Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2015, 16:03   #1
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Witam, moje autko to Focus 1.5EB 2015 mam go nieco ponad tydzień generalnie jestem zadowolony ale jak zwykle muszą być jakieś ale, chociaż sądzę że kupując nowe auto w salonie za niemałe pieniądze "ale" żadnego nie powinno być. Do rzeczy, a dokładnie dwie rzeczy.
1. Z reguły nie odpalam silnika stojąc obok auta i nie jeździłem jeszcze z opuszczonymi szybami tak żeby słyszeć silnik, ale jak "chwaliłem" się nową foką koledze to otworzyłem klapę i zapaliłem silnik no i uszom moim dobiegł przedziwny metaliczny dźwięk nie wiem skąd wydobywający się, po chwili na szczęście ustał. Ale przed chwilą dosłownie tak sobie czytając opinie o 1.5EB natrafiłem na jakieś zagraniczne forum w którym przypadek ten jest opisywany !! Jak również opisana jest walka obywatela z serwisem forda on opisywał ten dźwięk jako "rattle" i ponoć to turbina tak hałasuje. Szybko zatem zbiegłem do garażu odpaliłem autko i u mnie jest tak samo !! qwa !! Szczególnie jak przygazuje i silnik schodzi z obrotów to normalnie jakby ktoś śrutu do wydechu nasypał ! co to ma być??. W trasie tego nie słychać w aucie ale na zewnątrz dramat ! Starałem się nagrać ten dźwięk ale słabo go słychać. Tutaj moje pytanie czy posiadacze 1.5EB mogą sprawdzić jak to u nich wygląda, i co ja mam z tym począć ???
2. Druga niemiła niespodzianka to krzywa kierownica !, po mieście jeżdżąc cieżko to wyczuć ale na autostradzie już dokucza, prostuje kierownice auto jedzie w prawo ! Odchylenie co prawda jest nie wielkie ze 2 - 3 stopnie ale wydaje mi się że tak nie powinno być w nowym samochodzie ? Byłem z tym w serwisie to stwierdzili że narazie nic niemogą zrobić bo auto jest nowe i nie mają jakiś tam danych do kalibracji geometrii. Co wy na to ? Chyba nie jest to normalne.
Nie ukrywam że czuję się trochę rozczarowany może ktoś z forumowiczów doradzi co z tym fantem robić ? Bo ani krzywa kierownica ani te dźwięki zdecydowanie mi nie pasują.
przykładowy film mondeo ma tak samo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez azitoshi ; 24-07-2015 o 18:58
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2015, 21:18   #2
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Witam.
Co do dźwięku silnika (mam co prawda 1.0@125) ale z tego co opisujesz to może jest to dźwięk zaworu upustu powietrza z turbosprężarki (czegoś w stylu blow off)?
Co do kierownicy -ja bym to zgłosił do serwisu jako "auto ściąga mi na jedną stronę"-nie jest to normalne -mam Focusa 2014r (przed lift) i jak jadę prosto to kierownica też jest prosto.
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 19:41   #3
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Dziwi mnie trochę że żaden użytkownik 1.5 EB się tutaj nie wypowie ? Chyba że w Polsce tak mało się ich sprzedało ?
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 22:45   #4
psychodeliczny
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-09-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 1999
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Ja bym się jednak nie dziwił - samochód świeżo po liftingu z nową jednostką, której wcześniej nie było, mało kto ją ma. Prędzej znajdziesz użytkowników 1,6 EB
psychodeliczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 22:47   #5
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

masz gwarancje męcz serwis !!!
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2015, 17:15   #6
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Co do punktu nr. 1 i nagrania - to nie jest żaden metaliczny dźwięk, pozatym na YouTube masz już pierwszym w komentarzu masz odpowiedź. Podobnie wygląda sprawa zimnego rozruchu 1.6EB - kilka sekund od odpalenia silnika jest słychać klekot - absolutnie normalne w przypadku wszystkich silników z bezpośrenim wtryskiem benzyny. Co do punktu nr. 2 - krzywa kierownica zdarza się, pamiętam, że do firmy nam przyjechała połowa Passatów B6 z tą "usterką". Trzeba wyregulować, nic więcej.

PS: kupiłeś Focusa za "gorsze". Za "nie małe" pieniądze kupuje się Benleya za 1.5 bańki. Pierwszy problem nie jest problemem a drugi jest do poprawienia w 30 minut... Pomarudź u dealera i ciesz się samochodzikiem.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 26-07-2015 o 17:18
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2015, 20:45   #7
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Grosze? No cóż żalezy kto jak gruby ma portfel dla mnie to bardzo duża kwota. Z tego co się zorientowałem to większość posiadaczy 1.5 się na ten dźwięk skarży, bo zdrowo to nie brzmi u mnie nawet na ciepłym silniku przy schodzeniu z obrotów grzechocze jakbym jakimś wrakiem jechał a nie nowym autem, jeśli to ma być normalne to gratuluję inzynierom forda.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2015, 21:21   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

dla Atlisa to są grosze, druga rzecz, wg niego powinieneś pewnie siedzieć cicho i za rok kupić nowy samochód
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 06:06   #9
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Pojadę w przyszłym tygodniu z kierownicą do serwisu to zgłoszę również te dziwne dźwięki mimo że, na zagranicznych forach wyczytałem że nikt nic nie wskórał w tym temacie u Forda, który twierdzi że tak ma być.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 06:55   #10
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Re: 1.5EB metaliczny lub dzwoniący dźwięk silnika

Skoro wszystkie te jednostki tak maja to czemu tak to przezywasz? Sam mówisz że w kabinie tego nie słychać.. Nie widziałem też żeby ktoś się skarżył na ten dzwiek na forum.
PS. skoro masz taki czuly sluch to byłeś na jeździe próbnej czy kupiles w ciemno?
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.