Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2019, 22:01   #21
tomek85
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Radom
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 190km
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

S Max 2015 2.0 tdci 180km,jaki olej do niego, przebieg 140 tys

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

tomek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 18:28   #22
jubi-tom
ford::beginner
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: wrocław
Model: s-max mk3
Silnik: 2.0 bi turbo
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

0 w 30 castrol magnatec

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
jubi-tom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 23:03   #23
Allebob
ford::amateur
 
Avatar Allebob
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-05-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Skoro w naszych fordach zastosowano silniki (2.0 TDCi) koncernu PSA to co powiecie o oleju Total Quartz Ineo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], który jest dedykowany do tych silnikówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Allebob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2019, 22:12   #24
spraktor
ford::average
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: police
Model: S-MAX
Silnik: tdci
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Używam od 3 lat w obu fordach 2.0 i 1.6 tdci
spraktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2019, 07:58   #25
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Cytat:
Napisał Allebob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro w naszych fordach zastosowano silniki (2.0 TDCi) koncernu PSA to co powiecie o oleju Total Quartz Ineo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], który jest dedykowany do tych silnikówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może nawet bardziej ten jest "bliższy" fordowi, jeśli brać pod uwagę Total
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 16:14   #26
Banditoss
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-07-2019
Skąd: Krk
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Witam,

Jaki płyn do wspomagania kierownicy dolać bo mam minimum? Poczytałem trochę różnych tematów i zgłupiałem bo każdy pisze różnie i straszą że jak wlejesz nie właściwy to padnie wspomaganie.

S-Max 2.0 TDCi 2014r lifting ktoś dolewał?
Banditoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 11:51   #27
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Witam, mam pytanie.
Chodzi o olej przekładniowy skrzyni MMT6
Wg numeru vin powinien być taki:
WSS M2C200 D2 ( 75w80)
Oryginalny fordowski jest taki :
WSD M2C200 C (75w90)

Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić różnice?

Chodzi o to, że mam wymieniony na Ravenol VSG ( wg strony ravenola), a po nr VIN okazuje się, że powinien być ravenol MTF 2.

Już nie chodzi o markę, ale o sam fakt który olej jest poprawny. Czy ten niby oryginalny spełnia również normę starszą?
Po zmianie jest wyczuwalna różnica na plus, biegi chodzą lżej, aczkolwiek teraz jak się zrobiło zimniej to zauważyłem, że z 1 na 2 bieg wchodzi ciężko, dopóki się nie rozgrzeje. Wcześniej tego nie było, więc chciałbym wymienić jeszcze raz.
Czy różnica może być odczuwalna przez inny olej niż zaleca producent?
No i pytanie, jakie dokładnie normy zaleca producent, bo jak pisałem wg vin inna, a oryginalny przekładniowy ma inną normę.

Prosiłbym o wyjaśnienie. Ewentualnie po nr VIN może pokaże komuś specyfikację : Wf0sxxgbwseb87425
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2021, 13:47   #28
rafran
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-01-2016
Skąd: Szczecin
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Cytat:
Napisał poised Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zakupie swojego "maksa" chciałem zrobić mu wymianę i transfuzję niezbędnych płynów oraz filtrów, ale dostęp do informacji w instrukcji jest mniej niż skromny. Na forum jest to porozrzucane po różnych wątkach.
Postanowiłem zebrać wszystkie informacji i je uporządkować, dla siebie jak również dla Was forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozpiska jest na przykładzie mojego samochodu tzn. S-max 2006 2.0L QXWA, Duratorq-TDCi (143PS) - DW, przekładnia MMT6
Spis powstał również dzięki pomocy ekipy ze sklepu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

- olej silnikowy 5w30 WSS-M2C913-B(C)(D) (5,6 litra do pełnej wymiany):

wymiana co 20000 km lub raz w roku ( myślę że co 10.000km będzie rozsądniej)

- olej przekładniowy WSS-M2C200-D2 (ok. 1,8 litra do pełnej wymiany):

wymiana, najlepiej przy wymianie sprzęgła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- płyn do wspomagania WSS-M2C204-A2 (1 litr powinien wystarczyć do pełnej wymiany):

wymiana, co 50000 km

- płyn hamulcowy WSS-M6C57-A2 (DOT-4)(1 litr do pełnej wymiany + 1l na sprzęgło):

wymiana raz na 2 lata

- płyn chłodniczy WSS-M97B44-D/E (koncentrat należy rozrobić z wodą destylowaną w stosunku 1:1 - 8,1 litra do pełnej wymiany):

wymiana raz na 10 lat (u mnie co 3 lata, wraz z termostatem)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- filtr kabinowy - CUK 2559

wymiana co sezon (wiosna/jesień)

- filtr oleju - HU 711/51 x

wymiana z olejem

- filtr oleju turbosprężarki - 3M5Q-9P424-AA

wymiana - hmm...jakieś propozycje?

- filtr paliwa - PU 1018 x

wymiana co 20.000 km (co drugi olej)

- filtr powietrza - C 30 161

wymiana co 20.000 (z filtrem paliwa)

Jeżeli macie jakieś uwagi, chętnie poczytam, zmienię błędne informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzam się do zakupu Forda S-MAX. Poniżej specyfikacja:

Marka: FORD
Model: S-MAX / GALAXY
Rodzaj nadwozia: MINIVAN
Typ paliwa: DIESEL
Pojemność silnika [cm3]: 2000
Rok modelowy: 2017
Kolor lakieru: DEEP IMPACT BLUE (METALLIC)
Wersja: SERIA 60
Data produkcji: 2017
Silnik: 2.0L DURATORQ-TDCI
Moc silnika: 132KW (180HP)
Kod skrzyni biegów: MPS6
Typ skrzyni biegów: AUTOMATYCZNA
Skrzynia biegów: 6-BIEG.PRZ.POWERSHIFT 6DCT450
Napęd: FWD
Rynek przeznaczenia: DANIA

Auto będzie brane z komisu i chciałbym w nim wymienić rozrząd, olej silnika, olej w skrzyni biegów, filtr powietrza, filtr kabinowy. Co jeszcze wymienić? Jakie były by koszty wymiany tych elementów?

Z góry ślicznie dziękuję! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2023, 18:13   #29
Adasiuniunio
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-08-2023
Skąd: Białystok
Model: S-Max
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Witam. Stałem się posiadaczem jakze pięknego forda s -maxa 😁 Mam pytanie odnośnie oleju bo właśnie muszę wymienić . Samochód sprowadzony zza zachodniej granicy, żadnej zawieszki jaki olej... I pytanie jaki olej wlać ? Zastosować płukanke przed wymianą ? Silnik jaki posiadam to. 2.0 Duratorq DW10C 163ps. Handlarz mówił że jeździ niby na pełnym syntetyku ale jaki to nie powiedział. Mówił żeby lać dedykowany oryginalny do forda jaki zaleca producent .... Co Wy na to ?
I z innej beczki pytaniem od razu : jest jakiś dział żeby się przywitać i pochwalić się nowym nabytkiem, jakieś zdjęcia można dolączac ? Dziękuję za info i proszę o zrozumienie jako dla nowego forumowicza 😎
Adasiuniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr oleju , filtr powietrza , olej , płyn chłodniczy , płyn hamulcowy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.