Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2018, 01:15   #4581
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Co do beznadziejnej ergonomii przycisków to pełna zgoda: szajs kompletny. Nie dość że trzeba równo naciskać bo pod kątem już nie ma pewności działania, to jeszcze wszystkie podobne i to sterowanie radiem z prawej strony - no po prostu żal, chyba tylko Anglicy się cieszą.
Aa, zapomniałbym o kompletnie bezużytecznych przyciskach w 4 kierunkach po prawej stronie kiery.

A wystarczyłby dobry spec od ergonomii i dałoby się opędzić kilkoma przyciskami, joystickiem albo pokrętłem/rolką i byłoby git.

__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 01:25   #4582
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Widziałem kierownice ze zdublowanym sterowaniem menu po lewej i po prawej stronie. Ja, nie wiem czemu, ale po lewej mam sterowanie menu, a po prawej sterowanie radiem.

Za to na dole - po lewej tempomat, po prawej sterowanie telefonem.

I powiem tak, o ile jakościowo te dolne przyciski "na skrzydełkach" są dobre (ale rozkład tempomatu do kitu), o tyle już te górne przyciski to totalna chińszczyzna i w ogóle nie przemyślana.

Tak jak napisał domadm - każda z czterech strzałek z tego sterowania menu ma inny kształt i wymiar, bo ktoś chciał zabłysnąć i zrobić 3D-design, przez co każdy wymaga innej siły nacisku, poza tym nie są symetryczne i równe geometrycznie i nie da szybko tym pykać jak w Insigni polifcie czy Pasku, tylko trzeba umieć trafić w te strzałki, żeby nie wcisnąć sąsiedniej. Totalna patologia. Choćbyś nie wiem ile trenował, nie jesteś w stanie szybko poruszać się nimi w menu.

My to jednak w Europie mamy luksus.

A najlepiej wyglądają bazowe Mondeo bez tempomatu z tą zaje****ą "zaślepką".

Boże...

To czasami aż ciarki człowieka przechodzą.

Nigdy w życiu nie zapomnę tego "samochodu".

PS: "Genialny" i "bardzo przydatny" jest przycisk "i". Wyświetla menu ustawień w SYNC, których... nie można wybierać z kierownicy. Chyba już nie mieli co wstawić w tych symetrycznych skrzydełkach, bo nie mam pojęcia po co mi skrót na kierownicy do ustawień, w których mogę grzebać tylko palcem na ekranie...

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 07-02-2018 o 01:30
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 05:43   #4583
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Boże, ja tej marki nigdy nie zrozumiem...
Przynajmniej wiesz czego unikać następnym razem. Zdobyte doświadczenie to też jakaś realna wartość w życiu.

A z forumowymi wyznawcami i tak nie wygrasz, bo oni innych marek zwyczajnie nie uznają.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 07:44   #4584
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale gdzie są wyprofilowane te przyciski tempomatu? Jak jest wyprofilowany przycisk RES. To ty mnie oświeć, bo ja tam nie widzę żadnego wyprofilowania.
Nawet w rękawiczkach z polaru wyczuwam przycisk który chcę nacisnąć.
Może Twój problem polega na tym, że nie potrafisz zapamiętać rozmieszczenia 6 przycisków? Może jest ich dla Ciebie za dużo i nie radzisz sobie z ich zapamiętaniem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 07:52   #4585
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jesli wrzucasz wszystkich tutaj, którzy nie widzą takich problemów z marka jak Ty, do jednego worka pod tytułem „wyznawcy marki” to Ciebie z można wrzucic do worka pt. „forumowy troll”.
Ja rozumiem, ze ktoś może być poirytowany pewnymi rozwiązaniami w aucie, które zostało mu narzucone i prawdopodobnie nie lubił go już przed tym nim zaczął je użytkować. Rozumiem zarzuty odnośnie ergonomii, itp. Ale odnoszę wrażenie, ze cześć tych zarzutów to zwykle uprzedzenie i szukanie dziury w całym. Tez to w sumie rozumiem bo jakby mi dali służbowa Skodę lub Opla, których nie lubie to tez szybko znienawidzililbym te auta niezależnie od tego jak są praktyczne i dobre.
Tyle, ze ja nie wylewałbym swoich frustracji na forum. Ale co człowiek to inny charakter.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 08:32   #4586
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

