Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2014, 21:39   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Zapewne kwestia softu telefonu, ale Kolega Zbyszek był z żoną, która mocno nudziła się w czasie długo trwających aktualizacji i nie miałem już i ja weny zaglądać jeszcze do telefonu. Ten Galaxy to był właśnie żony Zbyszka - i to wystarczyło.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2014, 21:43   #32
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne co nie działa to listowanie i wybieranie z poziomu Convers'a via BT tego co jest na telefonie, ale z tego co przeleciałem info to jedynie kilka modeli tak współpracuje a i większość (jeśli nie wszystkie) dotyczą producenta Nokia. Wszystkie inne (androidowe) to maja ograniczoną współpracę po BT.
W Convers zobaczysz kontakty dopiero po podniesieniu softu Convers do 0815 lub 1007 u kolegi mayak'a - masz blisko.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2014, 22:00   #33
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Convers zobaczysz kontakty dopiero po podniesieniu softu Convers do 0815 lub 1007 u kolegi mayak'a - masz blisko.
nie, nie chodzi o wyświetlanie na conver'ise kontaktów z ksiązki [na tym co u siebie mam 1005 to mi wyświetla]. Chodziło mi o wyświetlanie tytułów, przeglądanie i wybieranie utworów muzycznych [MP3(?)] znajdujących się na fonie "za pomocą" BT. W zdecydowanej większości przypadków działają przyciski z kierownicy (poprzedni/nastepny, ...) ale są modele telefonów [Nokii], które (dalej to moja subiektywna teoria) przez to że w protokole Bluetooth posiadały zaimplementowane niestandardowe (wymyślone przez Nokię) funkcjonalności umożliwiały wymianę komunikatów "w obydwie strony". Po BT do andka moduł BT/VC potrafi wysłać polecenie "odtwarzaj następny/poprzedni", z kolei andek po BT do modułu BT/VC nie potrafi wysłać chociażby nazwy odtwarzanego utworu. A Symbian potrafi (!)

pozdrófka


Przepraszam, że w poprzednim poście nie wyartykułowałem się precyzyjnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2016, 21:42   #34
zmijka121
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-02-2016
Skąd: Miastko
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Witam, od ok pół roku jestem posiadaczem Mondeo mkIV kombi z 2009 roku. Mój problem tkwi w tym, że nie mogę sprawować radia z telefonem. Autko raczej na pewno posiada moduł bluetooth ponieważ ma manetkę do sterowania telefonem z przyciskiem voice. Po włączeniu bluetooth w radiu i telefonie telefon znajduje FORDAUDIO i po próbie połączenia trzeba wprowadzić kod i tu zaczyna się problem: na radiu i w conversie nic się nie wyświetla a w telefon próbowałem już chyba wszystko oraz standard 1234 i 0000 a na telefonie wyświetla się komunikat: NIE MOŻNA POWIĄZAĆ Z FORD AUDIO. NIEPRAWIDŁOWY KOD PIN LUB NIEPRAWIDŁOWE HASŁO. Przekopałem już chyba wszystkie fora i nie znalazłem podobnego problemu! Czy ktoś może pomóc?

PS. dodam jeszcze że próbował em z różnymi telefonami: Samsung xcower 2, Sony xperia liwe witch wolkmen, Nokię starszego typu oraz nowsze Sony xperia i wszędzie to samo i ten sam komunikat !!!
zmijka121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 16:35   #35
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, mam odobny problem do opisywanych tutaj:

Auto to MKIV 2.2 TDCI Titanium X z 8.2008, radio to navi NX na DVD, moduł Bluetooth to 7S7T-19G488-AE , telefon to Sony Xperia Z3 z antkiem 5.1.1

Dzieje się tak, że w tel odnajduję Ford Audio, paruję kodem 0000 i przez parę chwilę tel jest połączony z autem, po czym po kilku sekundach rozłącza się. Za chwilę jeszcze na moment się połączy i koniec.
Ikonka słuchawki na Conversie robi się "nie podświetlona", łączności nie ma.

