Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2015, 17:23   #1
xander31
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie 1.8 TDDi nie odpala po wymianie pompy wtryskowej

Witam,
Mam problem z moim Focusem, po wymianie pompy wtryskowej samochód nie odpala.
Pompa została zamontowana o takich samych numerach, immo odblokowane a samochód tylko kręci rozrusznik. Na plaku odpala, pompa podaje paliwo bo wylatuje przez odkręcone wtryski ale gaśnie jak się przestanie dodawać plaka.
Jest tylko jeden błąd o nr P007F, ale podobno to nie ma nic wspólnego z tym.
Przy ściąganiu starej pompy zostały założone wszystkie blokady więc nic się nie przestawiło. Pompa kupiona używana przez allegro Samochód stał i stoi dalej już 2 miesiące.

Może macie jakieś pomysł co może być winą?
Czy układ może być zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć?
Czy może wtryski są zaśniedziałe?
Szukam pilnie pomocy bo mam już dość swojego samochodu i zbyt mało kasy żeby udać się do pompiarza bezpośrednio.


Ostatnio edytowane przez xander31 ; 06-08-2015 o 17:28
xander31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2015, 10:43   #2
xander31
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi nie odpala po wymianie pompy wtryskowej

Czy ktos ma jakis pomysl co moglbym sprawdzic albo co po koleji sprawdzac?
xander31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2015, 12:14   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi nie odpala po wymianie pompy wtryskowej

Będziesz musiał się udac, lub kupić lepszą pompe, bo pewnie trafiłeś na złomową.

Jeżeli na plak silnik pracuje, to ewidentnie nie ma wtrysku paliwa z pompy. I pewnie cała prawda.Choć to tylko przypuszczenia, a nie wróżba.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 10:55   #4
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania

Witam wszystkich!

Od dawna śledzę forum i wiele problemów dzięki ludziom dobrej woli, którzy przejawiają chęć podzielenia się wiedzą rozwiązałem bez potrzeby zabierania głosuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety do dnia dzisiejszegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mój problem z Focusem polega na tym, że przy gwałtowniejszym skręcie w lewo - i tylko w lewo - silnik na ułamek sekundy przerywa, a potem ciągnie jakby nigdy nic. Ma to miejsce zazwyczaj przy rondach, albo przy gwałtowniejszym wychyleniu się w lewo do wyprzedzania.

Wiem jaki mam silnik tak, tak - diesel, wiem, że tu nie ma gaźnika, ani parownika, gdzie takie chece się zdarzały.
No ale zdębiałem kiedy pojawił się w/w objaw w dieslu.

Po podpięciu pod kilka programów różne rzeczy wyszły:
- na jednym - brak błędów
- na delphi - błąd p007f - czujnik temp. w intercoolerze - współzależność między 1 i 4 cylindrem - wymieniony, niestety nie dało to rezultatu - na zgaszonym silniku błąd da się skasować, ale po uruchomieniu silnika pojawia się znów i nie ma opcji żeby go usunąć
- na WOW-ie - błąd ten pojawia się w zakłądce silnika i immobilizera i nie da się go usunąć.
Ponadto przesunięcie regulacji biegu jałowego na pierwszym cylindrze cały czas wskazuje zero, podczas gdy na pozostałych jest w normie.

Nie widzę związku z przerywaniem silnika, a w/w błędem ale może ktoś się spotkał z czymś takim. Poza tym wkurza mnie kiedy wiem, że coś jest nie tak i nie mogę dojść do tego co i czemu.
Co jeszcze sprawdzić, gdzie wsadzić łapska? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 13:51   #5
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania

Zacząłbym od obejrzenia wiązek kabli, najdokładniej przy przejściu przez przegrodę.
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 14:05   #6
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania

Dzięki za odpowiedź.
Zastanawiam się czy błąd p007f i przerywanie silnika przy skręcie w lewo ma jakiś związek ze sobą, czy są to dwie osobne sprawy...

Wiązkę pobieżnie przejrzałem, ale nic nieprawidłowego nie ujawniłem... No chyba muszę bardziej się do tego przyłożyć...
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 09:25   #7
kolos87
ford::beginner
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 09-06-2017
Skąd: BESKID ŻYWIECKI
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa przy skręcie w lewo, błąd p007f - brak możliwości skasowania

Ponieważ rozpocząłem temat napiszę również o rozwiązaniu problemu.

Po wymianie filtra paliwa wszystko wróciło do normy, a skasowany błąd p007f już się nie pojawił. Nie wiem co ma jedno z drugim wspólnego i sam jestem zaskoczony takim stanem rzeczy. Nawet mój mechanik na moj pomysł wymiany filtra paliwa popukał się w głowę, ale stwierdził , że na pewno nie zaszkodzi. Chcielibyście widzieć jego minę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam!
kolos87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 12:41   #8
zbyster
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 123
Domyślnie 1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F

witam, mój focus od jakiegoś czasu przy jeździe na jednostajnych obrotach lubi szarpnąć, czasami podczas zmiany biegu potrafi zgasnąć. Nie mam problemów z odpalaniem, silini pracuje równo. Pojawił się błąd P007F. Wyczyściłem spirytusem czujnik doładowania w intercoolerze i zobaczę,mam nadzieje że się poprawi. Chciałem zapytać jeszcze gdzie dostanę taki czujnik bo nie mogę go nigdzie znaleźć. ORaz ew. co ten błąd może jeszcze oznaczać?

(filtr paliwa wymieniony około 5 000km temu)
zbyster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2017, 13:29   #9
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F

P007F Charge Air Cooler Temperature Sensor Bank 1 / 2 Correlation
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 09:25   #10
zbyster
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 123
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI szarpie,gaśnie błąd P007F

a coś konkretniej?
zbyster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd , egr , focus i


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.