Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2014, 07:06   #91
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał agmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do zaobserwowanych niedociągnięć, czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego między roletą bagażnika a krawędzią tylnego oparcia w pozycji rozłożonej, jest szpara na szerokośc około 10 cm.
Oparcie tylnych foteli jest regulowane, pochyl je bardziej i szczelina się zmniejszy.
Mnie osobiście bardziej denerwuje samozwijająca się roleta.

jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 09:15   #92
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oparcie tylnych foteli jest regulowane, pochyl je bardziej i szczelina się zmniejszy.
Mnie osobiście bardziej denerwuje samozwijająca się roleta.
Mnie się jeszcze nigdy nie zwinęła ale rzeczywiście byle dotknięcie wystarczy aby zaczepy puściły. Co do przerwy między siedzeniami, to miałem kilka samochodów z pochylanymi siedzeniami i zarówno w Hyundaiu jak i w Toyocie sprzed kilkunastu lat umieli to załatwić elementami, które zaczepiało się o zagłówki lub po prostu elastyczną osłoną, która wchodzi pod oparcie siedzenia. Metod jest dużo, tylko nie można ściubić na każdym elemencie. Widać, że ford to samochód dla ludu. Przy nim inne marki jawią się jak dopracowane cudeńka. Coś się musiało stać złego z tą firmą, bo moje wspomnienia sprzed 7-8 lat i wcześniej kiedy używałem focusa II lub mondeo mk2 i mk3 są super pozytywne. Teraz po prawie 3 miesiącach jazdy kugą, każde wsiadanie do niej jest po prostu nieprzyjemne.

Siedzenia częściowo skórzane zaczynają się marszczyć. Drzwi mają obtarcia od innych samochodów (mam lakier blazer blue - nie metalik), co zresztą jest oczywiste bo przy odbiorze dowiedziałem się abym nie mył samochodu w myjni automatycznej bo ten lakier się nie nadaje do tego (sic!). Regulacja siedzeń i ich długość to jest żart a siedzenia pasażera, które nie ma nawet regulacji na wysokość nie pamiętam z żadnego samochodu.

Zaczynam rozumieć dlaczego biegun ujemny akumulatora jest ukryty głęboko pod podszybiem co nie pozwala na użyczanie prądu zgodnie z instrukcją dołączoną do samochodu. Na forum australijskim napisali, że system ładowania i kontroli zużycia prądu w kudze jest tak zaawansowany, że próba obciążenia akumulatora bezpośrednio z klem mogłaby uszkodzić układ elektryczny samochodu (też chyba żart).

Przykro powiedzieć ale czekałem na ten samochód ponad 7 miesięcy. Jeździłem podobnymi (z innym silnikiem i innym wyposażeniem) łącznie prawie miesiąc. Wciąż uważam, że są to dobrze wydane pieniądze, ale to tak jak by kupił okazyjnie wartburga. W swojej klasie nie ma konkurencji ale przyjemność z użytkowania - znikoma.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 09:59   #93
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Metod jest dużo, tylko nie można ściubić na każdym elemencie.
Roleta wydaje się porządnie wykonana i do tanich elementów chyba nie należy.

Cytat:
Regulacja siedzeń i ich długość to jest żart a siedzenia pasażera, które nie ma nawet regulacji na wysokość nie pamiętam z żadnego samochodu.
Zgadza się na fotelu pasażera siedzi się za wysoko.

Cytat:
Drzwi mają obtarcia od innych samochodów (mam lakier blazer blue - nie metalik), co zresztą jest oczywiste bo przy odbiorze dowiedziałem się abym nie mył samochodu w myjni automatycznej bo ten lakier się nie nadaje do tego (sic!).
U mnie zarysowania tworzą się tylko w okolicy klamek od otwierania drzwi ale z tego co zaobserwowałem to raczej przy każdym samochodzie nawet w kolorze metalic.

