Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2020, 11:39   #6321
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja tylko dodam że mój kolega który na codzień jeździ GLS w full opcji a jego żona BMW 7 też w maxie za każdym razem jak się widzimy jest zachwycony jakością wnętrza vignale i tym że miałem go "za takie grosze" według niego, bo koszt 175k po rabatach to dla niego grosze a jakość wnętrza porównuję z mercem czy bmw w autach które byłyby o 150 tys droższe w wyposażeniu vs vignale

Patrząc z tej strony w sumie się cieszę że za takie grosze mam auto 150k taniej niż w identycznej opcji u konkurencji
Ok nie mam 500 KM jak on ale cisza i prowadzenie nie jest powodem do wstydu aby dopłacać 150k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, jestem Kowalskim i płace keszem, on ma leasing

prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 12:01   #6322
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemcy, Anglicy czy Francuzi od kilkudziesięciu lat potrzebują mniej więcej tyle samo średnich pensji (około 12) na zakup samochodu klasy D,
Moim zdaniem osoba zarabiająca średnią pensję raczej nigdy nie mierzyła i nie mierzy w klasę D. To typowy klient klasy Compact. A mówimy tutaj raczej o co najmniej klasie średniej wyższej, której aspiracje i możliwości na zachodzie rosną - kosztem zwiększania odsetka osób niżej zarabiających
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 12:02   #6323
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Jeszcze w temacie dyskusji z przedstawicielem jednej z największych firm świadczących usługi wynajmu długoterminowego u nas i w Europie (uwagi dotyczą rynku w Polsce) - jeśli chodzi o niemiecką trójkę to BMW zaczyna być przez Klientów postrzegane jako takie pomost do premium i akceptowane w dużo większym zakresie jako marka dla pracowników - gdzie Merc i Audi nadal jest traktowane jako bardziej "premium".
Nie odnoszę się tym stwierdzeniem do tego która marka jest bardziej"premium" lepiej wykonana etc. ... tylko to jak jest postrzegana przez klientów flotowych i w jakim stopniu akceptowana przez floty jako "zamiennik" klasy D.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 12:07   #6324
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kto to zauważy normalnie użytkując auto , pomijam lizanie, głaskanie , czy po prostu świadomość że są.
Chodzi o to że jesteś w limitowanej grupie osób, które stać na taki wydatek niezależnie od jego racjonalnego uzsadnienia - ekstrawagancja, taka lepsza czy jak inni wolą, wyjątkowa kasta ludzi
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 12:15   #6325
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ja tak tylko na chwilę i dalej możecie się kłócić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Własnie odebrałem, na szybko Titek, 1.5EB + Power Ledy, Blisy, srisy i w zasadzie musze w sumie sprawdzić bo nie ja go konfigurowałem, tylko wziąłem z placu co było, bo to z firmy. Na szybko. Po przesiadce z prywatnego Focus'a to jak w domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko w miare znajome ale trochę gdzie indziej i parę rzeczy wiem ze jest więcej i musze poszukać, na razie nie miałem czasu bo tylko odebrałem wróciłem do domu i z powrotem do pracy ale w trakcie jazdy banan z gęby nie schodził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 12:22   #6326
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Masz rację. Tyle, że to już rozkmina dla psychiatrów, socjologów. Jak ktoś myśli że klasę da się kupić, to niech z osła zrobi araba.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 21-05-2020 o 12:33
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 12:49   #6327
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Na szczęscie nie ma uniwersalnej definicji premium. Dla Chińczyka niebieskookie, długie nogi w blondzie to premium, a u nas w stanardzie (tak dosłownie skomentował krajobraz znajomy Chińczyk, podczas jego pierwszej wizyty w Polsce 2 lata temu). Ma służbowe Audi Q3 - ale był mocno zaskoczony gdy wiozłem go moim Mk5 - szczególnie nie zaskoczyl, że to diesel (dynamika, wyciszenie, komfort jazdy)

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 21-05-2020 o 14:24
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 23:07   #6328
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze w temacie dyskusji z przedstawicielem jednej z największych firm świadczących usługi wynajmu długoterminowego u nas i w Europie (uwagi dotyczą rynku w Polsce) - jeśli chodzi o niemiecką trójkę to BMW zaczyna być przez Klientów postrzegane jako takie pomost do premium i akceptowane w dużo większym zakresie jako marka dla pracowników - gdzie Merc i Audi nadal jest traktowane jako bardziej "premium".
Nie odnoszę się tym stwierdzeniem do tego która marka jest bardziej"premium" lepiej wykonana etc. ... tylko to jak jest postrzegana przez klientów flotowych i w jakim stopniu akceptowana przez floty jako "zamiennik" klasy D.
Ja obserwuję, że za taką pół-premium przejściówkę jest uważane Volvo. Do niedawna w pewnym duńskim koncernie wszyscy handlowcy w Polsce jeździli kiedyś V50, potem V40, ale od kilku lat zrobili "regres" na Fordy. Znam kilka takich przypadków regresów, wszystko koncerny zachodnie. Pewien niemiecki koncern wchodząc na Polskę w latach 90 po prostu skopiował politykę flotową z centrali i szeregowi handlowcy dostali BMW E36 318i, po czym ktoś się w centrali zorientował, że w Polsce to jest absurdalny wręcz w tamtych czasach ołtarz i przegięcie, więc przeszli na Astry jak większość koncernów wtedy w Polsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znam też firmę, która z 10 lat temu przeszła z Passatów do A4, ale okazały się za ciasne i mniej wygodne i przeszli na Superby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na Merca to zwykle nie ma szans nawet prezes, jeśli jest tylko pracownikiem z jakimś przełożonym za granicą. Audi/BMW wchodzi powoli jako standard dla wysokiego szczebla, ale wciąż chyba jeszcze większość firm poprzestaje na Passacie albo jakimś plebejskim SUVie.

I oczywiście nikt mi nie powie, że tu problemem jest rata przy rocznej pensji zarządu 300k+. Chodzi o choć trochę uskromniony wizerunek, co jest dziwne, bo w Niemczech Mercedes nie jest żadnym ołtarzykiem - przecież nowa E-Klasa to najpopularniejsza taksówka od czasów jej pierwszego protoplasty, a nowe BMW 5 to najpopularniejszy tam obok Passata radiowóz policyjny. Nawet w Polsce na mytaxi/freenow jeździ pełno nowych E220d w specjalnej bieda-taxi-edyszyn.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 22-05-2020 o 05:28
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 06:25   #6329
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

też słyszałem, że volvo to takie półpremium.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 07:41   #6330
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Podobnie jak np. Alfa-Romeo.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.