Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2017, 09:07   #31
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał kafarsmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem olej jakiś czas temu i zrobiłem adaptację skrzyni no i zmieniłem styl jazdy A w zasadzie szybciej hamuje przed światłami i jak narazie odpukać spoko czasami jakieś szarpniecia są ale nie takie jak przed bardziej delikatne no i na zimnym silniku uważam tym bardziej ze stan mojego licznika po głębszej analizie nie jest realny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mechanik pozatym stwierdził że wszystko ok w skrzyni i nie ma się do czego doczepic a zajmuje się tylko fordami i opinie ma bardzo dobre wiec nie mam powodu mu nie wierzycGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tylko się cieszyć. Cóż co do rzeczywistego przebiegu ma to wpływ na żywotność skrzyni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generalnie sprzęgła w skrzyni mają swoją żywotność. Podobno do 400 tyś. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał wwwpawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i sobie pojeździłem. Dojechałem do skrzyżowania, pier...nięcie i... brak biegów nieparzystych i wstecznego. Błąd P2849, P284A, P0700. Dosyć mam już tej skrzyni. Kto w lubelskim zrobi mi przekładkę na manuala?

Cóż jak dla mnie to efekt uszkodzonego sprzęgła. Może do końca niewłaściwy olej miałeś zalany - słabe chłodzenie sprzęgieł. Coś sądzę, że plastyki które są w sprzęgłach w jednym ci padły i dlatego nie masz biegów.

FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 11:42   #32
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał FORD FUN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż jak dla mnie to efekt uszkodzonego sprzęgła
Dla mnie to bardziej efekt niewłaściwego warsztatu i mechanika, który wcześniej robił tą skrzynię, ale to nic, zrobię mu regionalną antyreklamę.
Jak ktoś ma problem z powershitem to niech jedzie nawet na drugi koniec Polski, byle do kogoś, kto ma pojęcie o działaniu tej skrzyni i ma dostęp do części. Ja zdecydowałem przełożyć na manual, bo już mam dosyć, tylko, że chętnych do zrobienia przekładki nie ma.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 11:47   #33
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał wwwpawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to bardziej efekt niewłaściwego warsztatu i mechanika, który wcześniej robił tą
Współczuje Ci najgorsze to kiepski warsztat który jeszcze na dodatek nie poczuwa się do odpowiedzialności. Cóż życzę Ci szybkiego znalezienia warsztatu co przełoży ci skrzyni na manuala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 12:26   #34
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Niby warsztat robi DSG, ale jak widać to nie to samo.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 12:32   #35
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

DSG zupełnie inaczej jest skonstruowana...
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 12:46   #36
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Widocznie mechanik uważał, że to to samo. W każdym razie już wiem, że w lubelskim nie ma nikogo, kto zna się na tych skrzyniach. Sami teoretycy.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 14:13   #37
tomluk7
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-10-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Witam. Włączę się do wątku. Zauważyłem, że powyżej 140km/h słyszę jakby łożysko w skrzyni (chyba każdy słyszał jak chodzi łożysko w zepsutej suszarce do włosów) i czuć drgania auta. Mechanik wstępnie powiedział, że może to być wytarty wałek główny i wtedy lepiej szukać innej skrzyni (podobno wałek niedostępny jako nowa część). Czy ktoś miał podobne objawy i czy zdiagnozowano u kogoś taką usterkę? Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy skrzyniami
AV9R7000AC, AV9R7000AD, AV9R7000AG, AV4R7000BF? Co oznaczają końcowe litery?

Ostatnio edytowane przez tomluk7 ; 13-12-2017 o 14:16
tomluk7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2017, 23:58   #38
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał tomluk7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy skrzyniami AV9R7000AC, AV9R7000AD, AV9R7000AG, AV4R7000BF? Co oznaczają końcowe litery?
Trzy pierwsze to te same skrzynie. Końcowe litery mogą oznaczaja czas produkcji i mogą różnić się softem. Są jednak zamienne. Ostatnia to inna skrzynia, mimo, że obudowa jest ta sama, mogą być np inne przełożenia, inny soft.
...chyba, że się mylę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 08:39   #39
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cytat:
Napisał wwwpawel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzy pierwsze to te same skrzynie. Końcowe litery mogą oznaczaja czas produkcji i mogą różnić się softem. Są jednak zamienne. Ostatnia to inna skrzynia, mimo, że obudowa jest ta sama, mogą być np inne przełożenia, inny soft.
...chyba, że się mylę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie mylisz się. Oznaczenia literowe na końcu to oznaczenia rocznikowe. Mogą różnić się softem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 09:25   #40
tomluk7
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-10-2017
Skąd: Zielona Góra
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Dziękuję.
tomluk7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.