania. Jak doliczy się koszt obszycia kierownicy to suma summarum wyjdzie pewnie drożej niż ładny komplet z polifta.
WSK Robert zegary ma małe ale wspominał o conversie+ więc ten argument bym raczej pominął.
Odnośnie użytkowania - używam i polifta i przedlifta - moim zdaniem to tylko kwestia przyzwyczajenia.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2018, 01:24   #2407
slim
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Czytam od 2h wątek i nie mogę znaleźć. W przedlifcie żeby aktywować tempomat elmconfig wystarczy że wejdę w Central configuration i zmienię na with cruise control? i zapisze?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2018, 02:59   #2408
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Tak. Wystarczy zmienić tylko ten parametr.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 10:28   #2409
wojtekswiad
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: Białystok
Model: Mondeo -> Outback
Silnik: 2.0 pb + LPG -> 2,5 pb
Rocznik: 2011 -> 2016
Postów: 13
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Przed wyjazdem wakacyjnym zamontowałem sobie tempomat i działa.
Dla bezpieczeństwa pojechałem do zaprzyjaźnionego zakładu , za drobną opłatą dostałem miejsce i narzędzia. A jak by poszło coś nie tak, to i pomoc na miejscu.

Kupiłem na allegro kierownicę nie patrząc jaka jest u mnie.
Dałem do obszycia nową skórą i przy montażu wyszło, że mocowanie poduszki inne.
takie mocowanie mam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a taką kierownice kupiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i może ktoś potrzebuje.

Ale nie zrażony idę za ciosem i wymieniam same przyciski. Musiałem dolutować od klaksonu kawałek kabelka. I zabawa z ELMConfig. Po kilku nieudanych próbach skomunikowania się z komputerem Mechanink zauważył że mam LPG staga. Wspomniał że jak jest wprowadza zakłócenia w komunikacji i trzeba wyciągnąć bezpiecznik, lub po włączeniu stacyjki mamy kilkanaście sekund na bezproblemową pracę. Zostałem bez wyciągania bezpiecznika
(mam kabelek polskiej firmy vianken.pl 1170 ).
Pobrałem bieżącą konfigurację , zmieniłem co trzeba i zapisałem do bcm i zegarów. Skasowałem błędy i po przejechaniu kilku kilometrów zniknął ostatni błąd.

Przy mechanice jednak sporo warsztat mi pomógł( zdjęcie poduszki po raz pierwszy nie jest łatwe), przy przeprogramowywaniu komputera zrobiłem sam i mam już tempomat.

z zachowania tempomatu zauważyłem że stara się utrzymać prędkość a nie obroty silnika :
zapamiętanie bieżącej prędkości - CAN i np redukcja biegu wciśnięcie RES
powoduje powrót do wcześniejszej prędkości ale na niższym biegu. sprawdziłem jadąc na 5 i zredukowałem na 4.

przytrzymując + lub - zmienia się prędkość, ale nie tak szybko jak w np w VAG , gdzie mogłem tego używać zamiast pedału gazu.

mam zwykłe zegary i informacje o tempomacie ( kiedy jest włączony ) zajmują środkową sekcję, środkowa sekcja przeniosła się w dół, a dolna out.

Ostatnio edytowane przez wojtekswiad ; 20-06-2018 o 10:37 Powód: uzupeełnienie
wojtekswiad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2018, 10:31   #2410
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do kierownicy to mając polifta kupiłeś kierownice od przedlifta. Dlatego inne mocowania.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.