Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2009, 13:04   #111
jusuf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał artisane
Cytat:
Napisał jusuf
Witam wszystkich z problemem "sprężynki".Mam głowę jak arbuz po lekturze tych postów.Od kiedy rozwiązałem problem ze swoim poprzednim samochodem dzięki właśnie tym forum,teraz liczę że będzie podobnie bo wpadłem w problem migającej sprężynki.Jedna istotna uwaga.Zdecydowana większość warsztatów to zwykli cwaniacy i naciągacze.Mam bardzo złe doświadczenia,kiedy niepotrzebnie regenerowali mi turbinę a potem chcieli wymieniać pompę wtryskową bo rura wydechowa dymiła.Okazało się że był drobny problemem z zaworkiem spalin.I to właśnie dzięki wymianie doświadczeń na tym forum udało się rozwiązać ten problem małym kosztem. Teraz mam także taką nadzieję....
Pozdrawiam
Po pierwsze jakie błędy pokazał komputer, jeśli błąd w obwodzie regulacji pompy wtryskowej to prawdopodobne, że to wtryskiwacze.
Napisz coś o objawach, kiedy sprężynka się zapala?
I nie daj się wrobić w pseudomechaników, mieliśmy to samo. Chcesz to zadzwoń, pogadamy. tel.721 047 212

jusuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 13:37   #112
jusuf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam ponownie wszystkich z problemem "sprężynki".
Jeszcze nigdzie nie byłem w żadnym warsztacie ale na samą myśl o konieczności takiej wizyty robi mi się niedobrze.Naprawdę nie ze względu na jakieś wydatki ale na nieuczciwość i naciąganie wielu pseudofachowców.Ostatnio mój mondek przejechał na trasie Warszawa-Zakopane i raz na na trasie zmusił mnie do chwilowego wyłączenia motoru co było skuteczne.W drodze powrotnej problemu nie było,ale następnego dnia zaraz po uruchomieniu motoru znów "sprężynka " zaczęła mrugać i kilkakrotne uruchamianie silnika pozwoliło na zniknięcie problemu.Zaznaczam że sprężynka dawał już znać wcześniej ale problem znikał sam i motor pracował bez zarzutów.W czasie kiedy mruga sprężynka silnik traci moc i jazda jest w zasadzie niemożliwa.Nie mam żadnych problemów z uruchomieniem silnika i innych widocznych objawów.Podzielę się tutaj swoim doświadczeniem jak usunę problem i mam nadzieję że nie spotkam takich fachowców jak z pewnego autoryzowanego serwisu Boscha....
Pozdrawiam
jusuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 20:34   #113
artisane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

:553:
Cytat:
Napisał jusuf
Witam ponownie wszystkich z problemem "sprężynki".
Jeszcze nigdzie nie byłem w żadnym warsztacie ale na samą myśl o konieczności takiej wizyty robi mi się niedobrze.Naprawdę nie ze względu na jakieś wydatki ale na nieuczciwość i naciąganie wielu pseudofachowców.Ostatnio mój mondek przejechał na trasie Warszawa-Zakopane i raz na na trasie zmusił mnie do chwilowego wyłączenia motoru co było skuteczne.W drodze powrotnej problemu nie było,ale następnego dnia zaraz po uruchomieniu motoru znów "sprężynka " zaczęła mrugać i kilkakrotne uruchamianie silnika pozwoliło na zniknięcie problemu.Zaznaczam że sprężynka dawał już znać wcześniej ale problem znikał sam i motor pracował bez zarzutów.W czasie kiedy mruga sprężynka silnik traci moc i jazda jest w zasadzie niemożliwa.Nie mam żadnych problemów z uruchomieniem silnika i innych widocznych objawów.Podzielę się tutaj swoim doświadczeniem jak usunę problem i mam nadzieję że nie spotkam takich fachowców jak z pewnego autoryzowanego serwisu Boscha....

