Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2012, 00:11   #1
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Montaż haka holowniczego

Czy potrzebny jest do montażu haka moduł, czy wystarczy podłączyć gniazdo pod wiązkę tylnej lampy. Pozdrawiam i dziękuję.

bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 00:26   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego

Cytat:
Napisał bargus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy potrzebny jest do montażu haka moduł, czy wystarczy podłączyć gniazdo pod wiązkę tylnej lampy.
W FF2/C-maxie moduł haka jest uproszczony (nie ma podłączenia pod szynę CAN) i wchodzi do niego przedłużka z wiązki lampy. Jako przykład masz tu instukcję montażu haka Westfalii - widać co i jak. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy będzie Ci to chodziło po wpięciu "wprost" w wiązkę jest problematyczne (np. GEM jest czuły na obciążenie kierunkowaskazów)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 20:39   #3
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Montaż haka

Dziań dobry, jaki hak polecacie do focus mk2fl 5d hatchback. Chcę go sam zamontować bo nie widzę tu czegoś strasznego żeby nie podjąć się tej roboty ale czy tak jest faktycznie? Na co zwrócić uwagę? Chcę żeby hak był odpinany, czy to dobra oferta? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu filmik jak się go demontuje: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Muszę na wiosnę przygotować sobie auto do ciągania przyczepki z motorem (będzie to full cross), niestety tylko żony auto może ciągać przyczepki gdyż mój mk3ST nie ma nawet technicznych możliwości do tego, brak wpisu w dowodzie o możliwości ciągnięcia przyczepy a techniczny problem to wydech na środku :-) No i został stary poczciwy mk2 :-)
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 13:11   #4
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Montaż haka

a potrzebujesz wyjmowany? Szybkodemontowalny jest droższy, załóż normalny - odpinany tylko srubami - spokojnie wystarczy.
Jak sobie poradzisz z elektryką? pójdziesz drogą forda i modułem TM zintegrowanym z elektroniką czy konwencjonalnie?
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 13:42   #5
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Montaż haka

Poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 18:58   #6
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Montaż haka

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a potrzebujesz wyjmowany? Szybkodemontowalny jest droższy, załóż normalny - odpinany tylko srubami - spokojnie wystarczy.
Jak sobie poradzisz z elektryką? pójdziesz drogą forda i modułem TM zintegrowanym z elektroniką czy konwencjonalnie?
hmm... może i masz rację z tym hakiem przykręcanym. Hak ma mi służyć w sezonie i to dość rzadko bo żeby polatać na moto nie będę potrzebował ciągle przewozić moto, pod nosem mam tor i ładne tereny. Tym nie mniej parę razy w roku moto będę chciał zabrać do teściów na wschód PL gdzie mają piękne lasy i po horyzont same pola a do tego żebym go zabrał potrzebuję mieć hak żeby jakoś tego diabła przewieźć. Co do elektryki to nie widzę raczej problemu bo ponoć są schematy w zestawach z hakiem. O co chodzi z tym modułem??? Nie wystarczy zwykłe wpięcie się w instalację? Potrzeba dodatkowych modułów? Co do samego haka to pójdę w hak przykręcany.

Bump:
Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardzo fajny link! Dzięki!
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 07-11-2018 o 19:21
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 20:19   #7
ed 23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Nowa Sól
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Montaż haka

Witam,parę lat temu montowałem fabryczny hak automatyczny f-my Oris .Montaż prosty i fajnie wygląda bez ogona,może zerknij na używki.
ed 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 12:32   #8
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Montaż haka

Cytat:
Napisał ed 23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,parę lat temu montowałem fabryczny hak automatyczny f-my Oris .Montaż prosty i fajnie wygląda bez ogona,może zerknij na używki.
Do kombi jest ich parę ale do HB kiepsko. A jak jest to bez wiązki bo kable ucięte. Jest to jakieś rozwiązanie o czym piszesz ale dostać teraz ładny komplet do HB. Pal licho korozję, oczyści się i pomaluje. jak byłby OE hak z wiązka to kostki gdzie sie wpina? W gotowe miejsca? Czy też trzeba coś sztukować. Czy ta wiązka da mi 100% gwarancji że po zamontowaniu nie będę miał choinki w światełkach? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będę ciągał od czasu do czasu tylko lekką przyczepkę z 1 motorem.
__________________
C-max II, 1.5 ecoboost 150, Titanium; = seria / FF mk3st: Milltek 200cell, Accessport V3 od Cobb + soft Stratified Automotive, świece zapłonowe Denso Itv22, koła 235/35/19, dolot Mountune, short shifter Cobb, SYNC3.4

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 08-11-2018 o 12:58
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2018, 17:49   #9
ed 23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Nowa Sól
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Montaż haka

Instalacje podpinał mi znajome elektryk .
ed 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2018, 20:29   #10
pilumk2
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-04-2016
Skąd: Praszka
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 37
Domyślnie Odp: Montaż haka

Montowałem hak zaraz po kupnie auta w 2016 roku z powodów podobnych do twoich tylko pod bagażnik rowerowy. Mam zwykły Steinhof odkręcamy/przykrecany na dwie śruby bodajże M12. Zero problemów zardzewiały tylko te 2 śruby hak jak nowy. Przed montażem były wątpliwości co do potrzeby dodatkowego modułu (wiązało się to z większymi kosztami) więc na chlopski rozum wyjęliśmy żarówki i tylnych lamp co by zobaczyć czy nie wywali jakiś komunikatów/błędów. Nic nie pokazało więc decyzja - mątujemy bez canbusa. Przykręciliśmy hak i wpieliśmy się w wiązkę tylnego oswietlenia. Jak wtedy wywali jakieś błędy to dołożymy moduł. Nic takiego się nie stało. Wyszło z robocizną jakieś 400 zł. Moim zdaniem nie ma co inwestować w jakieś super haki chowane/odpinane jednym kliknięciem czy coś tam. Ale oczywiście to tylko moja teoria.
pilumk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , focus mk2 , hak holowniczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.