Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2011, 10:05   #1
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie wentylator klimatyzacji w zimie

Witam wszystkich moje pytanie do was jest w sprawie wentylatora klimatyzacji.Ostatnio 7/01/11 nabijalem klime gdyz nie zalaczala sie sprezarka po nabiciu sprezarka wlacza sie bez problemu tylko wentylator nie chodzi dzwonilem po elektrykach i mechanikach i jeden powiedzial mi ze byc moze jest on ustawiony ze wlacza sie przy dodatniej(okreslonej przez ECU) temperaturze i faktycznie wczoraj(nie wiem jaka byla temp bo nie mam komputera) wentylator zaczal dzialac dodam ze silnik byl nagrzany.Dzis mysle ze temp podobna ale wentylator sie nie wlaczyl tylko sprezarka ale silnik nie byl nagrzany.Czy to jest normalne?Czy ktos ma podobnie?Jesli tak to przy jakiej temp powinien sie wlaczyc?Moje auto to Focus 1,8 TDDi 2001 kombi klima manualna.Dzieki za odpowiedz.

marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 10:32   #2
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji w zimie

Wentylator włącza się zawsze niezależnie od temperatury bo nie służy tylko do klimatyzacji ale również do zwykłego nawiewu i ogrzewania. Klima nie działa poniżej 4stopni. Moim zdaniem masz roblem ze stykami.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 10:40   #3
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji w zimie

Dzieki za odp ale ja mam tam dwa wentylatory przy chlodnicy jeden dziala po przegrzaniu a drugi chyba do klimatyzacji a jesli styki to gdzie ich szukac?
marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 11:23   #4
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji w zimie

Trzeba było od razu pisać, że o wentylatory chłodnicy Ci chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 14:25   #5
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji w zimie

Sorry za niedopatrzenie wiec chodzi mi o wentylator chłodnicy który włącza sie przy właczeniu klimy.Wyczytalem ze normalnie klima wlacza sie powyzej +4 ale kiedy wentylator?
marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 15:56   #6
Damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: A
Silnik: B
Rocznik: C
Postów: 96
Domyślnie Re: wentylator klimatyzacji w zimie

Wentylatory zawsze włączają się razem z klimą, jeżeli masz manualną klimę to sprężarka włączy się nawet na minusowej temperaturze (sprawdzone). Wentylatory są dwa i przy włączeniu klimy obydwa mają działać z tym, że jeden z wentylatorów ma dwa biegi (prędkości) i drugi bieg włącza się dopiero przy bardzo mocno nagrzanym silniku.
Damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 19:19   #7
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Odp: Re: wentylator klimatyzacji w zimie

Cytat:
Napisał Damian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylatory są dwa i przy włączeniu klimy obydwa mają działać
Witam,
chętnie podepnę się do tematu, gdyż zainteresowała mnie wypowiedz Damiana (czytaj cytat :-). Damian pisząc o załączaniu się dwóch wentylatorów po włączeniu klimy zaciekawił mnie gdyż u mnie takie coś nie występuje. Gdy włączam klimę działa tylko jeden wentylator, a drugi ani drgnie. Moje pytanie jest następujące: czy coś jest nie tak z moją foczką ? może jakichś czujnik albo coś innego ?
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 20:12   #8
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie Odp: Re: wentylator klimatyzacji w zimie

Cytat:
Napisał Damian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylatory zawsze włączają się razem z klimą, jeżeli masz manualną klimę to sprężarka włączy się nawet na minusowej temperaturze (sprawdzone). Wentylatory są dwa i przy włączeniu klimy obydwa mają działać z tym, że jeden z wentylatorów ma dwa biegi (prędkości) i drugi bieg włącza się dopiero przy bardzo mocno nagrzanym silniku.
No akurat problem polega w tym ze sprezarka sie wlacza ale nie wlacza sie wentylator a co do wentylatorow to sa dwa faktycznieale jeden sie wlacza przy przegrzaniu silnika(lewy stojac do komory silnika-sprawdzone) a drugi od klimy wlaczyl sie wczoraj(prawy od strony komory silnika) i temp byla powyzej +(na zewnatrzn) i silnik byl nagrzany a dzis przy niedogrzanym silniku nic wentylator nie dziala wiec wtf!
marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 20:13   #9
marcinoz82
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2010
Model: Clio III,Mondeo Mk4
Silnik: Benzyna,2.0 Tdci 140KM
Rocznik: 2006,2009
Postów: 52
Domyślnie Odp: Re: wentylator klimatyzacji w zimie

Cytat:
Napisał Rystar22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
chętnie podepnę się do tematu, gdyż zainteresowała mnie wypowiedz Damiana (czytaj cytat :-). Damian pisząc o załączaniu się dwóch wentylatorów po włączeniu klimy zaciekawił mnie gdyż u mnie takie coś nie występuje. Gdy włączam klimę działa tylko jeden wentylator, a drugi ani drgnie. Moje pytanie jest następujące: czy coś jest nie tak z moją foczką ? może jakichś czujnik albo coś innego ?
A czy wlaczales klime ponizej 0 stopni i jesli tak czy wentylator wlaczal sie od razu?
marcinoz82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 21:44   #10
driver110
ford::average
 
Avatar driver110
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Zielona Góra
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 tdci 120 kW
Rocznik: 2012
Postów: 116
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji w zimie

Klima załącza się przy min. 4*C, i zawsze powinien załączyć się wentylator nawet na niewielkich obrotach. Włączeniu sprężarki towarzyszy kliknięcie sprzęgła sprężarki i zauważymy nieznaczny spadek obrotów silnika.
Klima poniżej zera nie działa.
driver110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.