Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2019, 23:21   #1231
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

W praktyce zrobiłem trochę kilometrów na 95 jeżdżąc między innymi po Włoszech głównie z tego powodu, że różnie było z dostępnością lepszego paliwa. Nic się nie stało żadnych złych objawów. Jeździłem też z WOT żeby się dowiedzieć czy będą jakieś objawy.

Mimo wszystko jeżdżę albo na 98 albo dolewam pół baku 95 i 98 na zmianę. Auto zawsze działa okej. No i co któreś tankowanie wpadam na shella po vpowera 100 w sumie to nie wiem po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 09:18   #1232
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

https://vtech.pl/katalog/logo/chip-t...-118-kW-MT.png

Vtech z Krakowa wyciągnął 349 Nm z 1.5 eb.

Bump:
Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matko...ile razy ja juz to pisałem...jeszcze raz w uproszczeniu...sterownik ma możliwość adaptacji/korekcji zapłonu. Gdy samochód jest wystrojony na 98oktan, a wlejesz 95oktan to silnik od razu nie wybuchnie. Praktycznie w każdych warunkach pogodowych, gdy jest mniej jak 15-20C to poza mniejszą mocą nic złego się nie stanie, no chyba że ktoś wleje jakieś mega ujowe paliwo no to może zacząć stukać. Oczywiście zaraz jeden z drugim napiszą, że nie, że ECU i czujnik stuku są tak super, że ogarną temat...jak sama nazwa wskazuje...czujnik wykrywa stuk, czyli coś co fizycznie się wydarzyło, na podstawie odpowiedniego sygnału ECU koryguje zapłon. W 1.5EB czy innych EBach gdy dochodzi do dużej korekcji zapłonu, czy tzw. wypadania zapłonu ECU wysyła sygnał użytkownikowi - zaczyna migać check engine. Dzieje się to najczęściej, gdy w samochodzie jest zupa z lipnej stacji 95oktan nawet na serii, a tym bardziej na modzie. Dlatego ja zalecam lać tylko 98oktan jeśli auto tak zostało wystrojone, szczególnie latem i podczas dużych obciążeń.
Dziękuję bardzo za fajne wyjaśnienie
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 10:56   #1233
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

ale to w Mondeo 1.5eb nie problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 14:50   #1234
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał camillos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Vtech z Krakowa wyciągnął 349 Nm z 1.5 eb.

Bump:
Dziękuję bardzo za fajne wyjaśnienie
Jak seria miała 300Nm to wyszło 350Nm po modzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. liczy się przyrost i to jak auto jedzie a nie jak największe cyferki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Druga sprawa to w Mondeo jest inny układ wtryskowy i osprzęt.

Tutaj Focus 1.5EB z przed kilku dni.
Jak będę miał czas to wrzucę wykresy innych Fordów z 1.5EB...z najnowszymi softami, które wychodzą nieco inaczej....podobnie jak nowe 1.0EB zostały trochę wykastrowane...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 16:45   #1235
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Pytanko do Heko:
Kupiłem boxa u ciebie w lutym 2018 r. Czy boxy, które sprzedajesz obecnie do 1.5 EB 150 KM są inne/lepsze niż te co mój. Chodzi mi czy maja lepsze osiągi, są bardziej dopracowane. Pytam, bo obserwuje i analizuję forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli tak, to chętnie skorzystam z lepszej wersji. Pytanie jak i ile to kosztuje, a może w cenie?. Myślę, że wielu będzie zainteresowanych upgrade - em.
Pozdrawiam
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 16:56   #1236
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

nic tam nowego nie ma, tak jak je ustawiałem, to najlepsze parametry do uzyskania boxem
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 17:31   #1237
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nic tam nowego nie ma, tak jak je ustawiałem, to najlepsze parametry do uzyskania boxem
Dzięki pozdrawiam. Pytam bo jeden z forumowiczów uzyskał na hamowni świetne wyniki na boksie.
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 00:10   #1238
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał jacusslavus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki pozdrawiam. Pytam bo jeden z forumowiczów uzyskał na hamowni świetne wyniki na boksie.
Słyszałeś o czymś takim jak PRIV, MAIL, TELEFON? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 10:55   #1239
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałeś o czymś takim jak PRIV, MAIL, TELEFON? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez przesady, to w ramach dyskusji nt "Chiptuning 1,5 Ecoboost". Ciekawe było, czy takie programy mogą jakoś ewoluować.
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 22:48   #1240
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Czy ktoś z miłośników Forda Mondeo próbował porównać 1.5 eb po chipie i 2.0 tdci po chipie. Który będzie miał lepsze przyspieszenie i elastyczność?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.