Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś zadowolony z wymiany projektorów ? Czy polecił być taką wymianę innym ?
Tak, polecam. 67 41.88%
Nie, odradzam. 3 1.88%
Jeszcze tego nie zrobiłem ale widzę taką potrzebę. 74 46.25%
Jeszcze tego nie zrobiłem i nie widzę sensu. 16 10.00%
Głosujących: 160. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2020, 13:36   #1021
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał esen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak najbardziej rozumiem, że zastosowanie adapteru to już nie P&P, ale też pojawiają się na forum problemy, czy sama płyta montażowa wystarczy aby złożyć całość właśnie bez cięć itp..
Z tego co widzę płyta montażowa służy tylko do poprawnego przymocowania do mocowań w lampie, natomiast problemy są z wielkościami soczewek itp.
Szkoda, że nikt jeszcze tego nie opisał na forum, może sam obzdjęciuje całą procedurę i opiszę dla potomnych, chociaż z chęcią bym skorzystał z Twoich usług, no ale auto codziennie w użyciu i ciężko byłoby go unieruchomić na parę dni w oczekiwaniu na wysyłkę lamp.
Ooo totototo...Właśnie kolego, z ust mi to wyjąłeś...Bo to mi wygląda na "...jakąś zorganizowaną akcję, żebyś dał piątaka...". Nie specjalnie chcą się niektórzy dzielić wiedzą, nawet w Hidretrofit jakoś tak zdawkowo mnie potraktowali, mimo, że miałem szczere chęci kupić od nich Hella gen-3R i adaptery...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiedział gość przez telefon, że do Mondka MK4 polift bez skrętnych reflektorów jedyny słuszny wybór to właśnie Gen-3 R...Wspomniał coś jeszcze chyba o lutowaniu kabelków i polaryzacji (nie pamiętam już bo to we wrześniu rozmawiałem), ale nie mówił nic, że soczewka się nie zmieści, a już nie zająknął się jak rozwiązać problem, powiedziałbym nawet, że był znudzony odpowiedziami na pytania właściciela pospolitego bądź co bądź auta. Czytając forum wstrzymałem się z zakupem projektorów, skoro nie mogę szybko ich zamontować. Wszelkie trasy typu Wawa-Lubin i płacenie za przeróbki wykluczam. Sam mam chęć to zrobić, tylko nie mam całej wiedzy jak obejść niektóre problemy...A zima za pasem i po ciemku się jeździ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez fido920 ; 13-11-2020 o 13:39
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 14:47   #1022
QUIET
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK4 FL, Ford Kuga MK1, Ford Focus MK1
Silnik: 2.0TDCI 163KM, 2.0TDCI 136KM; 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2011, 2009, 2003
Postów: 251
Domyślnie Odp: Regeneracja ksenonów LDZ, MAZ

