Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2010, 21:39   #11
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Nie wiem, czy powinien robić w ramach gwarancji... zawsze możesz próbować.

Co do nowych map (lub map innych obszarów), to na pewno są płatne. O oryginały możesz pytać się u Forda, albo sprawdź na stronie producenta map - Teleatlas ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).

Jeżeli chodzi o nielegalne kopie, to z tego co wiem nie są dostępne - płyta z mapami do Blaupunkta NX jest zbyt dobrze zabezpieczona. Ale znając życie, to tylko kwestia czasu...

Można też pewnie szukać płyt z 'rozbitków' na eBay'u.

jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 14:37   #12
lll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał jas!ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, czy powinien robić w ramach gwarancji... zawsze możesz próbować.

Co do nowych map (lub map innych obszarów), to na pewno są płatne. O oryginały możesz pytać się u Forda, albo sprawdź na stronie producenta map - Teleatlas ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]).

Jeżeli chodzi o nielegalne kopie, to z tego co wiem nie są dostępne - płyta z mapami do Blaupunkta NX jest zbyt dobrze zabezpieczona. Ale znając życie, to tylko kwestia czasu...

Można też pewnie szukać płyt z 'rozbitków' na eBay'u.
Jeśli chodzi o NXa to najnowsze mapy- jak pewnie wiesz- to 'Western Europe - Turkey - Ford NX 2010'; niestety z białą plamą w interesującym mnie obszarze; ale mają np. całe wybrzeze Tureckie;
lll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 18:21   #13
lll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

dostałem e-maila od Tele Atlas Customer Support [[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]]; powiedzieli mi, że ich
ostatni upgrade map : 'Western Europe - Turkey - Ford NX 2010'

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zawiera także drogi w AL, BIH, HR, MK, MNE, SLO, SRB. Czy znacie może to
cudo? Każda wskazówka mile widziana. z góry wdzięczny lll
lll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 01:19   #14
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie

Cytat:
Sorry; nie zrozumialem wczesniej, teraz jest jasne; czy Ford nie powinien tego robic w ramach gwarancji?
jeden raz masz za darmo do zrobienia przez Forda, ja dziś byłem na aktualizacji ale powiedzieli mi że w czercu ma wyjść nowy soft z wieloma poprawkami i oni sugerują aby poczekać ... ale upgrade miał być za darmochę

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat: Napisał Leonzaw Zobacz post Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi jestem w trakcie rozpracowywania tego systemu jak sie wszystko uda to info bedzie na forum
Grzegorz914 i jak tam udało Ci się rozpracować kostkę?
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 13-03-2011 o 21:58 Powód: Regulamin punkt21
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 12:49   #15
tubing
ford::average
 
Avatar tubing
 
Zarejestrowany: 03-08-2008
Skąd: Lubin
Model: Titanium
Silnik: 2.0 Duratec 145
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

U mnie właśnie padł GPS...Ni z gruchy, ni z pietruchy. Padł i koniec! :-)
tubing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 14:41   #16
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

a radio działa?
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2010, 19:15   #17
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał tubing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie właśnie padł GPS...Ni z gruchy, ni z pietruchy. Padł i koniec! :-)
Jeśli na navi masz komunikat "No GPS" a w ustawieniach "0 satelites" sprawdź antenę.
U mnie pod uszczelkę silikonową dostał się woda i antenę szlag trafił.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 12:41   #18
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

dziś dostałem telefon z centrali od siebie z firmy (Wawa, ja mieszkam we Wrocku) z informacją że przyszła do mnie paczka od firmy Robert Bosh !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poprosiłem o otworzenie a w środku kompletna płyta z softem NAVI!!! co prawda na 2008 plus upgrade 5.0, ale podobno na 2010 jeszcze nie ma tych do oryginalnych systemów (tak mi też w salonie powiedzieli, a tylko oni teraz mają prawo to sprzedwać)

a teraz jak to się stało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

napisałem sobie maila na adres [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z informacją że mam fabrycznie zamontowany system i podobno należy mi się aktualizacja, no i tak przepychałem sie od osoby do osoby a to na węgrzech, a to w niemczech (kontakty dla wszystkich chętnych podam na PW) ale postanowiłem nie odpuszczać, choć chcieli mnie spuścić na drzewo ... no i po ponad pół roku takiego już dla sportu wypisywania maili chyba chcieli mnie mieć już dość wysłali płytkę!!!
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 13:51   #19
tubing
ford::average
 
Avatar tubing
 
Zarejestrowany: 03-08-2008
Skąd: Lubin
Model: Titanium
Silnik: 2.0 Duratec 145
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli na navi masz komunikat "No GPS" a w ustawieniach "0 satelites" sprawdź antenę.
U mnie pod uszczelkę silikonową dostał się woda i antenę szlag trafił.
U mnie właśnie też był problem z wodą. Nie było żadnego komunikatu. Sprawdziłem przez przyciś "INFO" a tam "0 satelites". I temat jasny.

Leonzaw - radio normalnie gra. Zero problemów.
tubing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 13:55   #20
tubing
ford::average
 
Avatar tubing
 
Zarejestrowany: 03-08-2008
Skąd: Lubin
Model: Titanium
Silnik: 2.0 Duratec 145
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co prawda na 2008 plus upgrade 5.0, ale podobno na 2010 jeszcze nie ma tych do oryginalnych systemów (tak mi też w salonie powiedzieli, a tylko oni teraz mają prawo to sprzedwać)
Sprawdzę, jaka wersję mam u siebie. Mondka mam z 2008 r. z oryginalną navi i dostałem aktualizację softu w kwietniu 2009. Może coś się zmieniło?...
tubing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.