Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2020, 10:34   #2021
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynia do obecnych uturbionych benzyn nie różni się zbytnio od tych montowanych w dieselach. Przenosi podobny moment obrotowy.
samo przełożenie główne jest zupełnie inne i już to może wystarczyć.

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 10:56   #2022
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
samo przełożenie główne jest zupełnie inne i już to może wystarczyć
Możemy jeszcze długo udowadniać sobie różne racje, ale to bez sensu. Moim zdaniem stuki o których tu mowa wynikają z zasprzęglania się zębatki wybranego biegu na wałku zdawczym zanim synchronizator zrobi swoją robotę i wyrówna ich obroty. Może to wynikać z wady lub usterki synchronizatora albo ze zbyt dynamicznego wrzucania biegu, z przełamaniem oporu jaki lewarek stawia zanim synchronizator wyrówna prędkości zębatki i wałka. Przełożenie główne ma na to niewielki wpływ. Można zgadywać, czy obecność dwumasy nie wytłumia trochę przenoszenia się dźwięku powodowanego przez zasprzęglenie zębatki. Hałas może pochodzić nie tylko od zębatki, ale też od mechanizmu zmiany biegów pokonującego większe opory, gdy bieg wchodzi przy niepełnej synchronizacji. W sumie to można sobie tak zgadywać.
Jeżeli natomiast problem obserwujesz w kilku różnych autach to może jednak to wina sposobu zmiany biegów a nie samochodów. Trudno przypuszczać, że wszystkie mają tę samą wadę. Daj auto komuś innemu, nie wprowadzaj go w zagadnienie, żeby się nie nastawił, sam usiądź obok i posłuchaj. Jeżeli usłyszysz stuki jedź do ASO, jeżeli nie to przyjrzyj się jak zmieniasz biegi.

Ostatnio edytowane przez robert_71 ; 08-05-2020 o 11:00
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 11:07   #2023
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trudno przypuszczać, że wszystkie mają tę samą wadę. Daj auto komuś innemu, nie wprowadzaj go w zagadnienie, żeby się nie nastawił, sam usiądź obok i posłuchaj. Jeżeli usłyszysz stuki jedź do ASO, jeżeli nie to przyjrzyj się jak zmieniasz biegi.
nie tylko ja mam z tym problem, a zaobserwowałem to tylko w nowych Fordach (ale nie w tym ostatnim, gdzie stukania nie było, ale za to pojawiło się kopanie/wibracje na pedale sprzęgła).
Były już nawet w tym wątku komentarze osób, które były w ASO i które dostały odpowiedź "TTTM".
Także to NIE JEST kwestia sposobu zmiany biegów.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 11:14   #2024
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Także to NIE JEST kwestia sposobu zmiany biegów.
Skoro kategorycznie NIE JEST, to koniec dyskusji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 11:48   #2025
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem stuki o których tu mowa wynikają z zasprzęglania się zębatki wybranego biegu na wałku zdawczym zanim synchronizator zrobi swoją robotę i wyrówna ich obroty. Może to wynikać z wady lub usterki synchronizatora albo ze zbyt dynamicznego wrzucania biegu, z przełamaniem oporu jaki lewarek stawia zanim synchronizator wyrówna prędkości zębatki i wałka.

Sprzyjać temu zjawisku mogą dwie cechy Focusa MK4:

- bardzo nisko biorące sprzęgło - pedał trzeba wcisnąć praktycznie do podłogi, żeby wysprzęglić napęd w 100%
- krótkie drogi które ma do pokonania drążek zmiany biegów umożliwiając tym samym naprawdę szybką ich zmianę
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 12:02   #2026
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzyjać temu zjawisku mogą dwie cechy Focusa MK4:

- bardzo nisko biorące sprzęgło - pedał trzeba wcisnąć praktycznie do podłogi, żeby wysprzęglić napęd w 100%
- krótkie drogi które ma do pokonania drążek zmiany biegów umożliwiając tym samym naprawdę szybką ich zmianę
Zgadzam się w 100%
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 12:15   #2027
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Żebyście mnie dobrze rozumieli z tym stukaniem skrzyni, ja nie szarpię skrzynią jak furiat co chce coś udowodnić.
Chciałbym żeby tego nie było, bo odbiera to radochę z prowadzenia i niepokoi.
Dlatego byłem też z tym w ASO.
W Golfie V np czegoś takiego nie miałem, u ojca w Civic 8 też tego nie ma.
Jestem z krakowa, jakby ktoś chciał to sprawdzić to nie ma problemu. Na kawę nie zaproszę bo jak pić w masce, ale przejechać się możemy.

Zmieniam dynamicznie bieg jak przy przyspieszaniu, na lewarku nie czuję oporu jakby się chciał zatrzymać bo wałki nie wyrabiają. Sprzęgło idzie do końca.

Jak zmieniam bieg powoli, tzn delikatnie przejście na luz, potem delikatnie 2. to też słychać ze skrzyni ale bardzo cicho.
W ASO mechanik prowadził drugiego takiego samego activa, byłem na miejscu pasażera i stukanie było takie samo.

Może to kwestia wytłumienia podłogi? Ogólnie w activie amortyzatory, bagażnik wszystko co się tłucze ma podstawę basową.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 13:11   #2028
polonezwrc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2020
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał polonezwrc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Preferuję manualną skrzynię biegów, silnik benzynowy 1.0 EB 125KM powinien mi wystarczyć, a o szklanym dachu to nawet nie słyszałem. Najlepiej, jeżeli by był w wersji ST-line. Wiem, że kombi ma wielowachacz ale nie lubię kombi i nie mam potrzeby posiadania takiego auta.
Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego jest inny układ biegów w wersji st-line i trend? W trend wsteczny jest do siebie i do góry a w st-line wsteczny jest od siebie i w dół.

stline.jpg
trend.jpg
polonezwrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 13:14   #2029
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

ja mam zwykłe titanium 1,5 150 km PB i mam R jak na 2 foto.
AdoKrycha007 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 13:26   #2030
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał polonezwrc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego jest inny układ biegów w wersji st-line i trend? W trend wsteczny jest do siebie i do góry a w st-line wsteczny jest od siebie i w dół.

Różnica nie wynika z wersji wyposażenia, a z wersji silnikowej. Silniki 1.0 mają inną skrzynię z wstecznym do tyłu.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.