Z samochodu jestem zadowolony i polecam każdemu. Nie ma auta idealnego więc w każdym znajdą się niedociągnięcia.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 10:12   #94
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

vpw - zaden obecnie uzywany lakier na bazie wodnej u wszystkich producentow nie nadaje sie do mycia na myjni automatycznej. obudzieles sie dopiero dzisiaj w 21. wieku? btw ja mam kolor Lunar Sky, auto bylo na myjni automatycznej za te 2,5 roku moze 5 razy i oprocz tego, ze by sie przydalo go wyglinkowac nie ma na nim zadnych uszkodzen poza kilka rysami od zwyklego uzytkowania - kilka delikatnych rys wokol klamek itp. nawet mi teraz jakis kts przerysowal drzwi i lakier sie trzyma, tylko bede musial dac to zrobic, bo jest lekkie wgniecenie...

jak ty w ogole wybierales auto? pokazales w salonie palcem na kuge i powiedziales: "chce!" czy jak? draznia cie braki w wyposazeniu, ktore mozna bylo rozwiazac zaznaczeniem kilku pol wyposazenia opcjonalnego w zamowieniu. to nie wina kugi.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 10:48   #95
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Co do akumulatora, w Fokusie jest specjalny zaczep odstający od karoserii (masy) na klemę ujemną. Dodatni kabel się przyczepia do bieguna akumulatora, ujemny do takiego cypelka nieopodal. Ratowałem już kilka aut kablami i nigdy problemów nie było.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 13:11   #96
Syntehol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Model: Kuga II FWD
Silnik: 1.6, 150 KM
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

A czy ktoś zwrócił uwagę, że przy pokrętłach którymi ustawia się temperaturę z jednej strony jest czerwony u góry, a niebieski u dołu natomiast po drugiej stronie jest odwrotnie. Wg. mnie powinno być z obu stron ciepło - czerwony, a zimno - niebieski.

Z rzeczy które mnie denerwują to krótki dywanik kierowcy, całe błoto z butów idzie na wykładzinę przy pedałach.

Jeśli chodzi o roletę to Ja ją zdjąłem, bo przy przyciemnianych szybach i tak nic nie widać co jest w bagażniku.
Syntehol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 14:47   #97
Miraks
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Model: Kuga 4x4 / Insignia
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 CDTI
Rocznik: 2010 / 2012
Postów: 138
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... żaden obecnie uzywany lakier na bazie wodnej u wszystkich producentow nie nadaje sie do mycia na myjni automatycznej...
100% racji, ale porównując moją Kugę one z 2010 (kolor Panther Black) z Octavią
żony z roku 2011 (kolor Safari Metallic ) niestety widzę, że na Kudze lakier jest dużo miększy, co gorsza na Kudze sporo odprysków po kamykach (głownie zderzak, maska, a nawet dach nad przednią szybą). Na skodzie praktycznie odprysków lakieru nie ma. Jeżdżę tyle samo Kugą i Skodą (kombi więc duży bagażnik) i myję obydwa auta, więc chyba to nie kwestia użytkownika.
Miraks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 15:00   #98
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Miraks - pamietaj, ze Kuga ma bardzo wysoki przod. Octavia ma nizszy profil, kamyki lub bardziej piasek / brud przeleci nad autem z powietrzem.

Syntehol - ten dywanik to naprawde slaby pomysl. w FFIII tez tak jest...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 15:02   #99
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał Syntehol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ktoś zwrócił uwagę, że przy pokrętłach którymi ustawia się temperaturę z jednej strony jest czerwony u góry, a niebieski u dołu natomiast po drugiej stronie jest odwrotnie. Wg. mnie powinno być z obu stron ciepło - czerwony, a zimno - niebieski.

Z rzeczy które mnie denerwują to krótki dywanik kierowcy, całe błoto z butów idzie na wykładzinę przy pedałach.

Jeśli chodzi o roletę to Ja ją zdjąłem, bo przy przyciemnianych szybach i tak nic nie widać co jest w bagażniku.
Rysunki są po bokach (lewa i prawa strona) więc muszą kolory być na odwrót - oba pokrętła działają identycznie: zgodnie z zegarem cieplej a przeciwnie to zimniej.
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2014, 15:08   #100
Syntehol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Model: Kuga II FWD
Silnik: 1.6, 150 KM
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rysunki są po bokach (lewa i prawa strona) więc muszą kolory być na odwrót - oba pokrętła działają identycznie: zgodnie z zegarem cieplej a przeciwnie to zimniej.
Ja tego nie pojmuję dlaczego robiąc "cieplej" dla kierowcy idę od niebieskiego do czerwonego, a dla pasażera od czerwonego do niebieskiego. Przecież wszędzie przyjęte jest, że czerwony to ciepłe, a niebieski to zimne. Dla mnie nie jest to wada ale taki dziw natury.

A dywaniki dla kierowcy to musiałem sam wycinać ze specjalnego materiału...
Syntehol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.