Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2017, 14:47   #1
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Skrzypiąca szyba kierowcy

Czołem koledzy, mam taki mały problem, a niedługo wybieram się na przegląd gwarancyjny, to się chcę się Was poradzić. Mianowicie mam problem z szybą kierowy, a konkretnie z podnoszeniem.

Sytuacja wygląda tak, że w gdy opuszcze ją w dół choćby trochę to w czasie jazdy na nierównościach skrzypi jakby trochę opadała. Jak pociągne ją palcem to kilka milimetrów jestem w stanie ją obniżyć (prawej się nie da). Gdy natomiast opuszcze do dołu i od razu choćby minimalnie w do góry to już tego efektu nie ma. Poza tym odnoszę wrażenie, że na wszelkich nierównościach czy przeciążeniach jak zakręty, większe prędkości słychać takie pojedyńcze skrzypania.

Domyślam się, że winny jest mechanizm, w przyszłym tygodniu mam przegląda więc to zgłoszę, ale jestem ciekawe co może być winne?

Dzięki

maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 09:12   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Skrzypiąca szyba kierowcy

A jesteś pewien, że to szyba skrzypi, a nie uszczelki drzwi, czyli tradycja Forda? Na to pomaga smar silikonowy.
Dziwne natomiast, że po obu stronach jest róznica w działaniu szyb. Ale nie spodziewałbym się po ASO chęci rozwiązania problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 09:39   #3
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Skrzypiąca szyba kierowcy

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesteś pewien, że to szyba skrzypi, a nie uszczelki drzwi, czyli tradycja Forda? Na to pomaga smar silikonowy.
Dziwne natomiast, że po obu stronach jest róznica w działaniu szyb. Ale nie spodziewałbym się po ASO chęci rozwiązania problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wydaje mi się, bo jak już swoje poskrzypi, opadnie gdzieś tam czy co tam się dzieje to jest spokój, całą zimę było ok, teraz jak cieplej to znowu się odezwało :-) a co do ASO będziemy robić do skutku
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2017, 10:30   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Skrzypiąca szyba kierowcy

Męcz, męcz ASO, może od razu naprawią i będzie ok, napisz później jaki rezultat. Oby tylko wszystkie spinki były ok po tej naprawie. Żonie np. po zdjęciu tapicerki zapomnieli do końca zakliknąć klamkę wewnętrzą i nie otwierała drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taki psikus dla pasażera.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 19:36   #5
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Skrzypiąca szyba kierowcy

Czołem koledzy, jestem po przeglądzie i powiem Wam, że w tej kwestii jestem trochę wkurzony. Coś tam porobili, ale nie to co trzeba... problem polega na tym, że pomiędzy mną, czyli klientem, a mechanikiem jest taki dziwny twór, którym się nazywa doradca serwisowy, a na domiar złego jak jeszcze to jest kobieta...

Pokazałem, w czym jest problem, że jak szybę opuszczę do dołu to jeszcze 5mm mogę ją palcem opuścić, że jak tego nie zrobię to będzie skrzypieć aż sama opadanie na nierównościach, chyba że po opuszczeniu od razu podniosę ją do góry to wtedy jest stabilna. Lepiej się chyba nie dało. A po odbiorze pytam się
- czy wszystko ok?
- tak tak, po dokręcali wszystko, nasmarowali nic nie będzie piszczeć
Myślę ok, idę po auto opuszczam szybę i dalej to samo. Wróciłem i mówię, że jeszcze nie jechałem, ale jestem na 99% przekonany, że problem został.
- Nie nie, wszystko jest dobrze, sprawdzone, jest ok
- Nie jest ok, bo prawa tak nie działa
Kobieta "doradca" widzę, że chcę ze mną dyskutować, ale nie chciało mi się kłócić, więc poprosiłem o zanotowanie, że naprawa nie została w 100% zrealizowana i pojeżdżę i wrócę. W domu na papierze zlecenia widzę tylko, że zgłoszenie skrzypienia i opadania.... ehh

Więc tak wygląda współpraca z ASO - bez zmian ;-) w moim odczuciu problemem był "doradca", jakby to był mechanik to bym się z nim dogadał :-) Cóż będziemy próbować dalej.
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.