Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2021, 13:13   #1
arobak01
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-10-2016
Skąd: Oleśnica
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Usterka układu kierowniczego

Witam,
Mam problem : Mondeo mk4 2007 r 2.0 tdci . Chciałem odpalić auto i po wciśnięciu start żadnej reakcji. Ok. Czasami się wieszak więc restart jak pomagał, niestety tym razem nie. Po odpoieciu i włączeniu ponownie komunikat "usterka ukladu kierowniczego ". Odpielem akumulator i ladowalem przez noc na Full niestety nie pomogło, popiołem rozrusznik na krotko i kręci. Macie jakieś pomysły? Ktoś miał coś podobnego ? Sprawdzałem bezpieczniki i wydają się ok.

arobak01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 17:10   #2
Marantz87
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-02-2019
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Wygląda to na problem z elektryczna blokadą kierownicy , bolec blokady się zablokował . Poruszaj kierownica przy wciskaniu start .
Marantz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 19:13   #3
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Mi to wygląda na zużyty akumulator. Układ kierowniczy zazwyczaj pierwszy wyrzuci błąd. Mierzyłeś napięcie?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 07:39   #4
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Koledzy i mnie dopadła dzisiaj ta sama usterka. Nie odpala i komunikat Usterka układu kierowniczego. Odłączyłem na chwilę aku, być może za krótko bo 3-5 minut, bo się spieszyłem do pracy i pojawił się zapłon. Podłączyłem się Forscanem i wyskoczyły takie błędy...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Skasowałem błędy, ale niestety nadal nie odpalał. Ponownie sprawdziłem błędy i znowu są były te same.Niesety musiałem zostawić auto i jechać do pracy.
Jak wrócę to odłączę aku na 1h, ale czy jest to powód to szukania usterki czy jednorazowy wybryk. Jedyna rzecz dziwna jaką kojarzę to 2-3 dni temu czułem ropę i okazało się, że oring do wymiany na jednym wylocie paliwa, ale zauważyłem też kawałek chleba w komorze silnika, który wyrzuciłem. Być może jest to usterka spowodowana przez zwierzynę. Gdzie szukać ewentualnej szkody w wiązce kabli jeśli takowa wystąpiła?
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 11:05   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Wygląda na to, że jakieś kable są przegryzione. Oglądaj wiązki.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 11:40   #6
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to, że jakieś kable są przegryzione. Oglądaj wiązki.
No właśnie od tego dzisiaj zacznę, sprawdzę styki, oczyszczę masę i zacznę przeglądać kable.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 08:08   #7
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Nic nie znalazłem, dziwnie to wygląda, bo po zdjęciu klemy na 15 minut jest zapłon, ale znika samoczynnie po ok.10 minutach, przy czym po sprawdzeniu błędów wyskakują ciągle te same, które za każdym razem kasuję. I sytuacja się zapętla, brak zapłonu, zdjęcie klemy na 15min., jest zapłon, kasowanie błędów i zapłon znika. Jednakże Usterka układu kierowniczego ciągle jest, nawet po skasowaniu błędów. Kable wizualnie sprawdzone o tyle ile można na parkingu, przekaźniki sprawdzone, bezpieczniki sprawdzone. Nie wiem co jest powodem wyświetlania się usterki ukladu kierowniczego. Dodam tylko, że kasuję błędy przy pomocy Vgate iCar2, być może po kablu więcej by się dało odczytać, no ale cóż.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 10:30   #8
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam tylko, że kasuję błędy przy pomocy Vgate iCar2, być może po kablu więcej by się dało odczytać, no ale cóż.
Kasowanie błędów nie usuwa usterki. Skoro tyle razy to robiłeś, to powinieneś się zorientować, że nic to nie daje. Trzeba niestety usunąć usterkę. Może nawet, gdybyś błędów nie kasował, to pojawiłby się jeszcze jakiś inny.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 12:46   #9
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kasowanie błędów nie usuwa usterki. Skoro tyle razy to robiłeś, to powinieneś się zorientować, że nic to nie daje. Trzeba niestety usunąć usterkę. Może nawet, gdybyś błędów nie kasował, to pojawiłby się jeszcze jakiś inny.
Wiem, na początku myślałem, że może przypadkiem złapał błędy, ale teraz podejrzewam, że może jakieś styki od PCM są brudne lub zaśniedziałe i one powodują tyle błędów. Tam jeszcze się nie dostałem.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2022, 12:56   #10
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Usterka układu kierowniczego

moze byc ze masz wiazke do pcm uszkodzona, na dole na rozwidleniu
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.