Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2019, 21:46   #1
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Po wymianie akumulatora, samochód nie pali i wyskakuje masa komunikatów

Wymieniłem akumulator ale niestety nie mogę odpalić samochodu. Wyskakują komunikaty o awarii wszelkich systemów, światła świecą mimo że są wyłączone, podczas próby uruchomienia kontrolki mrugają. Co jest nie tak?

jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 20:25   #2
extreme
ford::beginner
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 14-09-2018
Model: FORD ESCAPE
Silnik: 1.6 182 KM
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: Po wymianie akumulatora, samochód nie pali i wyskakuje masa komunikatów

Coś mi się nasunęło... Spróbuj wypiąć i wpiąć przewód z pinami dochodzący do skrzynki bezpieczników i przekaźników przed aku... (Prawa strona) Kiedyś miałem komunikat "poważna usterka silnika"
extreme jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2019, 21:56   #3
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Po wymianie akumulatora, samochód nie pali i wyskakuje masa komunikatów

Robiłem to też ale niestety bez powodzenia. Dzisiaj samochód pojechał "wierzchem" do serwisu. Wolny termin dopiero jutro. Jak się coś ruszy to oczywiście powiadomię.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 09:00   #4
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Po wymianie akumulatora, samochód nie pali i wyskakuje masa komunikatów

Odebrałem samochód, po zapytaniu serwisanta co było przyczyną powiedział, że pozamieniane kable i masa błędów. Pytam jakie kable były pozamieniane bo jedyną wiązką, którą odpinałem była ta idąca do skrzynki bezpiecznikowej a tej w żaden sposób inaczej wpiąć się nie da. Serwisant powiedział, że on nie wie a mechanikowi podczas naprawy za plecami nie stał. Na fakturze oficjalnie "ETIS IDS TEST WG SYMPTOMÓW/ DIAGNOSTYKA I TESTOWANIE WG PROCEDURY" To tyle w temacie. Usługa kosztowała 240 PLN
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 09:10   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Po wymianie akumulatora, samochód nie pali i wyskakuje masa komunikatów

Pewnie moduły zwariowały przy zmianie aku i wystarczyło bledy skasować.
Mialbys kabel to nawet z telefonu dalbys radę to ogarnąć.
Cena za 3min roboty osłabia.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 18:28   #6
lewy87r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: kuga mk2
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 35
Domyślnie Odp: Po wymianie akumulatora, samochód nie pali i wyskakuje masa komunikatów

Raczej na bank skasowanie samemu błędów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tak samo w focusie ze przy słabym aku świruje i bez skasowania błędów nie zrobi nic.

W Kudze co prawda bez problemu mialem z Aku ale wystarczy, że przy słabym aku (rozładowanym) nałapał błędów i sterownik zablokował rozruch bo sam nie wiedział o co chodzi.
lewy87r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.