Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2020, 15:22   #2011
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

parę dni temu założyłem tą matę u siebie, jest znacznie lepiej. Galaxy S7 ładuje się w dowolnej pozycji na macie, iPhone 8 musi się na prawdę mocno przesunąć w prawo i do przodu, żeby czasem nie łapał.

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 21:11   #2012
Tomekcvc
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk4
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Active Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na zimę mam 17 Continental, ale efekt podobny jakby ktoś młotkiem walił w opony.
.
Mógłbyś rozwinąć na czym polega problem?
Tomekcvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 15:47   #2013
SaddamAZR
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2020
Model: Ford Focus Mk4
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2020
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Manual w wersji 1.5 chodzi fantastycznie jeśli chodzi o precyzję włączania biegów i długość dróg, które pokonuje drążek. Nie pracuje przy tym bezszelestnie i ma bardzo nisko biorące sprzęgło, ale określanie jego pracy stukami to moim zdaniem spore nadużycie i przejaw nadwrażliwości niektórych użytkowników.
Sam drążek pracuje nieźle, tak jak napisałeś - wygodnie się nim "majstruje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety, potwierdzam to, co pisal kolega Jaworr pare postów wyżej:

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wywołać to łatwo;
Około 3500 obrotów na 1. biegu.
Sprzęgło.
Dynamicznie wbijam 2. bieg (jest basowe tąpnięcie, dźwięk dochodzi jakby z podłogi, z całego podwozia.
Puszczam sprzęgło.
Z biegu 1 na 2 bardzo to słychać, na pozostałych biegach dużo mniej, ale też są basowe tąpnięcia.
U siebie słyszę dokładnie to samo (1.5 EB M6, kombi, MY 2020.25). Na początku nie zwracałem na to w ogóle uwagi, bo dźwięk przypominał mi najechanie na małą nierówność, zwłaszcza, że wydobywał się "spod" podłogi. Ale po przestudiowaniu tego wątku i własnych eksperymentach nie mam już wątpliwości, że to przy zmianie biegów w skrzyni.

Mam nadzieję, że to tylko kwestia TTTM, a nie wady projektowej skrzyni, która przyspieszy jej rozpad. Sam odgłos może udałoby się zniwelować dodatkowym wyciszeniem podłogi.

Jak ma się skrzynia rozpaść, to neich to chociaż zrobi na gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie wiele z tu wypowiadających się osób nie do końca zdaje sobie sprawę, że nabyło auto zaledwie klasy C, producenta od lat plasującego się w dolnych rejestrach cenowo-jakościowych, innymi słowy produkującego produkty raczej budżetowe. To auto ma jednak dużo dobrych cech, oczywiście odnosząc się do konkurentów w jego segmencie - chociażby układ jezdny, prostotę obsługi i ergonomię, pojemność wnętrza, wyciszenie (tutaj wypowiadam się o swoim egzemplarzu). Nie dajmy się zwariować czytając ten wątek.
To prawda, FF Mk4 uważam ogólnie za udane auto. Ma swoje mankamenty, ale w dzisiejszych czasach każda marka "ma coś na sumieniu", nawet te premium. Biorąc pod uwagę całokształt, to jest całkiem fajna fura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast ten wątek jest z założenia z góry nacechowany negatywnie, bo dotyczy wad i usterek tego modelu, więc trzeba brać na to poprawkę przy obiektywnym osądzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SaddamAZR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2020, 18:43   #2014
Karol III
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-03-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus IV
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Przejechałem ponad 4 tysiące w 90 dni i cieszę się że nic nie dolega w moim skromnym 125 KM. Co do oceny...jestem mega zadowolony, bo wiem co chciałem kupić i na razie odpukać...Oby tak dalej. No i to spalanie 5,7 przy obecnych cenach Pb....:-)
Karol III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 08:59   #2015
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał SaddamAZR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, potwierdzam to, co pisal kolega Jaworr pare postów wyżej:

Cytat:
Napisał Jaworrr Zobacz post
Wywołać to łatwo;
Około 3500 obrotów na 1. biegu.
Sprzęgło.
Dynamicznie wbijam 2. bieg (jest basowe tąpnięcie, dźwięk dochodzi jakby z podłogi, z całego podwozia.
Puszczam sprzęgło.
Z biegu 1 na 2 bardzo to słychać, na pozostałych biegach dużo mniej, ale też są basowe tąpnięcia.
U siebie słyszę dokładnie to samo (1.5 EB M6, kombi, MY 2020.25). Na początku nie zwracałem na to w ogóle uwagi, bo dźwięk przypominał mi najechanie na małą nierówność, zwłaszcza, że wydobywał się "spod" podłogi. Ale po przestudiowaniu tego wątku i własnych eksperymentach nie mam już wątpliwości, że to przy zmianie biegów w skrzyni.

Mam nadzieję, że to tylko kwestia TTTM, a nie wady projektowej skrzyni, która przyspieszy jej rozpad. Sam odgłos może udałoby się zniwelować dodatkowym wyciszeniem podłogi.

Jak ma się skrzynia rozpaść, to neich to chociaż zrobi na gwarancji
Obawiam się, że jeżeli przy "dynamicznym wbijaniu 2. biegu" słychać "basowe tąpnięcie" to nie jest to obojętne dla trwałości skrzyni biegów. Pytanie czy jest jest to wada lub usterka skrzyni w konkretnym egzemplarzu, czy (sorry) nieumiejętna, niepoprawna zmiana biegu. Mam auto z silnikiem 1.5 150 i skrzynią M6. Przebieg dobija do 60 000 km. Nie zauważyłem żadnych dziwnych dźwięków przy zmianie biegów. Skrzynia pracuje precyzyjnie, biegi wchodzą gładko, bez oporów i głośnych odgłosów. Próbowałem wywołać efekt o którym pisze kolega Jaworr, ale nie udało mi się tego zaobserwować. Być może nie wbijam biegu dostatecznie dynamicznie. Generalnie obstawiałbym, że odgłos pojawia się gdy kierowca wrzucając bieg robi to szybciej niż zdąży zadziałać synchronizator. Jeżeli odgłos pojawia się przy normalnej, choć szybkiej zmianie biegów, to może to oznaczać uszkodzenie jednego lub kilku synchronizatorów (objaw na jednym biegu/ na kilku biegach) lub nieodpowiedni olej w skrzyni (objaw na wszystkich biegach).
Proponuję następujący test (dowolnym aucie):
- ruszyć na jedynce z niewielką prędkością (ok 5 km/h)
- wcisnąć sprzęgło i wyrzucić na luz
- toczyć się w ten sposób przez kilka sekund z wciśniętym sprzęgłem
- wrzucić dwójkę
Prawdopodobnie pojawi się dźwięk o którym pisze kolega Jaworr. Wynika to z faktu, że przełączając bieg w ten sposób uniemożliwiamy poprawne zadziałanie synchronizatora - wałek sprzęgłowy w skrzyni się zatrzymuje, wałek pośredni również, a wałek zdawczy kręci się niewielką prędkością. W tych warunkach nie zadziała poprawnie synchronizator i bieg wejdzie z oporem większym niż zwykle, dodatkowo możemy usłyszeć to "basowe tąpnięcie". To co opisuje kolega Jaworr to odwrotna sytuacja - obroty wałka sprzęgłowego są równie obrotom silnika, wałek pośredni i zdawczy też się obracają, więc synchronizator może zadziałać poprawnie i umożliwić "gładkie" zapięcie kolejnego biegu. Jeżeli jednak nie dostanie na to odpowiedniej ilości czasu, bo kierowca wbija bieg bardzo dynamicznym ruchem to pojawia się opór na lewarku i odgłos ze skrzyni towarzyszący zasprzęgleniu zębatki na wałku. Jeżeli taki opór i dźwięk mamy podczas normalnej zmiany biegu to, jak pisałem wcześniej jest to prawdopodobnie objaw problemu z poprawnym działaniem synchronizatorów.
Czyli moim zdaniem jeżeli użytkownik widzi problem to powinien zgłosić go do weryfikacji w ASO. Ale warto też zwrócić uwagę na sposób zmiany biegów. Może niech ktoś inny, nie wprowadzony w zagadnienie przejedzie się autem, a właściciel siedząc jako pasażer posłucha pracy skrzyni.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 09:08   #2016
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy jest jest to wada lub usterka skrzyni w konkretnym egzemplarzu, czy (sorry) nieumiejętna, niepoprawna zmiana biegu.
jeździłem już paroma Fordami z tą przypadłością, więc to raczej nie jest kwestia nieumiejętnej zmiany biegów. To był Focus MK3.5, C-max, Kuga MK1, Fiesta MK8. Co dziwne, dostałem przedwczoraj kolejną Fiestę MK8 jako auto zastępcze (przebieg 6.5kkm) i tego stukania nie było, ale za to przy ruszaniu było czuć wibracje na pedale sprzęgła.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 09:32   #2017
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździłem już paroma Fordami z tą przypadłością, więc to raczej nie jest kwestia nieumiejętnej zmiany biegów. To był Focus MK3.5, C-max, Kuga MK1, Fiesta MK8. Co dziwne, dostałem przedwczoraj kolejną Fiestę MK8 jako auto zastępcze (przebieg 6.5kkm) i tego stukania nie było, ale za to przy ruszaniu było czuć wibracje na pedale sprzęgła.
Ja z kolei nie słyszałem tego stuku w żadnym fordzie - obecny mk4 kombi 1.5 ecoboost 150, fiesta mk7 córek, focus mk3.5 1.0 125 (zastępczy w czasie serwisu), focus mk4 1.5 ecoblue (przebieg 13 km), focus mk3.5 1.5 diesiel, courier 1.5 diesel 100KM, custom 2.0 diesiel, mondeo mk5 2.0 diesel -ostatnie pięć to firmówki, jeżdżę nimi sporadycznie. To wszystko w ostatnim roku. Wcześniej jeszcze kilka zastępczych lub testowych, z wypożyczalni - głównie inne focusy mk3 i mk4.
Co do wibracji na sprzęgle w zastępczej fieście - nie dziw się, auta zastępcze albo demówki bywają zakatowane nawet przy niewielkim przebiegu. Taki przykład: Rozważaliśmy zakup do firmy rocznych kii optima z przebiegami około 12 tys. Auta po wynajmie długoterminowym (wg dealera) albo po wypożyczalni (wg mnie). Stan taki, że z dostępnych sześciu nie udało się wybrać dwóch.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 09:49   #2018
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