To może kolega @pitekantrop w końcu napiszę czy ten samochód kupił z własnej nie przymuszonej woli, bo z tego co widzę że pomija tą kwestię w swoich odpowiedziach.
Wiemy że wcześniej jeździł insignią, więc dlaczego mondeo teraz?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 08:32   #4587
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jak to dobrze, że każdy z nas może mieć indywidualne odczucia w autach wielu marek. Dzięki temu nie jestesmy wszyscy zdani na jedyną i słuszną markę i rozwiązania techniczne. To tak jakby narzekać, że kobiety są różne, wiedząc że alternatywą będzie jeden idealny model lalki lub kobieta robot.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 09:14   #4588
bromsky1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2017
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał tomsiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet w rękawiczkach z polaru wyczuwam przycisk który chcę nacisnąć.
Może Twój problem polega na tym, że nie potrafisz zapamiętać rozmieszczenia 6 przycisków? Może jest ich dla Ciebie za dużo i nie radzisz sobie z ich zapamiętaniem?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Ja np. owszem mam problem z trafianiem w przycisk Res. Za każdym razem muszę spojrzeć gdzie celuję. I tak już od ponad pół roku jazdy mondeo - a tempomatu używam non stop. W C4 nie miałem z tym problemu.

A wracając do pasów to problem jednak uważam za wydumany. Nie jestem wysoki (173 cm) a pas leży ładnie na ramieniu z daleka od szyi.

Info dla wyznawców - Samochód kupiłem za własne pieniądze z własnej nieprzymuszonej woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co więcej, jestem z niego bardzo zadowolony.

Ostatnio edytowane przez bromsky1 ; 07-02-2018 o 09:22
bromsky1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 09:32   #4589
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał domadm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i to sterowanie radiem z prawej strony - no po prostu żal, .
Fakt, ciężko było się do tego przyzwyczaić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie stuknęła już "połówka" na zegarze, przez 1-sze tygodnie przyzwyczajałem się do rozmieszczenia poszczególnych elementów sterowania w samochodzie, wiadomo nawyki z MK4 musiały pójść w zapomnienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problemów z tempomatem nie odnotowałem, obecnie wszystkie ustawienia wykonuję bez odrywania wzroku od drogi, wiem gdzie co jest i wszelkie zmiany nie nastręczają żadnych problemów.
Kompletnie nie rozumiem tych wszystkich żali kolegi, może najlepiej niech zepchnie w przepaść tego znienawidzonego Forda i kupi tę wymarzoną Insignię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale żeby nie było tak różowo.... po 50 tyś km większych wad nie odnotowałem, awarii nie miałem, a z irytujących mankamentów:
- skrzypienie przedniej prawej wycieraczki - nic nie wycinałem, smar silikonowy sobie z tym poradził i od dłuższego czasu cisza.
- irytujące wieszanie się SYNC- kilkukrotnie musiałem zresetować system i na nowo sparować telefon
- czasem od razu nie łączy się z telefonem i wymaga to ręcznego wywołania...
Oczywiście spasowanie części też mogłoby by być lepsze i siedzisko dłuższe...ale w sumie najgorzej nie jest, toć to tylko Ford, który bardzo dobrym prowadzeniem rekompensuje te niedogodności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 17:05   #4590
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał emte3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- skrzypienie przedniej prawej wycieraczki - nic nie wycinałem, smar silikonowy sobie z tym poradził i od dłuższego czasu cisza.
- irytujące wieszanie się SYNC- kilkukrotnie musiałem zresetować system i na nowo sparować telefon
- czasem od razu nie łączy się z telefonem i wymaga to ręcznego wywołania...
ad1 wizyta w serwisie na gwarancji i temat minal
ad2 i 3 nigdy tego nie mialem
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.