Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2017, 22:07   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zużyte zwykłe sprzęgło może dawać taki objaw?
Nie

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 22:18   #22
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro kupuje w ASO nowy zawór pompy. Poswiece te kase dla idei rozwiązania tego problemu. Panowie, może trzeba odpuścić układ paliwowy jako przyczynę. Może to jest kwestia zużytych elementów np sprzęgła. Gdyby w moim Transicie była dwumasa, sądzę, że 90% mechaniorów obstawiało by ją jako przyczynę szarpania. Czy zużyte zwykłe sprzęgło może dawać taki objaw?


mariusz1978, zawór SCV kupowałeś w ASO? Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym, który dwukrotnie z Allegro kupował je wadliwe (zapakowane jak oryginalne Denso).
nie , kupowałem w sklepie internetowym z częściami do forda . zastanawia mnie jeszcze zawór na szynie paliwowej on też ma duże znaczenie ale tego nie wymieniałem .
też nie mam dwumasy , u mnie sprzęgło dobrze chodzi ale czuć delikatne pulsowanie na pedale sprzęgła ....nie ślizga się i dobrze ciągnie "bierze" w połowie wysokości .
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2017, 22:37   #23
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Narazie kupiłem na Allegro za małe pieniądze 2 sztuki na podmianę. W ASO Ford 800 zł...). Zacznę od tego... Dam znać po podmianie.
u mnie jak sprawdziłem pedał gazu na max wciśniętym pokazuje 82% a powinno być 100% . wymiana z tego co czytałem albo nie daje żadnego skutku albo pomaga na chwilę , po prostu ścieżki na potencjometrze są wytarte .
czy może to być przyczyna poszarpywania ...nie wiem

tutaj filmik jak ktoś tam sprawdza i niby coś tam regeneruje i dział , pytanie jak długo .

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

nowy pedał gazu oryginał to koszt ok 390 zł

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


-------------------------------------------------

tutaj jest długi ale ciekawy filmik na temat poszarpywania .

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wykresy które pokazuje na telefonie pokazują nierówną pracę silnika .

u mnie jest identycznie .

co wymienił widać na filmie , ja wymienił bym jeszcze zawór ciśnienia na listwie paliwa .

wymienił bym cały komplet gdybym miał pewność że to pomoże
nie jest to mały koszt bo sumując

pedał gazu 390
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zawór nadmiarowy 350
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zawór ciśnienia na listwie 495
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zawór scv oryginał 345
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


nie wiem czy na to poszarpywanie ma również wpływ przepływomierz bo u mnie jest chiński zamiennik i przekłamuje , egr mam sprawny ale zaślepiony , zawór scv też mam zamiennik jakiś najdroższy kupiłem na jakiejś stronie forda....ale to jednak zamiennik .

podsumowując nie mam już siły z tym walczyć i jeżdże tak jak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w sumie z odpalaniem problemów nie mam , nie kopci jakoś nadmiernie , w zeszłą zimę palił mi do -20 bez problemu i to tylko na 2 świecach . dopiero w lato przy okazji czyszczenia kolektora dolotowego wymieniłem kolejne 2 . zobaczymy jak będzie w tym roku . Nie zapalił mi dopiero jak było -25 ale to już wina akumulatora bo trzeba było długo kręcić .



c
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 14-10-2017 o 22:40
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 10:56   #24
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Z rzeczy, które wymieniłeś pozostał mi jedynie zawór przelewowy na listwie.
Resztę w ostatnim czasie wymieniłem czyli:
1. Zawór SCV na pompie-kupiony w ASO (wczoraj)
2. Czujnik ciśnienia na listwie
3. Pedał gazu podmieniony na inne dwa

Zastanawiam się tylko czy kupować ten z Allegro (sądzę, że chińszczyzna) czy kupić za grosze 2 używane listwy z tymi zaworami, zdemontować i podmienić u siebie?

Do zeszłego roku używałem też Trafica 2.5 135km. Silnik kozak. Zrobiłem nim ponad 500 tys km. Miał jednak jedną wadę. Podczas przyspieszania gasł. Zadnych bledów komputer nie pokazywał. Gdybym słuchał mechaników wymieniłbym pół silnika. Wtryski i pompa byłaby na początku. Posłuchałem jednak kolezki który miał to samo i akurat poniósł koszty wymiany pompy, wtrysków i wszelakich czujników/zaworów. Winowajcą był właśnie zawór przelewowy na listwie. Kupiłem taki na Allegro bo w ASO występuję oczywiście tylko z listwą i było po problemie. Może w naszych Transitach jest podobnie. Oby... bo nic dodatkowego wymienić już się nie da...
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 13:21   #25
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Panowie
A jakie są prawidłowe wartości ciśnienia paliwa na listwie?
1. Po włączeniu zapłonu
2. Na biegu jałowym
3. Podczas przyspieszania

Chciałbym to wiedzieć żeby porównać wartości przed zmianą zaworu przelewowego i po oraz żeby wiedzieć czy sam zawór jest OK.
Mój Transit to wersja 85 KM.

