Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2017, 08:22   #541
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Wolałbym od razu kupić ST, a nie dłubać przy 1.5, który się rozpadnie przy pierwszym lepszym upalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 09:52   #542
Banny
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2015
Skąd: Słowacja
Model: Focus MK3.5
Silnik: 1.5EB 205KM, 338Nm by TuneFOrce
Rocznik: 2015
Postów: 75
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

1.6EB z hybrydą trzymają się i myślę że z 1.5EB nie będzie inaczej.
Banny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 10:57   #543
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Banny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W końcu znalazłem ten Focus 1.5 z hybrydą od Pumaspeed, 235HP:
Modyfikacje tylko K&N i hybrydą. Więc wodny intercooler jest naprawdę wydajniejszy.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oh, nie mogę się doczekać lata I modyfikacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ja dobrze widzę, sama modyfikacja turbiny i filtr stożkowy, dały takie przyrosty ??
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 10:57   #544
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Banny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.6EB z hybrydą trzymają się i myślę że z 1.5EB nie będzie inaczej.
Jak jeżdżone trzymają ? Bo jest tu na forum kolega z hybrydą ze średnim spalaniem 8,5-9 litrów, więc musi się trzymać, mnie interesuje ile to wytrzyma przy wykorzystaniu osiągów, a nie toczeniu się, czy wykorzystaniu przyspieszenia na kilka sekund....a sorry, ale nie wierzę by długo wytrzymał....i na 100 % 2.0 ST przeżyje takiego wyżyłowanego 1.6, więc sorry, ale nie widzę sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taka hybryda z lepszymi hamulcami i oponami też swoje kosztuje i spokojnie można od razu przystosowanego do szybszej jazdy ST kupić....

Bump:
Cytat:
Napisał kafar42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ja dobrze widzę, sama modyfikacja turbiny i filtr stożkowy, dały takie przyrosty ??
w 1.6 hybryda daje 270 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I co z tego jak i tak rzadko można korzystać z tej mocy by się nie rozsypało.....rozumiem jak ktoś robi chipa na 200+KM, ale hybrydy w tym silniku to już jak dla mnie przerost formy nad treścią.....by przynajmniej ten silnik był zakuty od dołu, a nie jest.....

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 23-03-2017 o 11:05
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 11:11   #545
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał kafar42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ja dobrze widzę, sama modyfikacja turbiny i filtr stożkowy, dały takie przyrosty ??
W Fordach turbiny fajnie generują moment obrotowy ale niestety u góry z racji wąskiego gardła moce maksymalne są mizerne...hybryda i DP dają lepszy flow, niższe EGT i dzięki temu u góry jest mocniej...

Ja osobiście nie widzę 230KM na seryjnym coolerze wodnym
Jak widzicie na wykresach jakie wrzucam, te samochody sa mega czułe jeśli chodzi o termikę...zimą wychodziło po 350Nm, a teraz jak jest cieplej to 320-300Nm max. I powtórzę...nie chodzi o normę tylko limitery...
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 16:47   #546
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wolałbym od razu kupić ST, a nie dłubać przy 1.5, który się rozpadnie przy pierwszym lepszym upalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótka konkluzja:
Nowy focus 1.5 150 KM do kupienia w salonie za 67 000 zł (ja tak nabyłem zeszłorocznego z rabatem 18 000 zł+ gratisy) zrobienie go na 200 KM kosztuje 1000 zł, większe modyfikacje na ok. 230-250 KM to koszt do ok. 10 000 zł, razem wychodzi jakieś 75 000 zł.

Nowy focus ST koszt od 117 000 zł w górę, koszt chipa taki sam, a koszt większych modyfikacji od klilku do kilkunastu tys. zł.

Do szybkiej jazdy po mieście i po trasie 1.5 po modach wystarczy w zupełności.
Wybór jest moim zdaniem oczywisty, ale jak ktoś śpi na pieniądzach to RS niech sobie nabędzie i się cieszy.
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 06:24   #547
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał kafar42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krótka konkluzja:
Nowy focus 1.5 150 KM do kupienia w salonie za 67 000 zł (ja tak nabyłem zeszłorocznego z rabatem 18 000 zł+ gratisy) zrobienie go na 200 KM kosztuje 1000 zł, większe modyfikacje na ok. 230-250 KM to koszt do ok. 10 000 zł, razem wychodzi jakieś 75 000 zł.

Nowy focus ST koszt od 117 000 zł w górę, koszt chipa taki sam, a koszt większych modyfikacji od klilku do kilkunastu tys. zł.

Do szybkiej jazdy po mieście i po trasie 1.5 po modach wystarczy w zupełności.
Wybór jest moim zdaniem oczywisty, ale jak ktoś śpi na pieniądzach to RS niech sobie nabędzie i się cieszy.
Jak ktoś ma pieniędzy to niech się nie bierze za tuningi hybrydowe, bo skończy na drzewie jak nie zmieni kół i hamulców na lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym co fabryka to fabryka, a nie żyłowanie kosiarki 1.5 na maksa po kosztach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 09:04   #548
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś ma pieniędzy to niech się nie bierze za tuningi hybrydowe, bo skończy na drzewie jak nie zmieni kół i hamulców na lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym co fabryka to fabryka, a nie żyłowanie kosiarki 1.5 na maksa po kosztach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Idąc takim tokiem rozumowania człowiek przestałby się w końcu rozwijać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja myślę, że 230KM/370Nm silnika nie zabije ale z pewnością w jakimś stopniu skróci jego żywotność...ale czy to ma znaczenie? W jednym aucie silnik zupełnie seryjny padnie po 30k km-ów, a w drugim po tuningu zrobi 200k km-ów...takie mamy czasy i plastikowe auta...tak więc trzeba się bawić i korzystać póki można, bo za 10lat to benzynę będzie można kupić tylko nielegalnie, w ampułkach 50ml, tak żeby można było sobie wylać w garażu i poczuć woń "beny" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 11:28   #549
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś ma pieniędzy to niech się nie bierze za tuningi hybrydowe, bo skończy na drzewie jak nie zmieni kół i hamulców na lepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym co fabryka to fabryka, a nie żyłowanie kosiarki 1.5 na maksa po kosztach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.5 to nie jest silnik od kosiarki, tak na marginesie teraz wszyscy wsadzają silnik o pojemności 1.5 do swoich aut: opel w Astrze i nowej Insigni, honda w Civicu, volkswagen w Golfach. Wszystko są to silniki z turbo i mają teoretyczną wytrzymałość deklarowaną przez producenta na ok. 300 000 km, nawet po chipie jeśli ktoś będzie dbał o silnik 1.5 to prędko się nie rozleci !!!
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 11:47   #550
Cons
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta ST MK7
Silnik: 1.6 182
Rocznik: 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał kafar42 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.5 to nie jest silnik od kosiarki, tak na marginesie teraz wszyscy wsadzają silnik o pojemności 1.5 do swoich aut: opel w Astrze i nowej Insigni, honda w Civicu, volkswagen w Golfach. Wszystko są to silniki z turbo i mają teoretyczną wytrzymałość deklarowaną przez producenta na ok. 300 000 km, nawet po chipie jeśli ktoś będzie dbał o silnik 1.5 to prędko się nie rozleci !!!

Się nie denerwuj, zombie wchodzi w ten dział tylko po to, żeby pouczać jak to tuning jest zły i niedobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W sumie do dzisiaj nie wiem po co z taką zajadłością to robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.