większość z tego, co piszesz to dizle, a wszystkie w których to zaobserwowałem to były benzyny. Do tego wszystkie były praktycznie nowe, najeżdżone po kilka tysięcy, tylko Focus MK3.5 miał przebieg ok. 20kkm.

BTW, wczoraj odebrałem auto z serwisu. Było już późno, więc nie było nikogo kto mógłby mi powiedzieć co dokładnie było przy samochodzie zrobione, ale na pewno:
1. akcja serwisowa 19S50 załatwiona
2. tylne zawieszenie - coś zrobili na gwarancji i na pewno czuć to w jeździe.

Czekam na dokładniejsze info z serwisu.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 09:58   #2019
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeździłem już paroma Fordami z tą przypadłością, więc to raczej nie jest kwestia nieumiejętnej zmiany biegów.
Pamiętam, że w MK1 też był problem ze stukami przy wyciskaniu sprzęgła. Też tak miałem. W końcu ktoś doszedł, że to problem z pedalierą. Wystarczyło dać podkładkę i problem z głowy.
Spróbowałem u siebie "dynamicznie" zmienić bieg i może raz coś mi uderzyło. Ale nie jestem pewien czy przypadkiem nie było to uderzenie pedału o podłogę.
Poza tym to nie jest auto sportowe. Trzeba tą wajchą machać z umiarem
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 10:29   #2020
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
większość z tego, co piszesz to dizle, a wszystkie w których to zaobserwowałem to były benzyny.
Pierwsze trzy to benzyny, zastępcze, testowe i wypożyczone również. Skrzynia do obecnych uturbionych benzyn nie różni się zbytnio od tych montowanych w dieselach. Przenosi podobny moment obrotowy.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.