Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2017, 22:11   #1
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Cześć,

chciałem zapytać osoby na forum, czy ktoś może przesiadł się z Mondeo mkIV do C-maxa, bądź innego minivana tej klasy? Jakieś wrażenia, opinie? Czy ktoś żałuje takiej przesiadki, czy wręcz przeciwnie, uważa, że to była świetna decyzja?

Jestem od roku użytkownikiem Mondeo MkIV. Ogólnie, z auta jestem bardzo zadowolony. Zapewnia mi komfort i bezpieczeństwo w trasie, jest dość tani w utrzymaniu i, jak na razie, bezawaryjny. Kupując go, nie miałem jeszcze potomstwa, więc walory funkcjonalne były dla mnie ważne, ale nie priorytetowe.
Teraz sytuacja się nieco zmieniła.
Miałem przyjemność jechać ostatnio nowym C4 Picasso i stwierdziłem, że jako auto rodzinne to inna liga. Mnóstwo miejsca przy kompaktowych wymiarach, 3 niezależne fotele z tyłu, wygodniejsze wsiadanie i, tak po prostu, bardziej nowoczesna technologia (co wcale nie musi być zaletą).
Mieszkam w dużym mieście, gdzie wiecznie brakuje miejsc parkingowych. Sam mam wąskie miejsce parkingowe pod domem, i o ile parkując Fiestą wysiadam normalnie, to już z Mondeo wysiadam "na zapałkę". To wszystko skłania mnie do zakupu czegoś bardziej kompaktowego, ale jednocześnie pozwalającego mi transportować rodzinę, wózek itp. C4 Picasso, C-max. Wcześniej tych aut nawet nie rozważałem, a teraz zastanawiałem się, czy z Mondeo nie przesiąść się do minivana.


Jakieś Wasze opinie lub doświadczenia? Będę wdzięczny za odzew.

dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 22:25   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Krok wstecz moim zdaniem. Inna liga.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 22:40   #3
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Jeśli wybierzesz lepszy silnik to imo będziesz zadowolony. Choć autko większe, to bardzo fajnie wygląda
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 22:41   #4
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Co jest wieksze? Cmax? przeciez to wysoki focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 22:46   #5
enifokus
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 2
Thumbs up Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Zrobiłem dokładnie taką przesiadkę o jakiej myślisz.
Przesiadłem się z Mondeo MKIV 2.0 TDCi (140 KM) w budzie Hatchback do Forda Grand C-MAX'a.
Podobnie jak u Ciebie, związane to było z powiększeniem się rodziny.

Czy to był dobry wybór? Nie zamieniłbym się z powrotem. Jeśli chodzi o wygodę dla kierowcy, niewielka różnica (na korzyść Mondeo jednak). Osiągi są jak dla mnie identyczne. Oba pojazdy mają taki sam silnik, prawie taką samą masę. Jeśli chodzi o praktyczność, mój (i każdy inny) Maksik bije Mondeo w każdym miejscu.
W aucie są wszystkie udogodnienia które miałem w Mondeo ale w Mondeo nie ma tych z C-MAX'a.
Do auta wygodnie się wsiada na mocno zatłoczonych parkingach (mieszkam w centrum Warszawy), przesuwne tylne drzwi sprawiają że zapomniałem o problemach i akrobatyce przy sadzaniu w foteliku 3-latka i przypinaniu obok jego półrocznego brata w nosidełku. Pasażerka też jest zadowolona i twierdzi że w ogóle wygodniej.
Synek siedząc z tyłu, dzięki temu że siedzenie jest wyżej, widzi co jest za oknem a nie jedynie plastiki na drzwiach. W ten sposób podróż nie musi trwać krótko bo się nie nudzi tak jak w poprzednim aucie (i nie marudzi).
enifokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 09:36   #6
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

przesiądź się na s-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja tak planuję.. wtedy masz to co w mondziaku tylko wyżej siedzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. idealne rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 09:55   #7
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Ale kwota też siedzi wyżej... :-(
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 11:54   #8
enifokus
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford GRAND C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Moje oczy uśmiechają się do każdego mondka, którego mijam przechodząc obok na ulicy.
S-MAX, fajna furka, duuża.
Czasem zdarz mi się jeździć S-MAXem z takim samym silnikiem jak miałem w ostatnim mondku i aktualnie w Grand C-MAX-ie.

Jeśli miałbym więcej miejsca do parkowania i więcej pieniędzy na auto, skończyłoby się na S-MAXie. Mondeo z fajnym silnikem (i w automacie) to pieśń przyszłości gdy dzieci już nie będą jeździć w fotelikach.

Na obecnym etapie życia wspomniany wyżej C-maksik jest jednak rozwiązaniem idealnym...

Pozdrawiam
enifokus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 14:31   #9
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

Dzięki za odpowiedzi.
Co do S-maxa, owszem, świetne auto, ale dla mnie na teraz za duże. Rzecz w tym, że szukam czegoś bardziej kompaktowego, ale z zachowaniem dużej przestrzeni.
C4 Picasso II ma długość 4,42, czyli ponad 30 cm mniej od Mondeo. Do tego dochodzi większa zwrotność. Nie wiem jak jest z C-maxem, bo nie miałem z nim do czynienia. Grand C-max funkcjonalnie jest świetny, ale ten wygląd... (tak, zaraz mi ktoś zarzuci, że nowe Picasso to druga Multipla...).
Obawiam się, że po przesiadce do C-maxa rozczaruje mnie wyciszenie czy np. niewygodna pozycja za kierownicą. A na końcu okaże się, że bagażnik w nim jest co prawda duży, ale nieustawny, a te fotele z tyłu to już w ogóle są*tylko dla dzieci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tę chwilę, jestem skłonny do przesiadki do C4 Picasso, ale może rozchodzę to w sobie i zmienię zdanie po jeździe próbnej (choć auto chciałbym i tak kupić 2 letnie). C-max też nie jest zły, ale w*środku wygląda trochę jak Fiesta, która też już nieco mi się znudziła (co innego model po lifcie).
Jak ktoś miałby jeszcze własne obserwacje, to proszę o opinie.
dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 16:30   #10
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Przesiadka z Mondeo mkIV --> C-max

S-Max jest krótszy od Mondeo. No ale w S-Maxie zwrotność zawodzi. Żeby nie powiedzieć, że jest beznadziejna. Na miasto nieporęczne ale z drugiej strony co na mieście robią suvy?

tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.