Czy ktoś wie o co chodzi???? Z tel mojej kobiety, jakiś tam starszy Samsung na Antku 4.4, łączy się idealnie, wszystko działa...

Czy to wina za nowego softu na moim telefonie?

Jakieś sugestie? Porady?
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 22:45   #36
Damian0908
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Mój problem tkwi w tym, że nie mogę sprawować radia z telefonem. Autko raczej na pewno posiada moduł bluetooth ponieważ ma manetkę do sterowania telefonem z przyciskiem voice. Po włączeniu bluetooth w radiu i telefonie telefon znajduje FORDAUDIO i po próbie połączenia trzeba wprowadzić kod i tu zaczyna się problem: na radiu i w conversie nic się nie wyświetla a w telefon próbowałem już chyba wszystko oraz standard 1234 i 0000 a na telefonie wyświetla się komunikat: NIE MOŻNA POWIĄZAĆ Z FORD AUDIO. NIEPRAWIDŁOWY KOD PIN LUB NIEPRAWIDŁOWE HASŁO. Przekopałem już chyba wszystkie fora i nie znalazłem podobnego problemu! Czy ktoś może pomóc?

Witam, u mnie identyczny problem czy ktoś Pomoże?
Damian0908 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 10:41   #37
camel40
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Konin wieś
Model: Focus Black Magic
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Mam ten sen problem, rozłączałem akumulator na dłuższy czas, rozłączałem kable od radia do modułu i niestety nic to nie pomogło, byłem nawet na diagnostyce z myślą że może trzeba zgrać to wszystko razem od nowa ale okazało się że nie ma takiej możliwości, jedyne co mi przychodzi na myśl to podmiana radia i/lub modułu do sprawdzenia czy zadziała, a może ktoś się orientuje czy można dokładnie sprawdzić z jakim modelem radia i modułu auto wyszło z fabryki ? na stronie ford etis nie ma takich szczegółowych informacji, a pytam ponieważ ktoś wcześniej mógł podmienić radio lub moduł na inne, nieodpowiednie no i wtedy mogą się ze sobą nie komunikować, któreś modele wyświetlają kod na radiu inne nie, nie wiem które nie wiem jakie
camel40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 22:00   #38
tometeo
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

witam mam następujący problem, dzisiaj po próbie parowania tel sony z5 compact na ekranie pojawił się kod po wpisaniu go w telefon na chwilę połączyło z telefonem ale zauważyłem, że po chwili wyskoczył komunikat, inicjalizacja usb a potem prawy górny róg ekranu zniiknęła ikona zasięgu i baterii :/ wybor opcji phone i telefony skutkuje kręceniem się 'kółka" nie wyskakują zapisane telefony a potem komunikat "nie ma urządzeń bt" czyżby moduł padł ? wypinałem bezpiecznik chyba nr 79 15A od radia i ten drugi od radia także proszę o pomoc
tometeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 06:03   #39
Maxvanb
ford::beginner
 
Imię: patryk
Zarejestrowany: 04-05-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Ford S-Max convers+ st titanum
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

a ja mam inny problem. moj telefon obecnie lg g3 paruje sie z modułem BT (radio sony cd6000) ale po zparowaniu telefon wyswietla komunikaty ford zada dostepy do kontaktow klikam TAK i ten komunikat pojawia sie cały czas nawet jak klikam NIE. w czym problem ? czy jest jakas apka?
Maxvanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 23:10   #40
tometeo
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2017
Model: GRAND C-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przestał działać moduł BLUETOOTH

Rozwiązanie mojego problemu: bezpieczniki nad nogami pasażera, pod schowkiem: Drugi rząd bezpieczników od lewej, 3 bezpiecznik od góry 7,5A - wyjąć, odpalić auto ok 1-2 min pracy silnika, zgasić auto, wpiąć bezpiecznik i powinno być ok-nie było tego samego dnia
ale na drugi dzień mogłem już usunąć sparowane telefony (wcześniej wyskakiwało kręcące się kółko i informacja że nie ma sparowanych urządzań) i bluetooth póki co działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tometeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.