Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2015, 21:02   #21
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

Napisałem w identycznych samochodach, nie w Focusie i w Mondeo. A więc Focus 1.0EB vs Focus 1.6EB vs Focus 2.0TDCi. Mondeo Mk5 1.5EB przy 130km/h generuje 67.1dB, czyli tyle co najcichszy Focus. Niestety jako ADAC nie miał w teście Mondeo Mk5 2.0TDCi, więc nie podam Ci jego dane, ale myślę, że będzie na poziomie poniżej 66dB (Mk4 2.0TDCi właśnie tyle generuje, nowy Passat - 65,4dB).

Co ciekawe, Focus 1.5EB ma generować aż 68.9dB.

Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2015, 21:11   #22
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

Chodzi tez o percepcje.
Jadac z ta sama predkoscia silnik benzynowy bedzie emitowal wiecej wysokich czestotliwosci niz diesel. A ucho ludzke jest bardziej podatne na wyzsze czest. Wiec nawet jesli dB by byly takie same, dzwiek silnika benzynowego jest bardziej slyszalny a tym samym komfort nizszy.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2015, 21:34   #23
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie

MaXyM -to co napisałeś jest w sumie poniekąd prawdą. Jest jednak jedno duze ale jesli juz o częstotliwościach rozmawiamy -im wyższa częstotliwość, tym jest bardziej kierunkowa, przenosi mniej mocy i jest łatwiejsza do stłumienia. Dlatego subwoofery umieszcza sie w aucie w bagażniku a wysokotonowce "przy" uszach -gwarantuje, ze jakbys do bagaznika wstawil wysokotonowe glosniki to wysokich tonow bys w aucie nie uslyszal. Taka juz jest akustyka;-) takze nie inaczej jest z wygluszeniem silnika -wyzsze czestotliwosci latwo wytlumic, niskie trudno, a najnizszych (ktorych raczej silnik jednak nie produkuje) sie po prostu nie da wygluszyc na tak malej powierzchniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak co do percepcji to juz koncze moje wywody na temat dzwieku diesela vs benzyny -co kto lubi. Dla mnie dzwiek diesela jest nieakceptowalny. Jesli dla kogos to poezja niech kupi diesela, mamy wolny rynekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaz Ford moim zdaniem posunal sie o krok za daleko nadajac logo ST dwum takim samym Focusom, ktore dzieli 70KM! 170KM to mial Focus mk1 ST170 a byl lzejszy i bylo to kilkanascie lat temuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2015, 21:44   #24
Booost
ford::average
 
Avatar Booost
 
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Focus III
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie

A i tak najwazniejszy jest kierowca i skrzynia biegow -dzis jechalem za Mondeo mk4 TDCi by v-tech (o czym swiadczyla rejestracja) -podczas powolnej spokojnej jazdy juz dymił cały czas, a jak przygazowal to nie przesadzajac zostala chmura czarnego dymu. A jak zjezdzalismy oboje z ronda gdzie byly 2 pasy to kolega w mondku zajal prawy, ja lewy pas -na prawym byla jakas slemazara i chcial wskoczyc na lewy, ale niestety "skonczyl" mu sie bieg, podczas gdy ja jeszcze spokojnie krecilem silniczek na obroty na tym samym biegu i zanim mondeo wrzucilo wyzszy bieg to juz go minalem (chodz trzeba dodac, ze na wyjsciu z ronda mialem wyzsza predkosc). Ot taka mala dygresja diesel vs benzynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka
Booost jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 12:23   #25
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

Nie przesadzajmy, ST w dieslu na 19 -sto calowych felgach miał w teście 7,9 s do setki i wyborną elastyczność, pewnie że obecne GTI są szybsze, ale on jest w klasie GTD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mając jednak do wyboru ST z 2.0 w benzynie o znacznie lepszych osiągach wybór jest dla mnie jeden - benzyna - pomimo wyższego spalania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 12:29   #26
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

W ogóle dziwne, że Ford nie dał 2.0 bi-turbo. 210KM (pewnie miałby 215 w ST) byłoby dużo lepsze niż "marne" 185 kucy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak mamy kolejną wersję mocy tego samego silnika (150, 170, 180 i 185).
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 12:36   #27
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

Jak bi-turbo to powinno być 240 KM i 500 NM momentu i wtedy niewiadomo co wybrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście klasy GTD 180 KM + się nie boję, bo biorąc pod uwagę większe przekłamanie licznikowe VAG-a benzyna EB jest szybsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 03-08-2015 o 12:51
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 13:01   #28
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

Ciekawe czy biturbo będzie się dało wstawić do "zwykłego" tdci, czy układ paliwowy i wsztstkie ecu to pociągnął. Tyle, że to już raczej do innego działu.

Bump:
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jeżeli jeżdzisz 500km po autostradach, to po ch Ci ST? Kup Mondeo 2.0TDCi 150KM, jedź do Heko, niech z tego robi 200KM i będziesz miał auto 2x wygodniejsze (jak dla tyłka, tak dla uszu) niż ten Focus i porównywalnie szybkie za praktycznie te same pieniądze.

Ile 1.6EB pali przy 200-210km/h dokładnie nie wiem, bo ja lub jadę 140 albo 240. Wtedy żre koło 20 litrów. Co do tego diesla, to przy 210km/h będzie raczej koło 15l. 10l to on będzie palić przy 170-180 góra.
Moje dokładne przeloty to ((50 góry + 250 autobahna) + przerwa + (250ab + 50 góry)). Nie potrzebuje komfortowego samochodu a "fajnego" do jazdy. Miałem kiedyś MK2 w hatchbacku i fajnie się tym latało po zakrętach. Teraz mam S-Maxa po sterydach od Heko i nie narzekam na komfort ale to ciężki klocek jest. Nie daje tej radości z jazdy co hatchback mimo obniżenia i ivdc na sport. Czasem wsiądę do C4 żony i nawet tam czuję, że brakuje mi już lekkości w prowadzeniu. Mondeo tego nie da.

Gdy pojawi się zielone światło na zakupy to będzie to hatchback w dieslu (robię 30kkm rocznie sam:/). Czy zwykły Focus 2.0 czy ST to nie wiem. Może Alfa 159 bo są cudne, tylko niestety już trochę przelatane a umnie z czasem na dopieszczanie to marnie:/

Jeśli chodzi o spalanie to po godzinie jazdy 200-220kph wchodzi mi w S-Maxie, postury kiosku ruchu, w okolice 13l/100km. FF MK2 2.0 TDCI, co prawda wolniej, 190-210 a raczej 190-200 brał 10-10,5.

Ja rozumiem ideę takiego samochodu bo ona trafia w moje gusta/potrzeby. Zgodzę się tu jednak z kolegami, że jest za bardzo upodobniony do ST a te samochody dzieli przepaść w osiągach. Nie gryzie to tak w oczy w przypadku Golfa GTI/GTD. Ich wygląd jest dużo bardziej niepozorny, no i mają inne nazwy.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 03-08-2015 o 13:16
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 21:56   #29
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - biturbo byłoby prawdopodobnie zbyt ciężkie, już 2.0TDCi jest. Jak dla mnie szkoda kasy na ST TDCi właśnie dlatego, że to nie jest ST. To już wybrałbym zwykłe 2.0TDCi, zrobić program i zaoszczędzić ~30 patyków. Ale co kto lubi.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 22:09   #30
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Nowy FOCUS ST 2.0 TDCi

Felgi bym wymienił na inne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.