Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2013, 14:00   #1
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie diesel z turbina a zachowuje się jak bez 1.8 TD

Witam wszystkich
Prosze o pomoc mam Forda mondeo mk2 1.8 tdci 90km 2000r od jakiegoś czasu coś mu dolega mianowicie
Turbina jakby przestała działać Najpierw odczuwałem ją tak przy ok 2300obr potem już przy ok3000obr a teraz to już wogle nie czuć. Przy silnym przegazowaniu wogle nie kopci Autko zachowuje się jakby był zwyklym dislem bez turbiny . Sprawdzałem to śmigielko w turbinie się kręci nie ma luzów Sprawdzałem też ten trzpień w membrane bostera też ok czyściłem przepływomierz zawór ERG zaślepiłem wszystko wygląda na ok a brakuje mu mocy co może być jeszcze przyczyną tego. Ktoś mi podpowiadał że pompa wtrysków już siada Lukasa czy coś takiego mam, Prosze o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 15:03   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Turbina w mk2 powinna wydawać charakterystyczny "mruczący świst", zwłaszcza na zimnym silniku (od około 2200 - 2300 obr/min), jeżeli tego dźwięku nie ma, to nie pracuje. Twoje stwierdzenie:
Cytat:
Napisał MALY11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbina jakby przestała działać Najpierw odczuwałem ją tak przy ok 2300obr potem już przy ok3000obr a teraz to już wogle nie czuć.
zdaje się to potwierdzać. Zwróć uwagę na ten odgłos.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 19:09   #3
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Ogólnie nigdy nie słyszałem turbiny tylko ją czułem jak wchodził na wyższe obroty Ale jak wirnik nie ma luzów i się kręci to raczej wszystko ok Tak mi się wydaje A jak można jeszcze w jaki sposób sprawdzić czy turbo działa?
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 19:29   #4
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Sprawdz zawór westgeate na turbinie, lubi się zawieszać w pozycji otwartej i wtedy Masz taki efekt. Rozruszaj go - klucz chyba 15 lub 17 pasuje na ten płaskownik w który jest podłączone cięgno do zaworu podciśnienia.
Wężyk od tego zaworu też do sprawdzenia.
Sprawdz także wężyk podciśnienia od boostera może się zsunął lub pękł.
Pompę narazie zostaw w spokoju .
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 10:52   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

MALY11 i co dalej w temacie? Sprawdziłeś wężyki, zawór upustowy turbosprężarki (westgate), jak radził Kolega mikuś?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 20:10   #6
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

SORY panowie ale padłem wczoraj jak kawka i dziś znowu byłem w pracy od rana do 20- tej dlatego nie odpisywalem Więc do rzeczy Nie wiem czy o tym samym piszemy chodzi o tą dzwigienke pod interculerem coś takiego sprawdzałem porusza się jeszcze sprawdzałem dmuchając ze sprężonym powietrzem ze sprężarki ale możliwe bo ona niby się poruszała ale tak bez przekonania Jak przygazowałem bez ic i zrobiłem ręcznie{śrubokrętem zaparłem znaczy } tak że się przesunął to fakt był jakby inny odglos silnika ale myślalem że taki odgłos to po prostu że bez założonego ic jest. Wężyk od Bostera jest ok. A jeśli jest ten westgate nie jest sprawny to co można zrobić żeby działał czy to się naprawia czy wymienia .A czy jeszcze coś innego może?
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 20:39   #7
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Jak miałem mk1 to raczej śrubokrętem się ruszyć nie dało, bo tam dość mocna sprężyna jest. Przy przegazowaniu nie powinna się poruszać, jeśli lekko chodzi to może pękła sprężyna lub rozkręconą Masz śrubę regulacyjną tego zaworu.
Można go skręcić żeby był zamknięty na stałe , ale to raczej rozwiązanie tylko dorażne. Przy skręconym zaworze trzeba uważać z obrotami silnika bo zbyt duże ciśnienie doładowania może rozwalić głowice.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 20:44   #8
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

dokladnie nie opisze jak to bylo ale poruszalem tym Ale nie było łatwo z oporem się dala przestawić A jeśli jest zapieczone to co można z tym zrobić A propo tej śruby to sama mogla się rozregulowac

Bump: dodam jeszcze że najpierw turbo zaczeło załanczać się przy 3tyś obr i autko przy przegazowaniu puszczało dymek przy spokojnej jeżdzie nie bylo tego potem juz raz byla przy 3 tys odczuwalna zalanczająca się turbina potem coraz żadziej i wkońcu teraz nie czuć już wcale i ku zdumieniu już wcale teraz nie dymi

Bump: a przy okazji do tej pory jak było wszystko ok to w trasie potrafil mi spalic 6l a po mieście to nawet 10l a zimą to i 11l łykal ale prędkość max jaką zdolałem z niego wyciągnąc to 185km to silnik chyba nie jest zły co
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 21:37   #9
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

Rozruszaj ten zawór , tak żeby sam wracał. Popsikaj WD40. Smarować to raczej nie ma czym - bo tak wysokiej temperatury to raczej żaden smar nie wytrzyma.
Tam jest kontra z nakrętki klucz 10 jak jest lużna to pewnie zawór jest rozregulowany.
Ja też tak miałem - turbo załanczało się coraz wyżej aż umarło całkiem - winny był ten zawór. Zapiekł się w pozycji otwartej i całe powietrze z turbiny szło w wydech.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 17:58   #10
MALY11
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Grudziądz
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: diesel z turbina a zachowuje się jak bez

To narazie dzięki w sobote będę go robił .Napisze czy pomogło.
MALY11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.