Pozdrawiam
Kolego, czy twój mondek ma przejechane więcej niż 100 000 km, czy byłeś na kompie?
Jeśli tak to jakie błędy pokazał? Być może to jednak wtryskiwacze. Napisz coś.pozdrawiam
artisane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 20:36   #114
artisane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał artisane
:553:
Cytat:
Napisał jusuf
Witam ponownie wszystkich z problemem "sprężynki".
Jeszcze nigdzie nie byłem w żadnym warsztacie ale na samą myśl o konieczności takiej wizyty robi mi się niedobrze.Naprawdę nie ze względu na jakieś wydatki ale na nieuczciwość i naciąganie wielu pseudofachowców.Ostatnio mój mondek przejechał na trasie Warszawa-Zakopane i raz na na trasie zmusił mnie do chwilowego wyłączenia motoru co było skuteczne.W drodze powrotnej problemu nie było,ale następnego dnia zaraz po uruchomieniu motoru znów "sprężynka " zaczęła mrugać i kilkakrotne uruchamianie silnika pozwoliło na zniknięcie problemu.Zaznaczam że sprężynka dawał już znać wcześniej ale problem znikał sam i motor pracował bez zarzutów.W czasie kiedy mruga sprężynka silnik traci moc i jazda jest w zasadzie niemożliwa.Nie mam żadnych problemów z uruchomieniem silnika i innych widocznych objawów.Podzielę się tutaj swoim doświadczeniem jak usunę problem i mam nadzieję że nie spotkam takich fachowców jak z pewnego autoryzowanego serwisu Boscha....

Pozdrawiam
Kolego, czy twój mondek ma przejechane więcej niż 100 000 km, czy byłeś na kompie?
Jeśli tak to jakie błędy pokazał? Być może to jednak wtryskiwacze. Napisz coś.pozdrawiam
I nie jedź do aso w lesznie, bo oni i tak nic nie wiedzą
artisane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2009, 17:19   #115
RadekP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Barcelona
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam.Byłem już tu przy okazji wadliwego czujnika wałka rozrządu.Dwa lata temu pojawił mi się problem sprężynki jadąc z Hiszpanii do Pl,oddałem samochód na warsztat w Mrągowie {Motomazury} i po dwóch dniach płacąc 1100 zł odebrałem niby sprawny samochód.Kierownik warsztatu powiedział,że wykasowali jekieś błędy w kompie i wszystko jest OK. Po 2 tygodniach wracając do Hiszpanii w Niemczech problem powrócił,ale już praktycznie nie dało się jechać.Doczągałem się do znajomych w Koln, i na drugi dzień w serwisie powiedzieli ,że wszystkie wtryski do wymiany,a koszt to 1540E.Nie martwiłem się kosztem,bo była jeszcze gwaranja,ale chodzi o to , że gdybym to wiedział wcześniej to do skutecznej naprawy mogło by dojść w PL i po sprawie i po problemach.Tyle jeśli chodzi o warsztaty wyspecjalizowane,a pamiętam jak facet się wymądrzał,ze niby taki samochód to dla nich pestka.
Przy okazji dzięki za info w sprawie czujnika wałka rozrządu,uratowało to troche kasy i w to miejsce wymieniłem sobie gumy :fcp1
__________________
Sierra automat 2,0 -----Sierra 2.3 diesel-----Mondeo V6 2,5-----Mondeo 1.8 Td-----Teraz Mk3 2.0 tdci.......po drodze inne,ale te inne to rupiecie.
RadekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2009, 22:29   #116
Andre78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam,
mam chyba podobny problem. Dziś rano w czasie jazdy na 4 biegu i 80km/h na jakąś sekundę szarpnęło i przerwało silnik oraz włączyła się kontrolka spiralki i check engine.
Dodam że przy odpalaniu auta od 10 miesięcy silnik czasem nie chce wskoczyć na odp. obroty i pracuje nierówno na ok.500obr./min. Trwa to około 3 sek. i wskakuje na odp. obroty i jest ok.
Jak myślicie co to może być w tych naszych TDCI? Wtryski?
Andre78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2009, 20:09   #117
Lulu
ford::beginner
 