To ja zdradzę tajemnicę przeróbki..która polega na obcięciu po obwodzie dremelkiem kołnierza niebieskiej maskownicy (powodem są większe soczewki). Kolejna tajemnica to odpowiednie oddalenie (np za pomocą podkładek czy nakrętek) projektora od niebieskiej maskownicy bo nawet po usunięciu niebieskiego ranta, soczewka nie wejdzie na tyle głęboko aby się zmieścić. Adapter ułatwi montaż z powodu posiadających już otworów montażowych lecz wiercenia nowych dziur i tak nie unikniesz. Dodatkowo nowe projektory trzeba troszkę podocinać aby weszły do lampy. Jeśli masz dremel i trochę umiejętności majsterkowania to żadna filozofia tylko czysta przyjemność. Jeśli nadal się wahasz to na fb, na grupie mondeo mk4 polska masz fotorelację takich przeróbek. Powodzenia!
QUIET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 14:49   #1023
esen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2018
Model: mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ooo totototo...Właśnie kolego, z ust mi to wyjąłeś...Bo to mi wygląda na "...jakąś zorganizowaną akcję, żebyś dał piątaka...". Nie specjalnie chcą się niektórzy dzielić wiedzą, nawet w Hidretrofit jakoś tak zdawkowo mnie potraktowali, mimo, że miałem szczere chęci kupić od nich Hella gen-3R i adaptery...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiedział gość przez telefon, że do Mondka MK4 polift bez skrętnych reflektorów jedyny słuszny wybór to właśnie Gen-3 R...Wspomniał coś jeszcze chyba o lutowaniu kabelków i polaryzacji (nie pamiętam już bo to we wrześniu rozmawiałem), ale nie mówił nic, że soczewka się nie zmieści, a już nie zająknął się jak rozwiązać problem, powiedziałbym nawet, że był znudzony odpowiedziami na pytania właściciela pospolitego bądź co bądź auta. Czytając forum wstrzymałem się z zakupem projektorów, skoro nie mogę szybko ich zamontować. Wszelkie trasy typu Wawa-Lubin i płacenie za przeróbki wykluczam. Sam mam chęć to zrobić, tylko nie mam całej wiedzy jak obejść niektóre problemy...A zima za pasem i po ciemku się jeździ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie, niby wszystko jest na forum ale konkretów brak, zarówno ze sklepu jak i od użytkowników forum.
Co do dzielenia się wiedzą to myślę, że od tego powinno być forum, skoro można znaleźć opisy prac serwisowych to też nie rozumiem czemu przeróbka świateł jest tak skryta. Serwisy też zarabiają na naprawach, a na forum znajdują się opisy jak można "żyć bez nich", ale temat świateł pomimo, że obszerny to jakby mroczny, jak moje aktualne światła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cały zestaw Hella G3 + płyty montażowe posiadam na miejscu, w weekend postaram się wyciągnąć lampy, przyłożyć i sprawdzić, jaka jest prawda
esen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 19:59   #1024
dawciio
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-02-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie X opinie

Witam . Mam obawy czy moje xenony dają odpowiednią ilość światła i wystarczająco świeca . Mam odczucie podczas jazdy że powinny mocniej świecić i jaśniej . Mondeo MK4 przedlift . dodam że poprzedni właściciel wymieniał żarówki na firme philips lub osram Wstawiam zdjęcie z pojazdu i przed . Proszę o opinie posiadaczy xenonow w MK4 przedlift . Pozdrawiam wszystkich .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210218_202147.jpg (74.8 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210218_202155.jpg (86.9 KB, 105 wyświetleń)
dawciio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 20:03   #1025
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: X opinie

od lat wiadomo ze reflektory w mondeo sa kiepskie.. regeneracja odbylsnikow moze pomoc, lub mod na na inne chociaz wiadomo jak z homologacja..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 20:47   #1026
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: X opinie

Proponuję regenerację lub zakup w dobrym stanie bo pewnie wyglądają jak moje i świeca jak świeczki, ja kupiłem w dobrym stanie od forumowicza i teraz świeca elegancko, a z racji że sprzedał mi dwa komplety to jeden mogę odstąpić
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 17:28   #1027
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Dzień dobry,
Czy ktoś wie, jaki model soczewek montowany jest oryginalnie w mondeo i czy można je jakoś zakupić? Nie chcę robić żadnych przeróbek i zakładać innych. Interesują mnie tylko oryginalne które można po prostu przełożyć i po sprawie. W moich odbłyśnik już jest trochę wypalony.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 21:05   #1028
marjanoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2013
Model: Mondeo MK4 LB
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
Czy ktoś wie, jaki model soczewek montowany jest oryginalnie w mondeo i czy można je jakoś zakupić? Nie chcę robić żadnych przeróbek i zakładać innych. Interesują mnie tylko oryginalne które można po prostu przełożyć i po sprawie. W moich odbłyśnik już jest trochę wypalony.
Po co chcesz całe soczewki kupować? Za 200 zł regenerujesz odbłyśniki i cieszysz się spokojem na kolejne lata. Z wyjęciem odbłyśników nawet dziecko sobie poradzi.
marjanoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 11:32   #1029
Bakupl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

A trochę z innej beczki. Mam mikro rysy i odpryski na kloszu lampy ksenonu i chciałbym to spolerować. Czy da to zrobić ręcznie bez zdejmowania lamp ? Jeśli tak to polecacie jakaś pastę ?
Bakupl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 13:05   #1030
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Regeneracja odbłyśników kesenon

da się, oklejasz taśmą dokładnie wszystko wkoło lampy i do dzieła, tylko po co skoro w mondeo mk4 to 7sekund roboty z wyjęciem?
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.