Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2017, 16:14   #1
Fireman26
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Koronowo
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecobost
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Przednie reflektory przekładka

Witam, mam pytanie do osób które przerabialy temat przednich lamp do Forda Escape z Usa. Pytanie moje brzmi następująco. Escape w orginale posiada Xenony. Zastanawiam się czy założyć europejskie xenony (nie chce się bawić w poziomowania itd) Czy wybrać druga opcje i założyć zwykle reflektory. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy będą pasowały kostki z lamp Usa czy będzie trzeba kupować kostki europejskie. No i kolejne pytanie czy kostki pasują od xenonow do zwykłych lamp. Wiem ze będzie trzeba robić adaptacje, ale to raczej chyba nie będzie problemu. Widzę że sporo ludzi zakłada zwykle lampy do Escape titanium z Usa (czyli w orginale z xenonami) ale niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć jak to było robione. Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedzi.

Fireman26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 11:43   #2
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Escape titanium nie zawsze ma xenony w oryginale. Jest wiele Titanium gdzie po VIN-ie sa założone już w fabryce zwykłe halogeny.
Do wersji USA można smiało załozyc xenony europejskie i wszystkie kostki pasują jedynie trzeba zostawić luzem gdzieś przewody od światła żółtego obrysowego (trzeba je jakoś zewrzeć ale nie wiem dokładnie który z którym) Dołożenie spryskiwaczy, prosta rzecz. Samopoziomowanie tez można dołozyc ale to trochę więcej zabawy ale nie wiem czy warto.
Co do założenia zwykłych halogenów w miejsce xenonów - nie wiem - pewnie można by było ale nie wypowiem się.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 16:58   #3
Fireman26
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Koronowo
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecobost
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Super wielkie dzięki za odpowiedź. Co do spryskiwaczy mógłbyś opisać procedurę? Jeżeli chodzi o obrys to chyba przewód musi być bo to będzie jako postojowe. Trzeba będzie tylko pewnie adaptacje zrobić. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za info.
Fireman26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 17:11   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

A jak ma sie to do homologacji? xenon bez poziomowania?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2017, 20:35   #5
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

a kto przeprowadza homologację samochodu sprowadzonego z USA???? Nie znam takiej osoby. Robi się badanie techniczne samochodu przed rejestracją a jeżeli był uszkodzy (a raczej wszystkie były uszkodozne) robi się rozszerzone badanie techniczne. Jeszcze nie słyszałem żeby samochód nie przeszedł takiego badania bez poziomowania a znam przynajmniej kilkadziesiąt takich.
To czy ktoś założy poziomowanie czy nie to pozostawiam do rozważenia każdemu z osobna.

Bump:
Cytat:
Napisał Fireman26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super wielkie dzięki za odpowiedź. Co do spryskiwaczy mógłbyś opisać procedurę? Jeżeli chodzi o obrys to chyba przewód musi być bo to będzie jako postojowe. Trzeba będzie tylko pewnie adaptacje zrobić. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za info.

Prosto. dokładasz ro reflektorów spryski, zatrzaskuje się na reflektor od dołu. Wymieniasz zbiorniczek do spryskiwaczy takie na dwie pompki. Kupujesz przewód do spryskiwaczy reflektorów - koniecznie oryginalny - nie jest drogi. podpinasz do sprysków i zbiorniczka. Kupujesz przekaźnik o symbolu 5TS5 (ok. 50 zł) i wpinasz się z tym przekaźnikiem do instalacji spryskiwaczy szyb. Działa to tak że przy jeździe na światłach dziennych spryski reflektorow nie działają. Dopiero działają jak zapalisz światła mijania czyli xenony i wtedy jeżeli trzymasz krótko spryskiwacze to idzie tylko na szyby a jak przytrzymasz z 2, 3 sek. to zaczyna isc tez na xenony. W przekaźniku regulujesz sobie czas ile ma spryskiwać xenon i w jakim odstępnie bodajże.,

Przewód z obrysu nie musi i nawet nie powinno go być. Tak jak napisałem schować go i tyle. Trzeba tylko jakos coś zewrzeć i go schować.
Postojowe masz normalnie LED-y które świecą słabiej a jak włączysz zapłon te same LED-y zaczynają świecić mocniej jako światła to jazdy dziennej.

Pozdrawiam
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2017, 22:34   #6
Pała007
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-10-2017
Skąd: NS
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Witam, podłącze sie do tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kupiłem forda escape z xenonami, niestety jeden z nich lewy jest uszkodzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lampy w wersji USA na polskich aukcjach niestety brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zastanawiam sie nad zakupem Xenonów europejskich... ale jest pytanie czy one będą działały bez jakiś dodatkowych przeróbek ? i czy wogóle ? z tego co się przyglądałem w lampie EU z boku obudowy wystaje dodatkowa kwadratowa wtyczka której w wersji USA niema... główna wtyczka wygląda podobnie... bede mega wdzięczny za fachową sprawdzoną w praktyce pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pała007 ; 17-10-2017 o 22:40
Pała007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 21:03   #7
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

wybrałem prostszą drogę, kupiłem lewą lampę w USA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przesyłka - 2,5 tygodnia, cena ze wszystkimi opłatami praktycznie ta sama co w PL, tyle że trzeba mieć kilka elementów ze starej na przeszczep
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 07:48   #8
Adamotoja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Escape
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Witam, czy ktoś może dokładnie powiedzieć co z przewodem od lamp obrysowych? Zawsze jest opcja świecenia pod maska (to oczywiście żart) ale tak na poważnie to rozumiem że pozostawienie go luźno nie wchodzi w rachubę bo będzie sygnalizował przepalone żarówki? Nie da się ich jakoś wyłączyć w ustawieniach?
Adamotoja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 15:13   #9
Adamotoja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Escape
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Alternatywnie można by jeszcze spróbować zamienić przewody: obrys podpiąć do zderzaka a kierunkowskaz ze zderzaka podpiąć pod obrys jako dodatkowy migacz - wiem trochę rzeźba ale może by się dało?
Adamotoja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 18:01   #10
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

nie bardzo rozumiem o co chodzi w powyższym (zamianie przewodów), u mnie w zderzaku są kierunki z pomarańczową żarówką oraz dodatkowo pozycyjne z pomarańczową żarówką, którą zamienię na zwykłą. w lampie jest 5 rodzai świateł tj. do jazdy dziennej (chyba led), drogowe, mijania, doświetlenie podczas skrętów i obrysowe, w którym de facto planuję wyjąć żarówkę ...
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.