Avatar Lulu
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Sandomierz / Gorzyce
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Koledzy pomóżcie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie 2 tygodnie temu: po wyprzedzaniu przy prędkości ok 90km/h zaczęła migać sprężynka, silnik stracił moc i zaczął b. głośno pracować (spalanie stukowe). Przy okazji stania w kolejce zgasiłem go; po zapaleniu objawy zniknęły, ale było trochę głośniej niż przed usterką.
Pojechałem za kilka dni do mecha, zrobił jakieś dwa testy wtrysków - zajęło mu to cały dzień bo sprawdzał na ciepłym i zimnym silniku - ale nie wykrył żadnych błędów.
Pojechałem więc do ASO - podpięli kompa, zrobili WDS silnika, próbę przelewową, ale wszystko wyszło w normie. Przy okazji na nowo mapowali wtryski, jednak silnik wciąż głośno pracował.
W środę wymieniałem wszystkie filtry, włącznie z filtrem paliwa.
Dziś powtórzyła się sytuacja sprzed 2 tygodni - dokładnie ten sam scenariusz: wyprzedzanie, sprężynka i tryb awaryjny w połowie manewru, max 90km/h.

Wtryski niby są 100% sprawne, ale myślicie, że to właśnie ich wina? Jeśli tak to jak najszybciej je robić czy jeździć dopóki nie będą się wieszać codziennie?

Jestem zdesperowany i będę wdzięczny za wszelką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo MK3

Ostatnio edytowane przez Lulu ; 28-03-2009 o 20:12
Lulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 08:21   #118
Vulpecula
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2007
Skąd: Białystok
Model: MKIII
Silnik: TDCI 130pcs
Rocznik: XI 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Lulu, moim zdaniem to na 90% wtryskiwacze. U mnie było to samo.
Po perypetiach pojechałem wreszcie do ASO, kupiłem nówki z Radomia i jest OK. Tylko pamiętaj jeśli juz wymienić to wymieniaj tylko na nowe z kompletem rurek i uszczelniaczy. W zadnych magików-mechaników nie wierze. Przez nich ja tylko odchudziłem portfel. Strata czasu i kasy poprzez niecelne diagnozy np w moim przypadku:
- kupno i wymiana świec - 250zł, - ( ciekawe po co, jak stare dzialały w zimie bez problemu)
- podłaczenie do "magicznego" kompa, który tylkio na moment wykasował błędy - 100zł
- czyszczenie zaworu i kolektora EGR - 80zł ( zupełnie niepotrzebne)
- kupno i montaż czujnika położenia wału korbowego - 160zł ( zupełnie nietrafiona diagnoza)
- przy okazji wymienilem siatkę tłumika, bo to ponoc ona brzęczała i wpadała w wibrację
zakup plus wymiana - 220zł - co co? dalej wpada w wibracje
Razem daje to 810 ztraconych złotówek :-(
A pozniej jescze dałem się jeszcze sromotnie namówic na wtryski - używki z allegro z ponoć rozbitka z malutkim przebiegiem - 820 z przesyłką plus 220 za montaż i demontaż - bo oczywiście shit! , - :o

- a paliwo, czas , nerwy, auto zblokowane u "magika".... - tego nie liczę


pozdr


Vulpecula
__________________
Vulpecula
Vulpecula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 12:41   #119
CYNEK
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: WROCŁAW
Model: mk3 mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Koledzy ratujcie,wiem że jestem kolejnym klubowiczem migającej sprężynki ale nie wiem od czego zacząć.Jakieś 3 mies.temu zapaliła się spręż.auto weszło w tryb awar. .Rano wszystko ok. do wczoraj zamigało tryb awar.i dzisiaj po odpaleniu znowu ok. Po pierwszym razie poradzono mi żeby wlać 0,5l mixolu na pełny zbiornik.Może znacie warsztat godny polecenia we Wrocławiu.
PS.Oczywiście paliwo tankuje na shelu a nie od Gienka z beczki. Czy to już wtryski czy może sławetny czujnik połorzenia wałka rozrządu. POMOCY POZDRAWIAM.
CYNEK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 22:56   #120
wydling
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDCI 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

woitam wszystkich panowie mam problem od nie dawna jezdze mondeo z silnikiem tdci wtryski regenerowale w lutym a przedwczoraj zapalila mi sie sprezynka i auto jak jest zimne to strasznie kopci na bialo jak sie rozgrzeje dymienie ustaje ale auto nie ma mocy
wydling jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.