Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2018, 22:12   #41
PHERO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: GALAXY MKII
Silnik: 1.9
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Problem z alarmem/centralnym

Witam.

Niedawno zakupiłem Galaxy i już wyszły pierwsze problemy.
Nie działa pilot do zamka centralnego, oraz otwieranie centrala przekręceniem kluczyka (Zamykanie w ten sposób działa)
Przy zakupie dostałem 2 kluczyki (Jeden z otwieraniem na pilota, drugi zwykły), pilot w ogóle nie reaguje na zamek, oraz nie posiada immobilizera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drugi kluczyk działa normalnie. Dostałem również informację jak zakodować tego pilota (3 razy w lewo...), no i nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czytałem o tym, że wiązki się łamią w drzwiach, więc wymieniłem wiązkę na sprawną, lecz niczego to nie zmieniło.
Przy okazji wymiany zauważyłem ciekawą zależność! Po odłączeniu wtyczki "1H0972117A" centralny zamek zaczął działać z przekręceniem kluczyka (otwiera i zamyka wszystkie drzwi).
Gdy podłączyłem ww. wtyczkę to alarm zaskoczył (coś zaczęło się przełączać w zamku, oraz opadły wszystkie szyby. Otwieranie centralnego mechanicznie znowu nie działa, zamykanie owszem.
Troszkę już wymiękam, może ktoś coś podobnego miał...

Wtyczka nr 15 z linku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam.

PHERO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 21:46   #42
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Witam Panowie,
Podłącze się pod temat i opowiem moją historię z niedziałającym centralnym zamkiem z pilota w Galaxy. O dziwo z kluczyka wszystko działało nawet domykanie szyb.
Samochód już kupiłem z nie sprawnym pilotem ale myślałem , że to tylko baterie w pilocie co się okazało po czasie ze i słusznie. Męczyło mnie to cholernie bo mam trójkę małych dzieci i zamykanie oraz otwieranie drzwi z kluczyka zwłaszcza kiedy trzeba zabrać wszystkie rzeczy i jeszcze dzieci było nie do przyjęcia. Jakoś się przyzwyczaiłem ale cały czas śledziłem forum forda i wasze odpowiedzi i podpowiedzi. Po przeczytaniu już któregoś z kolei wątku o kodowaniu kluczyka, wymiany baterii i lutowaniu postanowiłem najpierw przelutować styki w pilocie i tak zrobiłem po tym oczywiście kodowanie ale dioda w drzwiach kierowcy nie mrugała tylko cały czas się paliła i po chwili gasła czyli nie przyjmowała kodu. Znowu sprawdzenie baterii i na wszelki wypadek ich wymiana ale dalej nic. No cóż minęło znowu trochę czasu i następna próba tym razem znowu rozebrałem pilota wyjąłem baterię i tak jak koledzy pisali naciskałem styki w pilocie, myślałem, może to pomoże bo już miałem dosyć. W tym samym czasie jak przyciskałem przyciski na pilocie a raczej na tej płytce to druga ręką sam nie wiem po co ruszałem delikatnie tą wiązkę w drzwiach kierowcy co idzie do słupka. Złożyłem wszystko w jedną całość i CO ?I JESZCZE GORZEJ. Przestały działać zamki potem jak chciałem zamknąć samochód to już tylko z zamka tylnej klapy. Wlew paliwa oczywiście otwarty jak i drzwi kierowcy i na odwrót. CO JEST DO ............co się mogło stać. Dalej czytanie Forum i tu znów mała podpowiedz, otóż w wiązce drzwi kierowcy lubi się łamać przewód taki czerwono-biały bodajże z numer 10. Na pierwszy rzut oka niczego nie dostrzegłem chociaż skupiłem się właśnie na tym przewodzie z kolorem czerwono-białym i tu był strzał w tak zwaną dziesiątkę.Przewód był złamany i to właśnie w tej metalowej końcówce tzw. WSÓWCE .Poradziłem sobie dolutowując kawałek cienkiego przewodu. Ale to mi rozwiązało tylko problem zamykania i otwierania centralnego zamka z kluczyka. UFF to i tak dobrze pomyślałem, że wszystko wróciło do normy. I tu już poszedłem na całośc w rozwiązywaniu mojego problemu z C Z. Jeszcze raz rozebrałem pilota, wyciągnąłem układ scalony i popsikałem go preparatem do styków elektrycznych w zasadzie to go nawet nim zalałem był mokry. Złożyłem pilota próba kodowania tak jak zawsze i co? COŚ DRGNĘŁO ! Podczas kodowania pierwszy raz odkąd mam samochód dioda w drzwiach na początku zaczęła mrugać przez chwilę tak jak by przyjęła kod i dość długo świeciła już na stałe dłużej niż zazwyczaj. Ucieszyłem się, że w końcu będzie działać ale nie zadziałało. No cóż teraz to już się nie poddam myślę, skoro zadziałało to musi to być wina tej płytki w pilocie. Wyciągnąłem tą płytkę jeszcze raz osuszyłem chusteczką wziąłem lutownicę jeszcze raz i przelutowałem całą płytkę ponownie. Ponowne złożenie i co? DZIAŁA, DZIAŁA< DZIAŁA!!!
Panowie Jeśli komuś pomogłem w rozwiązaniu problemu z C Z w GALAXY to jest mi bardzo miło. Ale tak naprawdę bez waszych sugestii to nie dałbym rady w naprawie pilota. Zadowolony jestem bo naprawiłem to sam.
Przepraszam za tak długi wątek.
Pozdrawiam Maciej K.
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2018, 23:20   #43
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

No to tylko się cieszć, że sam sobie to zrobiłeś i na spokojnie poradziłeś z tematem. Bravo...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2018, 20:26   #44
MaCIEJ K.
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-11-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Galaxy[ mk2 ]
Silnik: 1,9 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Witam,
Tobie też dziękuję Stefano za podpowiedzi z Kodowaniem klucza. Też mi bardzo pomogłeś. Pozdrawiam Maciej K.
MaCIEJ K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 13:10   #45
janusz404040
ford::amateur
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 02-11-2014
Skąd: nysa
Model: galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Witam. Ja mam problem z otwarciem lewych przednich drzwi. Nie mogę ich otworzyć z centralnego na pilota. Z klucza nie otwieram , mam przerobioną wkładkę. Nie działa też opuszczanie podnoszenie szyby tych drzwi, prawdo podobnie poszedł jakiś kabelek na przelotce drzwi. Mam pytanie. Czy jeśli wyciągnę klamkę zewnętrzną uda się jakoś te drzwi otworzyć? Pomocy koledzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

Ostatnio edytowane przez janusz404040 ; 03-02-2019 o 13:18
janusz404040 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 12:22   #46
janusz404040
ford::amateur
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 02-11-2014
Skąd: nysa
Model: galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Centralny zamek nie działa z kluczyka. Co zrobić?

Drzwi otwarte, ściągnąłem klamkę zewnętrzną, nie trzeba mordować się drutem czy ściąganiem tapicerki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeśli ktoś ma podobny problem pisać podpowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janusz404040 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , galaxy mk2 , kluczyk , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.