Ostatnio edytowane przez firlej ; 15-10-2017 o 13:25
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 14:06   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie
A jakie są prawidłowe wartości ciśnienia paliwa na listwie?
1. Po włączeniu zapłonu
2. Na biegu jałowym
3. Podczas przyspieszania

Chciałbym to wiedzieć żeby porównać wartości przed zmianą zaworu przelewowego i po oraz żeby wiedzieć czy sam zawór jest OK.
Mój Transit to wersja 85 KM.
1. Po włączeniu zapłonu 0 (zero). Przy kręceniu rozrusznikiem 300 barów (+/- 50 barów)
2. Ok. 200 barów (+/- 50 barów)
3. Zależy od obrotów, położenia pedału przyspieszenia, wskazań czujnika MAP (temp. i ciśnienie w dolocie) i wskazań innych czujników (np. temp. paliwa)
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 09:06   #27
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem randkę po mieście.
Jednak na wykresie jest mały bo mały spadek ciśnienia.

Teraz pytanie czy nowy czujnik na pompie jest felerny czy może czujnik na listwie niedomaga

Bump: Jutro zrobię podobna próbę tylko na rozgrzanym silniku.

Bump: Firlej nie miałem motywacji i już nawet siły żeby z tym walczyć ale może wspólnie damy radę. Ja po wymianie tego czujnika robilem kalibracja pompy forscan z interfejsem st1170 bluetooth.. Powodem było wyskakiwanie komunikatu usterka silnika po odaptacji było już ok...bez komunikatu. Ale z tego co mówił sprzedawca nie ma takiej potrzeby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama wymiana jest prosta. Trzeba zwrócić uwagę na gumowy Oring Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podpowiedzieć mi w jaki sposób Forscan-em robiłeś kalibrację zaworu na pompie. Oprócz tego nie wiem czy trzeba robić kalibrację czujnika ciśnienia na listwie?

Bump: Po wymianie zaworu przelewowego na listwie poprawy nie ma. MASAKRA!!! Chyba odpuszczę temat bo wpadam tylko w koszta.
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2017, 18:39   #28
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Robilem adaptacji pompy krok po kroku zgodnie z komunikatem który podawał. Robiłem z laptopa z poziomu Windows 7 forscan w wersji rozszerzonej.
Adaptacji samego czujnika na pompie nie ma, to samo z czujnikami na listwie.
Trwa to ok 20 min. Silnik musi mieć min 60*C.
Poszukam chyba gdzieś mam zdjęcia jak to robiłem.
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 12:24   #29
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Po wymianie zaworu na listwie wczoraj wyczyściłem czujnik ciśnienia doładowania bo był cały w syfie z kolektora. Nic to nie zmieniło w kwestii szarpania ale w sytuacji zaślepionego EGR czysty czujnik to ważna kwestia.
Jeździłem wczoraj z podpiętym kompem (żadnych błędów!!!) i sprawdzałem różne parametry pracy silnika. Wnioski mam takie:
1. Podczas szarpania ciśnienie na listwie nie skacze i wszystkie parametry silnika od stronu układu paliwowego są wzorowe.
2. Natomiast zauważyłem, że podczas szarpania dziwnie wygląda wykres pracy turbiny tzn wyglada to tak jakby turbina włączała się i wyłączała. Sama turbina była regenerowana w lipcu, nie ma żadnych wycieków, pracuje cicho.

Wnioski moje na dzisiaj są takie:
1. Silniczek (nastawnik) pracy turbo może być wadliwy i w niskim zakresie obrotów turbo głupieje.
2. Jest nieszczelność w układzie dolotowym.

W weekend wyczyszczę wtyczki/kostki tego nastawnika i przyjrzę się całemu układowi dolotowemu pod kątem nieszczelności. Czy jest jakieś newralgiczne miejsca gdzie mogła powstać ta nieszczelność i na co zwrócić uwagę?
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 12:35   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas jazdy

Cytat:
Napisał firlej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wnioski moje na dzisiaj są takie:
1. Silniczek (nastawnik) pracy turbo może być wadliwy i w niskim zakresie obrotów turbo głupieje.
To działa niestety w dwie strony: może być tak, że szarpanie jest spowodowane awarią nastawnika VGT łopatek turbiny (wątpię), ale może być też tak, że na skutek szarpania, a więc zmiany dawki wtrysku, zmienia się energia spalin na turbinie i nastawnik stabilizuje ciśnienie doładowania, pracowicie żonglując łopatkami.

To jest stały problem w diagnostyce elektroniki samochodowej: czy dobry czujnik pokazuje nieprawidłowe parametry jakiegoś czynnika, czy jednak to uszkodzony czujnik przekłamuje prawidłowe parametry tego czynnika... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-10-2017 o 12:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.