Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|świętokrzyska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2021, 12:35   #1
Rabbus
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 10-12-2020
Skąd: Kielce
Model: Escape
Silnik: 1500
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie LPG do 1.5 Ecoboost

Wtam
Czy instalował ktoś LPG do silnika 1.5 Ecoboost?
Jeśli tak to jaki koszt i jaki warsztat polecacie?
No i jak to w ogóle się sprawuje.
Pozdrawiam

Rabbus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 08:26   #2
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 194
Domyślnie Odp: LPG do 1.5 Ecoboost

Ja założyłem LPG do mojego Focusa 1.5 EB 182KM. Instalacja KME Nevo Sky Direct model 2, reduktor Silver S8, wtryski Hawk. Jest to instalacja z tzw. dotryskiem benzyny. Ogólnie jestem zadowolony, przejechałem na gazie ok. 6 tyś. km, średnie spalanie ciężko dokładnie określić bo teraz jak jest zimno to długo się jedzie na benzynie zanim się przełączy na gaz, ale na początku jak sprawdzałem w lato/jesień to wychodziło w granicach 10 LPG + 1,5 benzyny na 100 km. Samochód jest trochę słabszy na gazie niż na benzynie, ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy, na pewno na wiosnę będę chciał go lepiej dostroić bo teraz nie miałem na to czasu. Ogólnie na każde 100 przejechanych kilometrów wg. moich obliczeń oszczędności wynoszą przy obecnych cenach 10-15 zł w zależności od stylu jazdy, a instalacja kosztowała 4000 zł więc powinna mi się zwrócić po niecałych 2 latach. Jak ktoś jeździ po mieście to więcej będzie zużywane benzyny na dotrysk, nawet do 3 l/100km, a w trasie przy w miarę spokojnej jeździe można zejść do dotrysku w ilości 0,8 l/100km. Jak by co to pytaj to napiszę więcej. Pozdrawiam.
Edit: mam mały problem z szarpnięciem podczas przełączania na gaz - opisałem problem w nowym temacie w dziale LPG.

Ostatnio edytowane przez Piotr.. ; 06-02-2021 o 13:11 Powód: dodatkowa informacja
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 13:10   #3
wppawell
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-08-2018
Skąd: świętokrzyskie
Model: focus
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: LPG do 1.5 Ecoboost

Instalacja STAG -400 z dotryskiem benzyny, spalanie 7l gaz,1.4l benzyna.Jazda ok.dziennie 60 km,1/4 miasto,średnia prędkość 43km,cena 4200zł
wppawell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2022, 00:06   #4
Mario80
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: SZCZECIN
Model: Skoda Rapid
Silnik: 1.4TDI 90PS DSG
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: LPG do 1.5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Piotr.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja założyłem LPG do mojego Focusa 1.5 EB 182KM. Instalacja KME Nevo Sky Direct model 2, reduktor Silver S8, wtryski Hawk. Jest to instalacja z tzw. dotryskiem benzyny. Ogólnie jestem zadowolony, przejechałem na gazie ok. 6 tyś. km, średnie spalanie ciężko dokładnie określić bo teraz jak jest zimno to długo się jedzie na benzynie zanim się przełączy na gaz, ale na początku jak sprawdzałem w lato/jesień to wychodziło w granicach 10 LPG + 1,5 benzyny na 100 km. Samochód jest trochę słabszy na gazie niż na benzynie, ale nie ma jakiejś wielkiej różnicy, na pewno na wiosnę będę chciał go lepiej dostroić bo teraz nie miałem na to czasu. Ogólnie na każde 100 przejechanych kilometrów wg. moich obliczeń oszczędności wynoszą przy obecnych cenach 10-15 zł w zależności od stylu jazdy, a instalacja kosztowała 4000 zł więc powinna mi się zwrócić po niecałych 2 latach. Jak ktoś jeździ po mieście to więcej będzie zużywane benzyny na dotrysk, nawet do 3 l/100km, a w trasie przy w miarę spokojnej jeździe można zejść do dotrysku w ilości 0,8 l/100km. Jak by co to pytaj to napiszę więcej. Pozdrawiam.
Edit: mam mały problem z szarpnięciem podczas przełączania na gaz - opisałem problem w nowym temacie w dziale LPG.
I jak sie sprawuje instalka?
Miales cos aktualizowane, regulowanie?
Jak spalanie Pb/LPG?

Ten silnik chyba szybko sie rozgrzewa, wiec przelaczenie na gaz rowniez powinno nastpic szybko w zimie?
Mario80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 07:46   #5
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 194
Domyślnie Odp: LPG do 1.5 Ecoboost

Przy temperaturze otoczenia w granicach od -10 do 0 stopni przełącza się na gaz po przejechaniu ok. 4-5 km na trasie. Miałem robioną regulację instalacji podczas jazdy, obecnie w tych warunkach pogodowych spalanie gazu wynosi ok. 7 - 7,5 l / 100km + benzyna, ale nie wiem ile dokładnie bo nie liczyłem, ogólnie jeśli chodzi o spalanie to bardzo jest to uzależnione właśnie od temperatury zewnętrznej, bo jak jest zimno to więcej jedzie się na samej benzynie, co zaburza możliwość ustalenia jakie spalanie jest na gazie.
W okresie letnim na pełnym banku benzyny robiłem ok. 2500 km. Czyli powiedzmy że średnio coś ok. 2 l benzyny na 100 km idzie, do tego jakoś 9 litrów gazu.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 13:59   #6
Mario80
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: SZCZECIN
Model: Skoda Rapid
Silnik: 1.4TDI 90PS DSG
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: LPG do 1.5 Ecoboost

Może masz reduktor wpiety rownolegle zamiast szeregowo i dlatego dluzej musisz czekac na przelaczenie.
Czy szybko po odpaleniu odczuwasz cieplo z nawiewow?
Mario80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.