Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2021, 11:13   #1
DanielOls
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-11-2021
Skąd: Olsztyn
Model: Escape
Silnik: 3,0V6
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Nie działają prawe kierunkowskazy

Wiem, że jest parę podobnych tematów, ale żaden nie opisuje dokładnie takiego problemu jak mój. Escape 2008
Problem: nie ma napięcia na żadnej żarówce kierunkowskazu z prawej strony, bez względu czy włączony kierunkowskaz, czy awaryjne.
Gdy włączony prawy kierunkowskaz wskaźnik na desce miga szybciej niż powinien (ok. 3 cykle na sekundę), kierunkowskazy nic. Gdy włączone awaryjne - wskaźnik i lewe kierunki migają normalnie, prawe kierunki nic, włączony lewy kierunkowskaz - wszystko normalnie. Jak włączony prawy kierunkowskaz, to przekaźnik pod maską 'cyka' szybko (z tą samą prędkością co kontrolka), ale te przekaźniki pod maską nie zasilają żarówek w samochodzie, tylko powinny zostać wykorzystane do gniazda przyczepy.
Do wczoraj wszystko działało normalnie, ale podłączyłem przyczepę, a gniazdo prawdopodobnie ma sygnały pociągnięte bezpośrednio z lamp, zamiast ww przekaźników, bo po podpięciu przyczepy kierunkowskazy (obie strony) migały, ale szybciej niż powinny (tak jak teraz kontrolka prawego). Prze odpięciem przyczepy zauważyłem, że lewa strona działa jak poprzednio (szybciej), ale prawa wcale (tylko kontrolka). Po odpięciu przyczepy lewa strona wróciła do normalnej pracy, a prawa nadal - działa tylko kontrolka.
Bezpieczniki sprawdzone (zresztą jest wspólny od obu stron kierunków), żarówki sprawdzone (a i tak po spaleniu którejś reszta powinna działać), odpięcie akumulatora na 10 minut nic nie zmieniło.
Model dość rzadki w PL, przerabiany z USA, ale samo rozwiązanie zasilania kierunków pewnie identyczne jak w innych z podobnego rocznika.
Ma ktoś jakieś pomysły?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-11-2021 o 12:15 Powód: dodatkowe informacje
DanielOls jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kierunkowskazy , przyczepa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.