Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2019, 00:10   #1
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Bardzo słabo czytelny wyświetlacz LCD w zegarach

Witam

Jak w temacie, niedawno kupiłem Transita 2.2 Tdci. Oczywiście wiedziałem o usterce, ale trochę zaczyna mnie irytować brak danych, ile przejechałem, zużycie paliwa itp. Zegary są z kontrolką nad wyświetlaczem LCD.
Udało mi się je wyciągnąć, niestety nie mogę ich rozebrać. Udało mi się również, choć z wielkim trudem wyciągnąć wyświetlacz LCD, co wymagało zdjęcia tarczek. Sam wyświetlacz posiada nóżki, nie widziałem tam żadnej taśmy czy gumki. Wszystko przeczyściłem sprayem do połączeń elektrycznych. Niestety nie pomogło. Co robić?
1. Kupić inne zegary z tego samego modelu? Pytanie czy Forscanem zmienię przebieg na oryginalny.
2. Może kupić zegary bez kontrolki, których pełno na ebayu w UK, i przełożyć tylko LCD, tylko czy pasują z modelu bez kontrolki
3. Może jakieś inne propozycje?
Dziękuję i pozdrawiam

PS
O dziwo na zdjęciu widać znacznie więcej niż w realu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowane przez slavobos ; 30-10-2019 o 00:14
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 14:27   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Bardzo słabo czytelny wyświetlacz LCD w zegarach

Z tego o wiem, to nawet licencjonowanym fordowskim IDS-em nie zmienisz przebiegu na liczniku wstecz, lecz tylko do przodu.
Ford oczywiście zakłada, że przy uszkodzonych zegarach elegancki Pan kupuje nowe zegary w ASO za kilka tysięcy złotych - więc potrzebne jest jedynie przesuwanie przebiegu do przodu...
Tym nie mniej wiemy, że liczniki są ustawiane dowolnie przez nieuczciwych sprzedawców...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 22:03   #3
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Odp: Bardzo słabo czytelny wyświetlacz LCD w zegarach

Ok. Dziękuję Wojtekjanus.
Trudno, przebieg i tak mam duży, choć silnik ma tylko rok. Pytanie czy sam wyświetlacz LCD podejdzie z liczników bez kontrolki. Z tego co się orientuję taki wyświetlacz pokazuje nieco mniej informacji. Ale to może tylko sprawa softu. Fizycznie wygląda tak samo. No nic, zobaczymy, może za kilka dni zamówię z ebaya i przełożę sam wyświetlacz.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 08:04   #4
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Odp: Bardzo słabo czytelny wyświetlacz LCD w zegarach

Witam.

Licznik naprawiony. Postanowiłem napisać kilka słów o licznikach. Może komuś się przyda.
W moim przypadku, sterowanie komputerem jest z manetki, także licznik bez kontrolki (z przyciskami na tarczy) nie chciał współpracować z manetką. Sprawdzone.
Kolejna sprawa to, że jeżeli kupimy licznik z kontrolką nad wyświetlaczem LCD, nie mamy żadnych gwarancji, że wszystkie kontrolki będą działać. W moim przypadku, zakupiony licznik nie miał strzałek do Eco driving, a także kontrolki Hill Assist i czegoś jeszcze. Wychodzi na to, że jest kilka pod rodzajów
Następnie, można przełożyć fizycznie sam wyświetlacz LCD pomiędzy licznikami z kontrolką. Sam wyświetlacz jest na nóżkach jak procesor (nóżki u dołu). Nie pasuje natomiast fizycznie wyświetlacz z liczników bez kontrolki (brak nóżek, jest gumka przewodząca u góry).
W moim przypadku problem z wyświetlaczem rozwiązałem przekładając sam LCD. Także przebieg został oryginalny.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 08:06   #5
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Bardzo słabo czytelny wyświetlacz LCD w zegarach

Cytat:
Napisał slavobos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
licznik bez kontrolki (z przyciskami na tarczy) nie chciał współpracować z manetką.
bo to nie jest licznik z komputerem, tylko biedniejszy (podstawowy)
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 08:30   #6
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Odp: Bardzo słabo czytelny wyświetlacz LCD w zegarach

Dziękuję za komentarz, sądziłem, że tak będzie. Akurat jestem z tej grupy, która czyta instrukcje obsługi. Jednakże mając fizycznie 3 liczniki postanowiłem sprawdzić różne kombinacje. Generalnie, meritum sprawy była kompatybilność samych wyświetlaczy LCD.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.