Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2020, 12:00   #31
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

...


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 17:00   #32
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

No ja to rozumiem jako proces przypisania konkretnych miejsc dla czujników, a nie wzbudzenie całkowicie nieaktywnych. Chyba że sie mylę. U mnie występował "błąd komunikacji z czujnikami", wszystkie czujniki wskazywały 0 i pulsował znaczek opony.
Zanim wydam kasę na to ustrojstwo wolę byc pewny że to nie chodzi tylko o przypisanie miejsca czujnikowi.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 18:52   #33
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamięć bywa MOCNO zawodna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Procedura wejścia w programowanie położenia kół dla TPMS ZAWSZE wyglądała tak samo:
1) ZAPŁON WYŁĄCZONY.
2) Naciskamy i puszczamy pedał hamulca
3) 3x włączamy-wyłączmy zapłon - ostatni raz zostawiamy na WŁĄCZONYM...
4) Naciskamy i puszczamy pedał hamulca
5) 3x wyłączamy-włączamy zapłon - ostatni raz zpstawiamy na WŁĄCZONYM
Odezwie się klakson i pojawi się komunikat o wejściu w tryb programowania i programowaniu koła LP.
Dzięki, Może rzeczywiście zapomniałem - a korzystałem teraz z linka w pierwszym poscie tego wątku. Dla Mondeo pewnie jest inaczej
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 19:04   #34
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"błąd komunikacji z czujnikami"
w stanach też były czujniki 433MHz i wychodzi na to że masz takie czujniki od Fusiona , Mustanga , F-150 i stąd problem przyuczenia ich.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 19:52   #35
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

Moje oryginalne tez są 433. Według sprzedawcy te mają działać z:


Ford Edge (od 2014-08 do EOP)

Ford Escape (od 2017-07 do EOP)

Ford Fiesta (od 2017-01 do EOP)

Ford Mondeo (od 2017-09 do EOP)

Ford Mustang (od 2014-05 do EOP)

Ford s-max (od 2015-01 do EOP)




Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 07-04-2020 o 19:55
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 11:08   #36
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

Odgrzeję trochę temat, z powodu pozyskania nowej wiedzy i może ktoś będzie miał podobny problem, to może uda się ogarnać tak jak u Mnie.

Zmieniłem felgi z 16 na 18, nowe felgi były już z czujnikami, więc ich nie przekładałem. Po założeniu felg do auta, wyresetowałem ciśnienie przez kąkuter pokładowy. Raz wywaliło błąd że awaria tpms, reset, znów błąd, reset, znów błąd. Kupiłem ten aktywator czujników za 49 zł, o tyle fajnie że firma sprzedająca te aktywatory jak i również mase innych interfejsów (CCY z Gdańska) miała na stanie, więc kupiłem stacjonarnie.

Pierwsza próba aktywowania (procedura wzbudzana zarówno kombinacją jak i forscanem), przykładam urządzenie to kół i lipa, 0 odzewu.
Stwierdziłem że spróbuje pozmieniać konfiguracje czujników na inną generację, miałem pierwotnie ustawioną MY09, zmieniłem na MY15, wykasowałem błąd. Przykładam urządzenie, dalej 0 odzewu. Stwierdziłem że przejadę się kilka min, zobaczę co pokaże się w forscanie przy odczytywaniu wartości na żywo, i tak udało się zebrac jakieś dane, ale były nieprawidlowe, jak np. temperatura 215 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyskoczył również ponownie błąd awarii układu.

Próba numer 3, zmiana typu czujników na MY06, procedura uczenia, przykładam i od razu poszło wszystko sprawnie, przejechałem się dłużej niż za 2 razem, póki co żadnego błędu, podepnę się jeszcze forscanem żeby odczytać wartości, ale podejrzewam że będzie w porządku.

Podsumowując, zanim zaczniecie zamawiać nowe czujniki, czy mieliście np. innej generacji czujniki, to warto najpierw zmienić ustawienia w forscanie. Tym bardziej że licencja na rok i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyszło mi 89 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nie wiem jak w przypadku Mondka po lifcie czy nie ograniczyli możliwości wyboru generacji, ale to pewnie ktoś kto ma takiego mondeusza to może sobie podejrzeć.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 11:14   #37
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

Jakie czujniki (numer części) masz obecnie w kołach,wiesz może ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 11:18   #38
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

Niestety nie, ale w tym miesiącu, albo pod koniec będę zmieniał opony na zimowe, to jak zdejmą opony to poproszę czy mogę zrobić zdjęcie, chyba że można jakoś model forscanem odczytać, to mogę to zrobić
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 11:29   #39
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

Można odczytać "maszynką",ja np mam taką.
Jak byś pamiętał o tym przy wymianie opon to było by super.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 13:03   #40
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana i "douczenie" czujników ciśnienia opon TPMS

To w sumie mam jeszcze pytanie, obecnie brak jakichkolwiek błędów, przejechałem kilkanaście km, nawet zrestartowałem ciśnienie z komputera pokładowego, ponownie brak jakichkolwiek błędów. Ale teraz jak odczytuje wartości z BCMi odnośnie TPMS, to mam wartości ciągle ze zmiany na MY15 i te niepoprawne totalnie wartości. Pytanie czy to samo wskoczy po jakimś czasie, czy być może w przypadku czujników MY06 będzie tak że dopiero jak faktycznie ciśnienie spadnie to auto dostanie komunikat? Albo dalej jest lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko wtedy to raczej czujniki nie przeszłyby poprawnego uczenia z autem

W załączniku wartości z BCM,
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200904_135003.jpg (97.6 KB, 124 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200904_135010.jpg (100.5 KB, 78 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 04-09-2020 o 13:06
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.