Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2018, 23:48   #11
osse20
ford::amateur
 
Avatar osse20
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: ŁÓDZKIE
Model: FORD S-MAX 2.0
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007r
Postów: 6
Domyślnie Odp: raz odpala a raz nie

WITAM
Forda s-max 2.0tdci rok 2007 tak pokrotce streszcze temat samochu od rana zapala prawie od strzala czasami musze dwa razy zakreci pozniej caly dzien jak jezdze nie ma problemu ale jak pojade do pracy zostawie auto na 8 godz to jest tragedja wcale nie chce zapalic tylko dopiero za 4-5 strzalem go odpale jak batteria nie padnie .Zaowazylem ze przewodach paliwowych sa drobne bombelki powietrza ale nie jestem pewien czy to jest problem czy ten model tak wiec jezeli ktos cos moze poradzic to prosze o pomoc bo nie wiem vzy wymienic rozrusznik czy przewody paliwowe locznie z calym housing filter czy nowy akumulator proszeo pomoc

osse20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 17:05   #12
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: raz odpala a raz nie

Problemy z rozrusznikem raczej objawiaja sie losowo. Raz pali z polobrotu a raz trza chechlac i chechlac. W celu wykluczenia rozrusznika, to trzebaby go wyjac z auta i ocenic stan panewek. Nie sa one smarowane wystarczajaco przez co sie zuzywaja doszczetnie i rotor ociera o stator. W konsekwencji silnik nie osiaga odpowiedniej predkosci obrotowej do uruchomienia wtrysku. Na kompie mozna sprawdzic do jakich obrotow twoj rozrusznik jest w stanie rozkrecic silnik.
Jesli sie nie myle to wartosc progowa jest wysoka bo okolo 800 obr/min.
Co do ukladu paliwowego, to jesli masz nieszczelnosc w okolicach filtra paliwa, to powinienes zauwazyc po dlugim postoju powietrze w przezroczystym Przewodzie paliwowym. Ale nieszczelnosci moga byc takze w partii przelewowej.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 17:09   #13
Bogdan1963
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: raz odpala a raz nie

Miałem bąbelki w przewodach i pomogła wymiana filtra paliwa. Stary filtr był dobrze przykręcony, a mimo to gdzieś puszczała uszczelka. Dodam, że zauważyłem to przypadkiem, bo auto paliło idealnie.
Bogdan1963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 17:51   #14
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: raz odpala a raz nie

Cytat:
Napisał Bogdan1963 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem bąbelki w przewodach i pomogła wymiana filtra paliwa. Stary filtr był dobrze przykręcony, a mimo to gdzieś puszczała uszczelka. Dodam, że zauważyłem to przypadkiem, bo auto paliło idealnie.
A po wymianie filtra masz jeszcze babelki, czy ten fenomen znikl calkiem?
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.